//نگاهی به بهترین دروازه بان های یورو ۲۰۱۲

نگاهی به بهترین دروازه بان های یورو ۲۰۱۲

یورو ۲۰۱۲ هم شروع شد  و این یعنی آغاز رقابتی حساس بین تیم ها و دروازبان ها.

اگه بخوایم دروازبان هایی که  امسال تو یورو باهم رقابت سختی خواهند داشت رو نام ببریم میتونیم اسم این ۶دروازبان بیاریم:
۱-بوفون(دروازبان تیم ملی ایتالیا)
۲-کاسیاس(دروازبان تیم ملی اسپانیا)
۳-مانوئل نویر(دروازبان تیم ملی آلمان)
۴-جو هارت (دروازبان تیم ملی انگلستان)
۵-پیتر چک(دروازبان تیم ملی جمهوری چک)
۶-ریکاردو(دروازبان تیم ملی پرتغال)
از بوفون شروع میکنیم دروازبانی که سالهای پیش همه ی جایزه های مربوط به دروازبانی رو درو میکرد اما با بالا رفتن سنش کمی از مهارت هاش کم شده جان لوییجی بوفون از اون دسته دروازبان هایی است که  واکنش های زیبایی انجام میده شاید بشه گفت تو این چند سال رقییب اصلیش کاسیاس هست کسی که تو اولین بازیش تو یورو باید در مقابل بوفون قرار بگیره که مطمئنا رقابت حساسی خواهد بود.
کاسیاس دروازبانی با رفلکس بدنی بالا و آمادگی زیاد هست و این رو تو این چند سال به خوبی ازش دیدم به طوری که الآن چند سال هست که بهترین دروازبان جهان میشه .
درسته که این دو دروازبان با هم رقابت سختی دارن اما به تازگی دروازبان جوانی به نام نویر هم به این رقابت اضافه شده…خیلی از اهالی فوتبال نویر رو بهترین دروازبان حال حاضر جهان میدونند اما آیا این درست است؟ جواب این سوال رو در یورو ۲۰۱۲ خواهیم گرفت.
اما میرسیم به هارت دروازبان تیم ملی انگلستان کسی که با وجودش به نظر میاد که دیگه سه شیر ها مشکل دروازبانی نداشته باشند. جو هارت امسال بدون اشتباه در پریمیر لیگ ظاهر شد و با منچستر سیتی قهرمان لیگ جزیره شد همین درخشش او باعث این شده که خیلی ها به او اعتماد کنند و اون رو بهترین دروازبان موجود برای انگلیس بشناسند.
و اما پیتر چک! حداقل میشه گفت تو این دو ماه اخیر او بهترین بوده! قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا با چلسی کم افتخاری نیست.چک در لیگ قهرمانان عالی ظاهر شد و اوج عالی بودنش در ۳بازی آخرش بود واکنش های دیدنیش در مقابل بارسلونا و بایرن مونیخ و درست تشخیص دادن جهت همه ی پنالتی ها در بازی با بایرن مونیخ نوید رسیدن به دوران اوج پیتر رو میده.
آخرین دروازبانی که میخوایم درموردش صحبت کنیم ریکاردو هست دروازبان خوب پرتغالی که در اوج آرومی کارشو خوب انجام میده امسال تیم او در گروه مرگ قرار گرفته ولی او به خودش و هم تیمیهایش اطمینان داره اما باید دید که آیا میتونن در مقابل آلمان هلند و دانمارک سربلند بیرون بیان یا نه؟ قطعا رقابت او با نویر جذاب و دیدنی خواهد بود.
حال با خوندن این متن و همچنین با توجه به اطلاعات شخصی خودتون به نظر شما در این نبر بین غول ها در یورو۲۰۱۲ چه کسی بهترین خواهد بود؟؟    

۱۳۹۱-۳-۲۸ ۲۳:۰۹:۱۱ +۰۰:۰۰ خرداد ۱۹ام, ۱۳۹۱|فوتبال ايران|٪ نظ

۲ نظرات

  1. vahid ghasemi..buffon..casillas ۵ آبان ۱۳۹۱ از ۵:۰۸ ب.ظ پاسخ دادن

    دروازبان فقط بوفون و کاسیاس . . . اول بوفون دوم کاسیاس
     
    ارسال از وحید قاسمی

  2. ESMAIL ۴ آذر ۱۳۹۱ از ۷:۴۰ ب.ظ پاسخ دادن

    فقط بوفون

دیدگاهتان را بنویسید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.