//لیست ۲۵ بازیکن نخبه و آینده دار فوتبال از نگاه فیفا

لیست ۲۵ بازیکن نخبه و آینده دار فوتبال از نگاه فیفا

 لیست ۲۵ بازیکن نخبه و آینده دار فوتبال از نگاه فیفا

به انتخاب وب سایت فیفا ۲۵ بازیکن نخبه و آینده دار فوتبال جهان برگزیده شده اند که عموما بازیکنانی از کشورهای صاحب فوتبال مانند : برزیل ، آرژانتین ، فرانسه ، اسپانیا ، هلند و … میباشند که کمتر از ۱۹ سال سن دارند . در این مطلب به معرفی این ۲۵ بازیکن میپردازیم .


کاندیدو رامیرز

۲۵ – کاندیدو رامیرز
کشور : مکزیک
باشگاه : سانتوس لاگونا
سن : ۱۸ سال
پست : بک چپ
بک چپ با قامت کوتاه و سریع . دارای مهارت حمل توپ بالا . او در این فصل ۳۰ بازی برای باشگاهش ، سانتوس لاگونا به میدان رفته است . او در تورنومنت تولون ۲۰۱۲ که به تازگی برگزار شد ، مورد حیرت بسیاری از کارشناسان قرار گرفت .


متیاس گینتر

۲۴ – متیاس گینتر
کشور : آلمان
باشگاه : فرایبورگ
سن : ۱۸ سال
پست : مدافع میانی
ماتیاس یک پدیده بزرگ برای فرایبورگ در این فصل بود که تاثیر بسزایی در کسب مقام پنجمی فرایبورگ در بوندس لیگا داشت . یک مدیر همه کاره و توانمند که قادر به بازی در هافبک میانی نیز میباشد . او یکی از پدیده های جدید تیم ملی آلمان نیز به شمار میرود .

لوکاس پیازون


۲۳ – لوکاس پیازون
کشور : برزیل
باشگاه : چلسی
سن : ۱۸ سال
پست : مهاجم
نابغه ای مانند لوکاس پیازون در فوتبال کمتر پدیدار میشود ، اما برای پیشرفت در فوتبال اول دنیا میباید خود را با فوتبال بریتانیا تطبیق دهد .
او از لحاظ تاکتیکی استعداد فراوان در دریبلینگ و ایجاد فضا در مدافعین حریف دارد . همچنین او یک ضربه آزاد زن خوب نیز هست .

لی اندرو


۲۲ – لی اندرو
کشور : برزیل
باشگاه : گرمیو
سن : ۱۹ سال
پست : مهاجم
لی اندرو در بین استعدادهای برزیلی ، یک جوان دستکم گرفته ایست که بر خلاف این دیدگاه تاثیر بسیاری در گرمیو دارد . او توانایی بازی در مهاجم نوک و کناره را دارد . آگاهی سریع و خلاقانه از دیگر مشخصه های این مهاجم جوان برزیلی میباشد .

جرارد دلفونسو


۲۱ – جرارد دلفونسو
کشور : اسپانیا
باشگاه : بارسلونا
سن : ۱۸ سال
پست : بک چپ
جرارد به تازگی از آکادمی بارسا برای آبی اناریها آماده شده است . او یکی از با استعداد ترین بازیکنانی است که در تاریخ کاتالونیا ظهور کرده است .
مشخصه های فنی او سرعت دیوانه وار همراه با مهارت فنی بالا میباشد .اما او چه چیز دیگری برای حضور در جمع آبی اناریها نیاز دارد ؟

پول پوگا


۲۰ – پول پوگا
کشور : فرانسه
باشگاه : یوونتوس
سن : ۱۹ سال
پست : هافبک میانی
 به نظر نمیرسد هوادارن منچستر یونایتد در حق پول پوگا به اندازه کافی مهربانی کرده اند . و همین دلیلی بر کوچ کردن پوگا از الدترافورد به تورین بوده است . به هر حال او در حال حاضر در یوونتوس اثبات شده است . او ظرفیت بازی در هر باکس تهاجمی و تدافعی را دارد و همین نمایش خوب از او یکی از دلایل انسجام و سازماندهی یوونتوس در میانه زمین در فصل جاری بوده است .

