//بر فرض پرسپولیس یا استقلال هم قهرمان شود ، چه اتفاق مثبتی رخ خواهد داد ؟

بر فرض پرسپولیس یا استقلال هم قهرمان شود ، چه اتفاق مثبتی رخ خواهد داد ؟

بر فرض پرسپولیس یا استقلال هم قهرمان شود ، چه اتفاق مثبتی رخ خواهد داد ؟

شکست پرسپولیس تهران از فجر سپاسی در شب اول هفته دوم لیگ دوازدهم و شکست استقلال از سایپا کرج در شب دوم این رقابتها ، باعث شد تا هواداران این دو تیم را به دور از کوریهایی که برای هم میخوانند ، به فکر فرو ببرد .
در سالیان گذشته باشگاههای سرخ آبی پر هزینه ترین باشگاههای کشور بوده اند و همواره بدور از آنکه حتی یک بازیکن از رده های پایه را در تیم بزرگسالان محک بزنند ، فقط به نخبگانی که در باشگاههایی نظیر فجر سپاسی ، ملوان و استان خوزستان و معدود باشگاههای دیگر پرورش یافتند چشم دوخته اند .
بدون شک هیچ کس از فوتبالی زیبایی که فجر سپاسی و سایپا در بازی مقابل پرسپولیس و استقلال انجام دادند،  نمیتواند بگذرد و بدور از تعصبات تیمی هواداران دو تیم را به تحسین وا میدارد . این کیفیت فوتبال در تیمهای جوان و کم خرج ثمره ای جزترک این بازیکنان به باشگاههای ثروتمند پایتختی برای باشگاههای پرورش دهنده فوتبال نخواهد داشت .
همه میدانیم ؛ که شانس قهرمانی تیمهایی مانند فجر و ملوان در لیگ برتر بسیار اندک است ، اما به راستی در روزهایی که پولها روانه دو باشگها سرخ آبی میشود و حداکثر در لیگ برتر یا جام حذفی قهرمان میشوند چه اتفاق مثبتی برای فوتبال کشورمان را رقم زده اند ؟ حال و روز این دو باشگاه پر طرفدار در جام باشگاههای آسیا چگونه است ؟
بدون شک وجود مدیران فصلی و مربیان مقطعی باعث میشود تا دروازه بانی ۳۱ ساله و از کشور بیگانه و آن هم به عنوان دروازه بان دوم به این فوتبال ورود پیدا کند . آیا نمیشود به جای چنین دروازه بانی از گزینه ای جوان و وطنی مثلا : شجاع خلیل آزاد استفاده نمود ؟ آیا زمان آن نرسیده است که ایمان صادقی به عنوان دروازه بان دوم در استقلال حضور پیدا کند ؟
آیا این امکان وجود ندارد به جای خرید یک هافبک ۳۰ ساله برزیلی از بازیکنی نظیر محسن مسلمان استفاده کرد و با عقد قرار دادی بلند مدت برنامه ریزی بهتری برای سالیان آتی داشت ؟ آیا کیفیت این بازیکن از سامان آقا زمانی فراتر است ؟
هر دلیلی که در عدم بکارگیری چنین بازیکنانی برای مدیران ، مربیان و هواداران وجود داشته باشد ، نمونه های بیشماری از آنها در فوتبال اروپا وجود دارد که چنین دلایلی را رد میکند  . شک نکنید که ترس از شکست و از دست دادن جایگاه در باشگاه باعث رخ دادن چنین معظلاتی شده است .
در باشگاهی نظیر بارسلونا ، مربی بازیکنان جوان و کم نام و نشان را در بزرگترین و حساسترین دیدارها به میدان میفرستد و گاها با وجود بازی نه چندان مناسب ، از سوی هوادارن مورد تشویق قرار میگیرد . بازیکنی نظیر کوئنکا در فصل گذشته در الکلاسیکو حضور پیدا میکند و با وجود نمایش نه چندان جالب از سوی هواداران و مربی ترد نمیشود .
بنده شخصا امیدوارم که وضعیت نابسامان این دو باشگاه رو به بهبود پیدا کند و هواداران دو تیم را دعوت میکنم تا به جای طلب کردن ستارگان گران قیمت از مدیران دو تیم ،  صبر را پیشه کنند و نگرش خود را نسبت به فوتبال تغییر دهند . مدیرانی که هم اکنون بر مسند کار دو باشگاه قرار دارند ، علی رقم اینکه انسانهای خوبی هستند ، کاری جز آتش زدن بر خرمن زحمات تیمهای پایه ، باشگاههای بازیکن ساز و فوتبال ملی را انجام نمی دهند .

۱۳۹۱-۵-۹ ۰۱:۳۳:۲۷ +۰۰:۰۰ مرداد ۴ام, ۱۳۹۱|فوتبال ايران|۰ نظر

دیدگاهتان را بنویسید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.