/, بازیهای زمین کوچک فوتبال (SSG), تمرینات و مهارتهای فوتبال/دفاع در فوتبال با بازی دفاع تیمی پر فشار – با هدف توسعه انتقال از حمله به دفاع

دفاع در فوتبال با بازی دفاع تیمی پر فشار – با هدف توسعه انتقال از حمله به دفاع

در فوتبال همواره با سه لحظه حمله ، دفاع و انتقال مواجه هستیم . لحضه حمله زمانی است که تی خودی مالک توپ است ، لحظه دفاع در فوتبال زمانی است که حریف مالک توپ است . اما لحظه انتقال به دو قسمت تقسیم میشود : لحظه انتقال از حالت دفاع به حمله و لحظه انتقال از حمله به دفاع . این بسیار مهم است که یک مربی الگوهایی را برای تیم خود مشخص کند تا بازیکنان بدانند در لحظات انتقال چگونه باید عمل کنند . واضح است که در زمان انتقال به حمله بازیکنان باید با سرعت بالایی کار کنند تا از خلا نبود بازیکنان حریف استفاده و خود را به دروازه حریف برسانند . اما در زمان انتقال از حمله به حالت دفاع بازیکنان باید در کار حریف تاخیر ایجاد کرده تا سازماندهی دفاع تیمی شکل گیرد ، در گام بعدی ؛ جریان بازی انها را به کنار انتقال دهند تا خطر از گل خوردن کمتر شود و سپس با بازیابی دفاع تیمی ، نسبت به مهار حریف اقدام نمایند .

هدف بازی دفاع تیمی پر فشار

هدف ما در این بازی زمین کوچک (SSG) آموزش نحوه استقرار و حرکات در زمان انتقال در دو بخش انتقال به حمله و انتقال به دفاع میباشد . تلاش کنید تا تمرکز بازیکنان را در زمان لو دادن و تصاحب توپ بالا ببرید تا در این لحظات بازیکنان آشنا به وظایفشان باشند .

سازماندهی بازی دفاع تیمی پر فشار

بازی هفت در مقابل هفت در یک زمین کوچک همراه با دروازه بان انجام میشود . ( ۶+۱ دروازه بان )
هر دو تیم با سیستم ۳ – ۳ بازی میکنند . پشت دروازه ها منطقه ای به نامهای منطقه A و منطقه B وجود دارد .

بیشتر بخوانید :  تمرینات بهبود در تکنیکهای انفرادی ویژه مدارس فوتبال

 

دفاع در فوتبال با بازی دفاع تیمی پر فشار

نحوه اجرا تمرین دفاعی :

اگر یک تیم گل بزند ، همه بازیکنان آن فورا به منطقه A در پشت دروازه خود می روند .
تیمی که بازی را واگذار کرده سریعا به منطقه B در پشت دروازه خود می رود . تیم اول ( تیم برنده ) به داخل زمین برگشته و توپ جدیدی را از مربی خود دریافت میکند و بازی دوباره به جریان می افتد .

 

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.