جترو ویلیامز


۱۹ – جترو ویلیامز
کشور : هلند
باشگاه : پی اس وی آیندهون
سن : ۱۸ سال
پست : مدافع چپ
زمانی که ویلیامز برای نخستین بار به تیم ملی هلند دعوت شد ، تیم ملی راهی مسابقات یورو ۲۰۱۲ بود . با وجود اینکه هلند در عقب زمین مشکلات زیادی داشت ، اضافه شدن ویلیامز به سمت چپ ، رهایی از یک کابوس برای  آنها بشمار میرفت .
مانند ، بسیاری از افراد حاضر در این فهرست او دارای سرعت خوبی است . ویلیامز هم اکنون در تیم اول آبندهوون به طور منظم به میدان میرود .

تیمو هورنو


۱۸ – تیمو هورن
کشور : آلمان
باشگاه : اف سی کلن
سن : ۱۹ سال
پست : دروازه بان
یکی دیگر از آلمانهای نابغه تیمو هورن است . یک بازیکن نخبه درون چهارچوب که تضمین کننده آینده دروازه تیم ملی کشورش است .
 از لحاظ فیزیکی ، دارای قامتی کشیده و بلند است و تنها یک قدم دیگر برای رسیدن به سطح بهبود و رسیدن به بلوغ  برای او باقی مانده است .

مانوئل مانزینی


۱۷ – مانوئل مانزینی
کشور : آرژانتین
باشگاه : ریور پلاته
سن : ۱۹ سال
پست : هافبک مهاجم
مانزینی فصل گذشته را در باشگاه فلومیننزه برزیل سپری کرد . بازیساز جوان با بازگشت به ریور پلاته تاثیر بسزایی در تیم گذاشت . او باور نکردنی است . حرکتهای پا به توپ او در بین مدافعان کلاس بالا آرژانتینی برای او به سهولت انجام میپذیرد . درخشش او در رویور پلاته سکویی برای پرش او به یکی از بهترین باشگاههای اروپایی میتواند باشد .

روملو لوکاکو


۱۶ – روملو لوکاکو
کشور : بلژیک
باشگاه : وست بروم ویچ آلبیون ( به صورت قرضی از چلسی )
سن : ۱۹ سال
پست : مهاجم
لوکاکو با مبلغی بالغ بر ۱۵ میلیون پاند در سال ۲۰۱۱ راهی غرب لندن ، یعنی چلسی شد . ممکن است بعضی ها با مشاهده عملکرد او در اولین سال حضورش از او ناامید شوند . او در حال حاضر در باشگاه وست برومویچ بصورت قرضی مشغول فعالیت است .
او قدرتمند در تمام کنندگی و شوت زنی است . روملو ممکن است به چالاک ترین بازیکن لیگ برتر مبدل شود .

خوان فرناندو کوینترو


۱۵ – خوان فرناندو کوینترو
کشور : کلمبیا
باشگاه : پسکارا
سن : ۱۹ سال
پست : هافبک مهاجم
خوان فرناندو کوینترو یک پدیده جدید در سری آ این فصل میباشد . او با فرم آماده خود در طول این فصل همگان را تحت تاثیر قرار داد .
او دارای تعادل و چابکی عالی است . قادر است با سرعت و دریبل هر مدافع را از پیش رو بردارد .

کورت کوزما


۱۴ – کورت زوما
کشور : فرانسه
باشگاه : سنت اتین
سن : ۱۷ سال
پست : مدافع میانی
جوانی با استعداد مناسب . جنگنده در نبردهای هوایی .
به طور منظم در سنت اتین ، زوما در مرکز دفاع به میدان میرود . یک نیروی قدرتمند که در این فصل با وجود سن و سال کمش برای سنت اتین درخشید .
منچستر یونایتد یکی از مشتریان اوست که حاضر است برای زوما ۹ میلیون پاند خرج کند .

