مصاحبه زیبای فرامرز ظلی دروازه بان سابق پاس تهران

فرامرز ظلی ، دروازه بان نامی سابق تیم ملی و پاس تهران
وی در محله باغشاه تهران به دنیا آمد . پدرش افسر بود . او در نوجوانی در میدان ژاله زندگی میکرد و در زمین چهارصد دستگاه پا به دنیای فوتبال گذاشت . در گذشته بازیکنانی نظیر مهدی لواسانی ، فریبرز اسماعیلی و حسین حبیبی از زمین چهار صد دستگاه به فوتبال ملی معرفی شده بودند .
در اولین گام وی موفق شد تا در کنار منوچهر حبیبی ، اصغر شرفی ، اکبر اعتصام نیا و منوچهر زندی قهرمانی نوجوانان تهران را به دست آورد .
در همان دوران به امجدیه میرفت و بازیهای امیرآقا حسینی را در باشگاه شاهین تماشا میکرد . اولین باشگاهی که در آن حضور داشت باشگاه وی شرق بود که بعدها این تیم منحل شد . در سال ۱۳۴۰ به تیم کیان که آن زمان منصور امیر آصفی کاپیتان تیم ملی در آن حضور داشت پیوست  . او در سال حضور در کیان خوش درخشید و باعث شد تا حسین فکری سرمربی تیم ملی او را برای حضور در تیم ملی فراخواند . سپس به باشگاه پاس پیوست و غریب به ۹ سال در این تیم بود .
به دلیل پوشیدن لباس سیاه در بازیها به او لقب گربه سیاه دادند . در اواخر فوتبالش و به مدت یک سال به باشگاه تاج رفت که در این تیم زیاد به کار گرفته نمیشد . حضور او در تاج باعث ایجاد انگیزه و پیشرفت برای ناصر حجازی بود . او در سن سی سالگی و در سال ۱۳۵۱ از فوتبال خداحافظی کرد .
بدون شک هر پیشکسوتی آرزو دارد تا در کنار تیم محبوبی که جوانیش را در آن صرف کرده  حضور و همراهی داشته باشد . باشگاه پاس تهران با انتقال به همدان ،  آتش به آرزو و خانه پیشکسوتان پاس زد . پیشکسوتانی که دیگر در این تیم جایی ندارند ! و تنها یادگار از تیم محبوبشان عکسهای سیاه و سفید قدیمیشان است .
در مصاحبه ای که سال گذشته برنامه نود با پیشکسوتان این باشگاه ریشه دار انجام داد ، شعری که دروازه بان سابق این تیم ، با صدایی شکسته و پر از تجربه خواند ، دل هر علاقمند به ورزش را سوزاند .

دلم برای تو تنگ است …
دلم برای تو تنگ است …
و از دریچه هنوز به راه آمدنت به امید مینگرم
تو ای سخاوت لبریز ابرهای بهار
و تو ای نهایت خوبی
چگونه با تو بگویم دلم برای تو تنگ است …

در زیر میتوانید این مصاحبه فرامرز ظلی را دانلود کنید .

دانلود مصاحبه فرامرز ظلی

یک نظ

  1. samo ۲۱ تیر ۱۳۹۲ از ۱:۰۶ ب.ظ پاسخ دادن

    فوق العاده بود

دیدگاهتان را بنویسید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.