چگونه اعتماد به نفس کودکان را افزایش دهیم ؟

آرشيو دانلود و آموزش , تمرینات مدرسه فوتبال , تمرینات و مهارتهای فوتبال , فوتبال پايه
مهر ۲, ۱۳۹۱
بازدید : 7 بازدید

چگونه اعتماد به نفس کودکان را افزایش دهیم ؟

هر انسان با توجه به شخصیتی که دارد جنبه های اعتماد به نفسش نیز نسبت با سایر افراد تفاوت دارد . این عزت نفس بر گرفته از آموزه ها و رفتارهای والدین در دوران کودکی است .
برخی از رفتارهای نا صحیح کودکان به عدم توانایی پدر و مادر بر میگردد ! بطوریکه والدینی که خود در انجام کاری ناتوان هستند ، دوست دارند تا فرزندانشان آن کار را حتما انجام دهند که این کردار میتواند تاثیر سو بر بچه ها بگذارد . این در حالی است که کودکان ویژگی رفتار بیولوژیکی و جنسیتی خاص خود را دارند و تنها شباهت در بین آنها این است که برای بقا نیاز به مراقبت والدین دارند و در نهایت آنچه که آنان خواهند شد بستگی به رفتارهایی دارد که در محیطشان رخ میدهد .
شخصیت دادن به کودک یکی از راه های اساسی افزایش عزت نفس میباشد . این شخصیت دادن را میتوان با تشویق کودک در ورزشهای گروهی تقویت کرد . همانگونه که میدانیم از تعداد زیاد کودکانی که در ورزشهای گروهی شرکت میکنند ، تعداد انگشت شماری آینده روشن در آن ورزش را دارند . پس چرا باید کودکان را تشویق به ورزشهای گروهی کرد ؟
پاسخ اینجاست ؛ که شاید کودک نتواند در آن رشته ورزشی موفق باشد اما زندگی جمعی و رفتار با جامعه را فرا میگیرد . شاید آن کودک فوتبالیستی موفق نشود ، اما آیا آن کودک نباید بتواند در محیط تحصیل ، کار و حتی خیابان برخورد صحیح با جامعه را فراگیرد ؟
مدتی است که تلویزیون اینترنتی کهکشان با تولید ویدئوهای گوناگون در زمینه های آموزش ، مستند ، فیلم و … دست به کار جالبی زده و علاقمندان زیادی را به پای تماشا برنامه های این شبکه نشانده است .
یکی از برنامه های زیبایی که در این شبکه تولید شده است ، برنامه روانشناسی و مشاور خانواده با نام دریچه است که توسط خانم شهرزاد پور عبدالله ، پزشک روان درمانگر و مشاور خانواده اجرا میشود که مبحث « چگونه عزت نفس کودکان را افزایش دهیم ؟ » نظر بنده را جلب کرد و از سویی که یک مربی فوتبال باید یک روانپزشک باشد ، احساس کردم که این ویدئو برای مربیان و والدین مفید خواهد بود .
خواهشمندیم تا این سایت مفید را حمایت کنید تا انگیزه دوچندان تولید برنامه ها ، برای عوامل این شبکه به وجود آید .

بیشتر بخوانید :  تمرين پاسهاي ترکيبي مثلثي در فوتبال پايه
نام فایل
حجم فایل
لینک دانلود
چگونه اعتماد به نفس کودکان را افزایش دهیم ؟
۴۲ مگابایت
Download

Like
امتیاز :
بدون رای!
دیدگاهتان را بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

عضویت در خبرنامه پرس 90

تمامی اطلاعات محفوظ است!

محصولات آموزشی فوتبال