آدریان


۱۳ – آدریان
کشور : برزیل
باشگاه : فلامینگو
سن : ۱۸ سال
پست : هافبک تهاجمی
هر چند چهر او مانند یک بچه مدرسه ایست که به نظر بیشتر برای استفاده در تبلیغات بکار می آید  ، اما او یکی از بازیکنان بومی مستعد برزیلی است .
درخشش او در تیم زیر ۱۷ سال برزیل و نمایشها ومهارتهای او یکی از عوامل حضور در ترکیب فلامینگو این فصل بود .

استفان کاپینو


۱۲ – استفان کاپینو
کشور : یونان
باشگاه : پانایتیناکوس
سن : ۱۸ سال
پست : دروازه بان
جوانترین بازیکنی که تا با حال برای تیم ملی یونان به میدان رفته است ، استفان کاپینو است که در ۱۷ سالگی پیراهن تیم ملی کشورش را بر تن کرده است .
او دارای قابلیت شوت گیری و با قامتی بلند توانمند در توپهای بلند میباشد .

رحیم استرلینگ


۱۱ – رحیم استرلینگ
کشور : انگلستان
باشگاه : لیورپول
سن : ۱۷ سال
پست : بک چپ
استرلینگ زمانی که ۱۵ سال داشت توسط رافائل بنیتز با لیورپول قرار داد امضا کرد . و تا سن ۱۷ سالگی و در زمان حضور مربی جدید برندان راجرز در بندر لیورپول مشغول بازی است .
اولین گل رحیم استرلینگ مقابل ردینگ ، با یک شوت زمینی وارد دروازه الکس مک کارتی شدو باعث پیروزی ۱ بر صفر برابر ردینگ شد .

ذکریا لبیاد

۱۰ – ذکریا لبیاد
کشور : مراکش
باشگاه : اسپورتینگ لیسبون
سن : ۱۹ سال
پست : بک چپ
حضور نام ذکریا لبیاد در لیست آینده دار ترین بازیکنان جهان شاید تا حدودی عجیب باشد . اما جناح چپ مراکش با حضور او بسیار پر رونق و فعال است .
او فصل گذشته از باشگاه پی اس وی آیندهوون به اسپورتینگ لیسبون منتقل شد .

آدم ماهر

۹ – آدم ماهر
کشور : هلند
باشگاه : آلکمار
سن : ۱۹ سال
پست : هافبک میانی

استعداد قابل توجهی از آدم ماهر در ترکیب آلکمار مشاهده شده است . او جزء نخبگانی است که مورد توجه باشگاههای اروپایی است . او به عنوان بازیساز نزدیک به ۵۰ حضور برای باشگاه اردیویسیه داشته است .
او از لحاظ اخلاقی مودب است و در زمین بدون سر و صدا به کارش ادامه میدهد . بازی کردن در کنارش برای هم تیمیهایش لذت بخش است . او با آرامش ، مهارتهای خود را در زمین اجرا میکند و با این آرامش مدافعین حریف را غافلگیر میکند .

 

ماتیا ناستازیچ

۸ – ماتیچا ناستازیج
کشور : صربستان
باشگاه : منچستر سیتی
سن : ۱۹ سال
پست : مدافع میانی
منچستر سیتی با خرید ناستازیچ از فیورنتینا از او به عنوان انتخاب نفر سوم در مرکز دفاع کار میگرفته است . این ستاره جوان صربستانی دارای تکلهای عالی است ، اما بیشتر او یک متخصص جنگنده شگفت انگیز است و قادر است در هنگامی که توپ دارد  ، توازن بازی را در بازیسازی برقرار کند .

