//عملکرد یک مربی موقت به نام روبرتو دی متئو

عملکرد یک مربی موقت به نام روبرتو دی متئو

عملکرد یک مربی موقت به نام روبرتو دی متئو

مربی جوانی به نام آندره ویلاس بوآس با امید به اینکه گواردیولا جدیدی در چلسی به وجود بیاید به این باشگاه لندنی انتقال داده شد . با گذشت زمان معلوم شد ، جنس ویلاس بواس پرتقالی با پپ متفاوت است .
نتایج نه چندان مطلوب ، برای آبرامویچ غیر قابل قبول بود . آنها از کورس قهرمانی در لیگ برتر عقب مانده بودند و شاهد رقابت دو تیم منچستری بودند .
 تا تاریخ چهارم مارس ۲۰۱۲ ، آنان پس از شکست در مقابل وست بروم در جایگاه پنجم به سر میبردند و از حریف اصلی خود برای کسب سهمیه لیگ قهرمانان یعنی آرسنال ، ۳ امتیاز عقب بودند و در نتیجه دیگر ، در ناپل در مقابل ناپولی بازی نه چندان خوبی را از خود به نمایش در آوردند و با حساب ۳ بر یک مقابل این تیم شکست خوردند تا همگان شانس کمی برای صعود چلسی به دور بعدی مسابقات قائل شوند .
صبر آبرامویچ به سر آمده بود و پس از شکست برابر وست بروم دست به کار برای اخراج ویلاس بواس شد . اینجا بود که دستیار بواس یعنی روبرتو دی متئو ایتالیایی ، لقب مربی موقت را گرفت و برای بازی برگشت مقابل ناپولی روی نیمکت شیرهای آبی نشست .
هیچکس تصورش را هم نمیکرد اما ، چلسی تحت هدایت ویلاس بواس موفق شده بود ناپولی را با ۴ گل در هم بکوبد و راهی دور بعد لیگ قهرمانان شود . شرایط فرق کرده بود ، برخی عقیده بر این داشتند که متئو جایگزین مناسبی برای بواس است ، اما برخی هم این نتیجه را یک جرقه بیشتر نمی دانستند .
آبرامویچ دربه در به دنبال یک مربی نامدار بود اما متئو نتایج پرگلی را در جام حذفی رقم زد ، آنها موفق شدند تا لستر سیتی را با ۵ گل در هم بکوبند در گام بعدی در مقابل تیم همشهری یعنی تاتنهام هم با همین نتیجه به برتری دست یافتند تا در فینال به مصاف لیورپول بروند .
در دیدار با لیورپول رامیرس موفق شد در دقیقه ۱۱ گل نخست آبیها را به ثمر برساند . درآغاز نیمه دوم نیز دیدیه دروگبا موفق شد در دقیقه ۵۲ گل دوم چلسی را به ثمر برساند .
بازیکنان داگلیش نامید از کار نایستادند و با گل کارل تعویضی ، یکی از گلهای خورده را پاسخ دادند . در دقایق پایانی نیز در صحنه ای جنجالی ، کارل توپ را به نظر وارد دروازه کرد اما داور این دیدار اعتقادی به گل شدن این توپ نداشت .
در پایان متئو موفق شد اولین جام را برای چلسی به ارمغان بی آورد .
در رقابتهای لیگ قهرمانان نیز بعد از پشت سر گذاشتن ناپلی باید به مصاف حریفی از پرتقال به نام بنفیکا میرفتند .
یاران متئو در پرتقال موفق به برد یک بر صفر شدند و در بازی برگشت در استمفورد بریچ در حالی موفق به شکست ۲ بر یک این تیم پرتقالی شدند که در دقیقه ۸۵ گل تساوی را از این تیم سخت کوش که با یک یار کمتر بازی را دنبال میکرد ، دریافت کردند .
فشار روی چلسی افزوده شده بود و تنها یک گل از سوی بنفیکا ، متئو و آرزوهایش را در لیگ قهرمانان به ناکامی میسپرد . اما بازیکن تعویضی ، میرلس موفق شد در دقیقه ۹۲ گل برتری چلسی را به ثمر برساند تا نفسی راحت متئو استشمام کند .
بخت نخست قهرمانی بارسا ، دیوار بعدی مقابل متئو بود . کمتر کسی فکر میکرد که یک مربی موقتی بتواند از صد گواردیولا و مسی و ژاوی بگذرد !
در بازی رفت هر چند متئو موفق شد با تک گل دروگبا از صد پپ عبور کند اما بازی سراسر حمله بارسا و مالکیت ۷۲ درصدی در لندن باز هم بخت اول صعود را برای بارسا قاعل میشد .
در بازی برگشت در نیوکمپ با تک گلی که بوسکتس در دقیقه ۳۵ به ثمر رساند و اخراج کاپیتان تری در دقیقه  37  و گل اینستا در دقیقه ۴۳ همگان سعودی راحت را برای بارسا تداعی کنند . اما در دقایق پایانی نیمه نخست رامیرس موفق شد با یک ضربه چیپ فنی گل سعود را برای متئو به ثمر برساند .
نیمه دوم با حملات بارسا آغاز شد  و موفق شدند در همان دقایق ابتدایی صاحب یک پنالتی شوند .
لیونل مسی پشت این توپ قرار گرفت اما موفق نشد گل سوم را وارد دروازه پیتر چک کند .
حملات بارسا کماکان دنبال میشد ، ۱۶ موقعیت گل آبی اناریها حکایت از برتری این تیم داشت . متئو دست به کار شد و تک مهاجمش یعنی دروگبا را از بازی بیرون کشید و فرناندو تورس را جایگزین کرد .
بارسا در حال حذف از لیگ قهرمانان بود . شرایط از این بدتر هم شد و در حالی که بارسا به فکر گل سوم و سعود بود فرناندو تورس یکه و تنها به سوی دروازه والدس میتاخت و موفق شد در نود و سومین دقیقه گل تساوی را در عمق دروازه کاتالانها کند .
چلسی که با مورینیو نتوانسته بود رنگ فینال لیگ فهرمانان را ببیند ، اکنون با یک مربی موقت در فینال حاضر بود !
متئو کار خود را به خوبی انجام داده بود و تنها نکته منفی در این فصل میتوان از ششمی چلسی در لیگ انگلستان نام برد هر چند که اکثر بازیهای این فصل را ویلاس بواس بر روی نیمکت نشسته بود .
قهرمانی در جام حذفی ، و حضور در لیگ قهرمانان اروپا هنوز هم تضمینی برای حضور متئو در چلسی نیست ! و آبرامویچ به دنبال آوردن مربیانی با نامهایی نظیر مورینیهو و گواردیولاست .
آیا در صورت قهرمانی چلسی در دیدارشنبه شب در مقابل بایرن ، باز هم متئو جوان از چلسی کنار گذاشته میشود ؟

۱۳۹۱-۲-۲۹ ۱۰:۱۶:۴۵ +۰۰:۰۰ اردیبهشت ۲۹ام, ۱۳۹۱|فوتبال ايران|۰ نظر

دیدگاهتان را بنویسید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.