/, تمرینات سرعتی ، هماهنگی و چابکی فوتبال, تمرینات و مهارتهای فوتبال, سایر مطالب/تمرینات دایره ای با بازی ترکیبی و تمام کنندگی دو در مقابل یک تهاجمی

تمرینات دایره ای با بازی ترکیبی و تمام کنندگی دو در مقابل یک تهاجمی

تمرینات دایره ای به منظور افزایش آمادگی جسمانی و در قالب چندین ایستگاه و بصورت دایره ای سازماندهی میشوند . هدف اصلی تمرینات دایره ای درگیری گروههای عضلانی از یک ایستگاه به ایستگاههای بعدی و بصورت متناوب میباشد . طراحی و سازماندهی این نوع تمرینات باید بگونه ای باشد که انواع گسترده ای از حرکات و تجهیزات تمرینی بکار گرفته شوند .در این تمرین تلاش شده است تا گروههای عضلانی مشابه به طور متناوب بکار گرفته شود تا دوره لود و ریکاوری بهتر انجام شود .

ویژگیهای تمرینات دایره ای

با استفاده از تمرینات دایره ای میتوان در کمترین فضا ، بیشتریه بهره برداری را کرد در عین حال بازیکنان بیشتری را نیز بکارگیری کرد . در این نوع تمرینات ، تنوع طراحیهای تمرینی بسیار زیاد است که این موضوع باعث عدم خستگی و بی خوصلگی بازیکنان میشود . با استفاده از تمرینات دایره ای علاوه بر تقویت قابلیتهای جسمانی بازیکنان ، میتوان عملکرد مهارتی آنان را نیز افزایش داد . از دیگر ویژگیهای این نوع تمرینات زمان استراحت بین هر ایستگاه است که به مربیان این اجازه را میدهد تا متناسب با اهدافشان ، تمریناتشان را طراحی کنند .

توضیحات تمرینات دایره ای فوتبال

با استفاده از نیمی از زمین ، بازیکنان در چهار مکان سازماندهی میشوند . سایر سازماندهی ها را همانند تصویر انجام میدهیم .

تمرین دایره ای در فوتبال

تمرین دایره ای در فوتبال

دو بازیکن ( مدافع قرمز + مهاجم آبی ) همزمان از یک سمت تمرینات هماهنگی را انجام میدهند . بازیکن ۳ نیز از سمت مسیر مخالف حرکتش را شروع میکند . با انجام یک تمرین هماهنگی در حلقه های هولاهوپ و دور زدن آدمک از گوش حرکت میکند .

بیشتر بخوانید :  تمرينات گرم كردن همراه با توپ

بازیکن دو پس از پشت سر گذاشتن موانع هماهنگی به بازیکن شماره یک پاس میدهد و او نیز به  بازیکن شماره سه که در کناره ها حرکت کرده است پاس میدهد . بازیکن شماره یک پس از پاس به بازیکن سه به سرعت به محوطه جریمه حرکت کرده و از تیر یک برای ضربه زدن سانتر بازیکن سه حرکت میکند . همچنین بازیکن دو نیز از تیر دو برای ضربه زدن به ارسال بازیکن سه حرکت میکند .

پس از اتمام کار در فاز دوم بازیکن شماره چهار حمل توپ کرده و در وضعیت دو در مقابل یک به سمت دروازه روبرو ، حرکت کرده و بازیکنان یک و دو باید از دروازه دفاع کنند و پس از مهار او میباید به دروازه روبرو شوت زنی کنند .

جابجایی بازیکنان در این تمرین بگونه ای است که بازیکن شماره یک به انتهای ایستگاه دوم ، بازیکن شماره دوم به انتهای ایستگاه سوم ، بازیکن شماره سوم به انتهای ایستگاه چهارم و همچنین بازیکن شماره چهار به انتهای ایستگاه اول حرکت میکند .

تغییرات برای دور دوم

۱ – تغییر جهت تمرین حرکت از سمت مقابل

۲ – تغییر الگوی تمرینات هماهنگی – میتواند از نردبان و یا نیزه ها استفاده کرد .

زمان تمرین : ۱۵ دقیقه

دوره : شامل دو دوره میشود و هر دوره از هفت ۷ دقیقه و با یک دقیقه زمان ریکاوری در بین دو دوره شامل میشود .

این تمرین یکی از تمرینات کتاب الکترونیکی تمرینات دوره بدنسازی است . برای خرید این کتاب میتوانید روی دکمه زیر کلیک کنید .

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.