جولین دارکسلر


۷ – جولین دارکسلر
کشور : آلمان
باشگاه : شالکه
سن : ۱۹ سال
پست : بک چپ
دارکسلر دو بار برای تیم ملی آلمان به میدان رفته است و البته برای شالکه به عنوان یار ثابت به طور منظم در ترکیب ۱۱ نفره قرار میگیرد .او سرعتی ترین بازیکن سمت چپ آلمان نیست ، اما با قدرت دریبلینگ بالا و توانایی های شوت زنی از راه دور تواناییهای خود را به رخ نظاره گران میکشد .

متئو کواچیچ


۶ – متئو کواچیچ
کشور : کرواسی
باشگاه : اینتر میلان
سن : ۱۸ سال
پست : هافبک مهاجم
لوکا مودریچ یکی از بهترین بازیکنان طراح کرواسی بحساب می آید که به نظر میرسد ماتئو کواچیچ میتواند به عنوان یک ستاره جایگاه او را پر کند .
کواچیچ برخلاف سنش یک هافبک بازیساز فوق العاده نشان داده و همین دلیلی بود تا اینتریها برای جذب او از دینامو زاگرب اقدام کنند .

الکس چمبرلین


۵ – الکس چامبرلین
کشور : انگلستان
باشگاه : آرسنال
سن : ۱۹ سال
پست : بک چپ
مهارت فنی با حفظ تعادل و سرعت بالا از مشخصه های چامبرلین است . پیشرفت او در آینده به عنوان یکی از بهترین بازیکنان جهان قطعی میرسد . بازی زیر نظر مربی بزرگی چون آرسن ونگر در قالب آرسنال تنها میتواند فوتبال این جوان را توسعه دهد .

رافائل واران


۴ – رافائل واران
کشور : فرانسه
باشگاه : رئال مادرید
سن : ۱۹ سال
پست : مدافع میانی
رافائل واران واقعا یک بازیکن درجه یک است . بالغ و فراتر از سن خود در مرکز دفاع باشگاه بزرگی همچون رئال مادرید . با قابلیت جنگندگی روی زمین و نبردهای هوایی .
او هم اکنون نیز به یکی از بزرگان فوتبال دنیا مبدل شده است .

مارکو وارتی


۳ – مارکو وارتی
کشور : ایتالیا
باشگاه : پاری سن ژرمن
سن : ۱۹ سال
پست : هافبک میانی
با تماشای بازیهای پاری سن ژرمن در این فصل لیگ قهرمانان ، غیر ممکن است متوجه عملکرد باور نکردنی هافبک مرکزی این تیم مارکو وارتی نشده باشید !
او هر لحظه میتواند نبض بازی را تغییر دهد . مقایسه او با آندره پیرلو چندان گذافه گویی نیست .

ایکر مونیان


۲ – ایکر مونیان
کشور : اسپانیا
باشگاه : اتلتیک بیلبائو
سن : ۱۹ سال
پست : بک چپ
ایکر مونیان یکی دیگر از بازیکنان جوان و پرشور ، نابغه است . فوتبال در کلاس یک دنیا برای این مدت چند ساله برایه یک جوان و گنجاندن اودر لیست نوابغ آینده به نظر مضحک میرسد . او یک بازیکن فوق العاده است و بیش از ۱۰۰ حضور برایه اتلتیکو بیلبائو در لالیگا داشته است . او در حالی که ۱۶ سال داشت اولین بازیش را برای بیلبائو انجام داد  .

سباستین الشراو.ی


۱ – سباستین الشراوی
کشور : ایتالیا
باشگاه : میلان
سن : ۱۹ سال
پست : مهاجم
هر کسی که حتی از دور فوتبال را دنبال میکند ، به نظر نام الشراوی را شنیده است . در سن ۱۹ سالگی  نقش ویژه ای در نجات میلان از میانه های جدول و کسب سهمیه لیگ قهرمانان اروپا برای میلان داشت .

۱۳۹۲-۲-۲۸ ۰۴:۵۲:۵۲ +۰۰:۰۰ اردیبهشت ۲۸ام, ۱۳۹۲|فوتبال ايران|۰ نظر

دیدگاهتان را بنویسید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.