پرس و ضد حمله – تمرین توسعه عملکرد پرس گروهی ، انتقال و ضد حمله

این بخش تمرینی این واقعیت رو بررسی میکند که پرس کردن تنهای یک فعالیت فردی نیست . همچنین در این بخش تمرینی به اهمیت واکنش سریع ، درک سریع و ارزیابی فعالیت همه بازیکنان در ایجاد اشتباه حریف تاکید دارد .

دلیل استفاده از این تمرین ( پرس و ضد حمله ) چیست ؟

این بخش تمرینی در مورد پرس جمعی و اقداماتی است که در مرحله اول و دوم اتفاق می افتد . یعنی نخستین ضربه ( حمله برای توپگیری ) و تعقیب توپ در زمان حرکت پاسها از یک سمت به سمت دیگر است .

راه اندازی

برای راه اندازی این تمرین به توپ ، مخروط ، دو دروازه کوچک و یک دروازه بزرگ نیاز است . استفاده از دو محوطه ۱۰ در ۱۰ متر در مرکز زمین ، مشابه دیاگرام .
همچنین در این بخش تمرینی ۱۱ بازیکن بکارگیری میشوند .

http://www.press90.com/wp-content/uploads/2017/11/Pressing-and-counter-attacks-1.jpg

نحوه اجرا تمرین

در هر محوطه ۱۰ در ۱۰ متر یک برتری عددی به نفع تیم سفید و یا قرمز وجود خواهد داشت . تیم قرمز با محدودیت لمس یک یا دو ضرب ، شروع بکار میکنند .

پس از ۱۰ پاس به بازیکن هدف A ( کسی که میتواند چرخش و شوت داشته باشد ) و یا با ضربه مستقیم به یکی از گلهای کوچک نسبت به گلزنی اقدام میکنند . بازیکنان سفید باید تلاش کنند تا مانع از ارسال پاس به بازیکن A و یا ضربه به یکی از دروازه های کوچک بشوند . اگر تیم قرمز موفق به گلزنی شد ، آن تیم همچنان مالک توپ خواهد بود و برای حمله بعدی تلاش میکند ، اما اگر موفق نشدند ، تیم سفید مرحله بعدی تمرین را انجام میدهد . اگر تیم سفید موفق به قطع توپ بازیکنان قرمز شد ، سریعا با بازیکن B بازی میکنند و برای حمله به دروازه اصلی به او اضافه میشوند . تیم قرمز در این حین برای متوقف کردن هر دو پاس تلاش میکند ( پاس به بازیکن آبی و پاس رو به عقب بازیکن B به سایر هم تیمی هایش که به ملحق شده اند .

بیشتر بخوانید :  تمرین پاسکاری ترکیبی الماسی شکل از مربی اسبق منچستر یونایتد ، رنه مانستر

تمرین پرس و ضد حمله

تکنیکهای مورد نیاز این تمرین

نکات مربیگری کلیدی در این تمرین عبارتند از : پاسها با وزن مناسب ، سرعت اجرا و سرعت کلی مناسب .

مراحل کلی اجرای تمرین

۱ – تیم قرمز در محوطه میانی ۱۰ در ۱۰ متر مالکیت دارند .
۲ – پس از رد و بدل کردن ۱۰ پاس موفقیت آمیز ، میتوانند به بازیکن A توپ را انتقال دهند .
۳ – در صورت داشتن فضای خالی و یا بسته نبودن مسیر گل به دروازه های کوچک ، تیم قرمز میتواند مستقیما به یکی از دروازه های کوچک گلزنی کنند .
۴ – تیم سفید ، با قطع توپ سریعا برای ضد حمله اقدام میکنند .
۵ – پاس به مهاجم B منتقل میشود و مهاجم باید از سمت مانکن به سمت جلو حرکت کند . او میتواند تصمیم بگیرید که با بازیکنان هم تیمی که به او ملحق شده اند پاس دهد و یا چرخش داشته باشد و به سمت دروازه شوت بزند .
۶ – بازیکنان سفید ، با قطع توپ برای حمایت از مهاجم به سمت دروازه اصلی حرکت میکنند .

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.