تمرین عکس العمل در فوتبال با بازی اعداد – با هدف توسعه سرعت و واکنش

تمرینات سرعتی ، هماهنگی و چابکی فوتبال , تمرینات مدرسه فوتبال , تمرینات و مهارتهای فوتبال
تیر ۲۱, ۱۳۹۴
بازدید : 133 بازدید

تعریف عکس العمل در مباحث آمادگی جسمانی عبارت است از فاصله زمانی بین دریافت محرک و شروع یک حرکت میباشد . به عبارت دیگر سرعت عمل یک فرد در پاسخگویی به یک محرک دیگر تعریف عکس العمل و یا واکنش میباشد .عکس العمل جزء اصلی سرعت است که بر چابکی و شتاب ورزشکار نیز تاثیر گذار است .

 

عکس العمل یک ورزشکار در قبال یک محرک از دو بخش تشکیل میشود . در بخش اول درک محرک است ، و سپس ارسال فرمان به سمت یک و یا چند اندام بصورت همزمان . واضح است که با افزایش هماهنگی فوتبالیستها توانایی عکس العمل آنان بهبود میابد که نتیجه در بخشهای تهاجمی و تدافعی تاثیر غیر قابل انکاری دارد . مربیان فوتبال باید تمرکزشان را بر روی تمامی آیتمهای جسمانی بگذراند ، چرا که کلیه مباحث جسمانی با یکدیگر در رابطه هستند . در این مطلب یک نمونه تمرین عکس العمل در فوتبال مورد انتشار قرار گرفته است .

 

 

اجرا تمرین عکس العمل با بازی اعداد

چهار نفر از بازیکنان در یک ستون پشت سر هم قرار میگیرند . هر بازیکن دارای یک عدد میباشد . یک بازیکن سرور با فاصله پنج متری از آنها ، با توپ قرار میگیرد .
مربی یکی از اعداد ۱ تا ۴  را صدا میزند و سپس ، بازیکنی که این عدد متعلق به آن است ؛ میماند و سایر بازیکنان میباید واکنش نشان داده و به سرعت به یکی از جهات چپ و راست حرکت کنند . بازیکنی که عددش توسط مربی صدا زده شده ، باید پاس بازیکن سرور را پاسخ دهد .
برای توسعه این تمرین میتوان از انوع پاسها استفاده کرد ( پاسهای والی ، پاس والی و دریافت با ران ، پاس والی و دریافت با سینه ، پاس با سر و … ) .

بیشتر بخوانید :  آموزش دريبل و تعويض پا به سبك نيمار در بازيهاي المپيك

 

 

نکات مربیگری

  1. اعلام دستورات واضح
  2. زمانبندی ارسال پاس صحیح از سوی بازیکن سرور
  3. دوره های استراحت و فعالیت کافی با توجه به رده سنی و ماهیت تمرینی در نظر بگیرید
  4. تمرین را سرگرم کننده دنبال کنید

 

4
امتیاز :
تمرین عکس العمل در فوتبال با بازی اعداد – با هدف توسعه سرعت و واکنش
5 از 4 رای
جعبه دانلود
دیدگاهتان را بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

عضویت در خبرنامه پرس 90

تمامی اطلاعات محفوظ است!

محصولات آموزشی فوتبال