/, تمرینات پاس در فوتبال, تمرینات و مهارتهای فوتبال/ترکیبات تهاجمی در سیستم ۳-۳-۴ برای هدایت و آموزش به بازیکنان

ترکیبات تهاجمی در سیستم ۳-۳-۴ برای هدایت و آموزش به بازیکنان

در این تمرین تمرکز بر ایجاد ترکیبات تهاجمی در سیستم ۳-۳-۴ میباشد . این ترکیبات میان خطوط هافبک و حمله میباید برقرار شود . توجه داشته باشید که هدف ما در این تمرین آموزش حرکت و نوع ارتباط گیری بین هافبکهای میانی ، هافبکهای کناری و مهاجم میباشد . تمرین پیشنهادی منجر میشود تا بازیکنان راهکارهای فضاسازی در شرایط بازی را بی اموزند و همین موضوع به انها در جریان مسابقه کمک میکند تا فرصتها گلزنی را نسیب تیم نمایند . بهتر است قبل از اجرای این تمرین ، طی یک جلسه فنی ، ماهیت و رسالت آن را برای بازیکنان بیان کرده تا انها را متوجه ویژگیهای تمرین نمایید .

سازماندهی تمرین ترکیبات تهاجمی در سیستم ۳-۳-۴

در این باید تلاش شود تا شرایطی واقعی و نزدیک به شرایط مسابقه را برای بازیکنان پدید آورد تا بازخورد مناسبی در جریان مسابقه کسب نماییم . پس تجهیزات تمرینی را با دقت و وسواس خاصی سازماندهی کرده تا بازیکنان از لحاظ ذهنی ، مهیای درک اجرایی ترکیبات تهاجمی باشند .

چهار آدمک به عنوان خط دفاع حریف سازماندهی کرده و در جلوی آدمکها یک مهاجم و در یکی از دو سمت آدمکها ، یک مهاجم گوش قرار میگیرند . اگر به ابزار آدمک دسترسی ندارید میتوانید از لوازم جایگزین ، مانند نیزه و یا قیف بلند استفاده کنید . همانند تصویر دو آدمک دیگر در دو سمت و با فاصله مشخص شده مستقر سازید که در عرض این دو آدمک کناری ، هافبکهای تهاجمی قرار میگیرند . همچنین با استفاده از مخروطها یک مربع ایجاد کرده تا هافبک دفاعی ( در سیستم ۳-۳-۴ ) قرار گیرد .

بیشتر بخوانید :  تمرین مهاجم فوتبال - تمرینات اختصاصی مهاجمین لیتون اورینت

نوع حرکات بازیکنان در ایجاد ترکیبات تهاجمی با کیفیت

بازیکنان در قالب ۳-۳ تهاجمی ، ابن سیستم قرار میگیرند . هافبک میانی ، کمی دریبلینگ میکند و با مهاجم نوک ارتباط برقرار میکند ، در هر سمتی که مهاجم نوک مالک توپ میشود سعی بر ارتباط گیری با مهاجم گوش میکند و سپس او نیز با هافبک تهاجمی سمت مخالف که به داخل جمع شده است ، ارتباط خواهد گرفت . هافبک تهاجمی با دریافت توپ به دیگر مهاجم که به گوش منتقل شد پاس میدهد و او نیز با یک ضرب توپ را به هافبک تدافعی باز میگرداند .

نکات مربیگری ترکیبات تهاجمی :

کیفیت ارسالهای پاس بسیار ضروری هستند
آگاهی محیطی در حین اجرای کار
تلاش برای حفظ توپ روی زمین
مهاجم باید سعی کند حرکت رو به عقبش زیگ زاگ و غیر قابل پیش بینی برای مدافعان باشد
تلاش برای اجرای بازی تکضرب
در مراحل ابتدایی تمرین ، بازیکنان را به مقاصد تمرینی هدایت کنید

هم اکنون میتوانید این ویدئو را به صورت رایگان از وبسایت پرس ۹۰ دانلود کنید .

Loading the player...

یک نظ

  1. mohamad ۲۷ خرداد ۱۳۹۵ از ۵:۲۸ ب.ظ پاسخ دادن

    salam va khaste nabashid. site tatil shode??? chera dg film va clip nemizarid??????????

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.