//کربکندی در ذوب آهن و داستان همیشگی چرخش مربیان

کربکندی در ذوب آهن و داستان همیشگی چرخش مربیان

کربکندی در ذوب آهن و داستان همیشگی چرخش مربیان

به نظر میرسد انتخاب مربیان برای باشگاههای ایرانی فقط و فقط برای تعداد خاصی از افراد امکان پذیر است .
 سفره ای که تعدادی به دور آن جمع شده اند و دیگران را به دور این سفره راه نمی دهند . اگر ثبات هم در تیمها باشد مشکلی با این قضیه نداریم اما فلان مربی امسال در این تیم است و سال بعد در آن تیم …
عمر مربیان در باشگاهها در طولانی ترین زمانش از ۲ فصل بالاتر نمی رود .
با اخباری که طی روزهای گذشته از نقل و انتقالات مربیان به گوش میرسید حاکی از آن است که فرکی به فولاد پیوسته است ، نیمکت نفت خالی شده … خوب این جای فکر کردن ندارد و علی دایی جایگزین او میشود !
طی اخباری که امروز از باشگاه ذوب آهن به گوش میرسید و رسول کربکندی هم آنرا را تایید کرده است ، این مربی دوباره پس از چهار فصل جدایی از این تیم اصفهانی دوباره به تیم سابقش بر میگردد . پس منصور ابراهیم زاده بیکار میماند ، ویسی به پیکان میپیوندد ، صبا و راه آهن هم که خالی شده است حتما کسی مناسبتر از ابراهیم زاده را نخواهد یافت .
گردونه ای که فقط نام ۲۰ نفر را بیشتر در خود جای نمیدهد !
پرویز مظلومی بلاتکلیف است ، قلعه نویی نیم نگاهی به آبی پوشان دارد و منصور ابراهیم زاده هم از شانس مربیگری این تیم برخوردار است .
در فصل ۹۰ – 1389 یاوری به شاهین میرود و در آنجا نتیجه خوبی کسب نمیکند ، سپس به پاس میرود و در آنجا هم نتیجه مطلوبی بهتر از سوق به لیگ یک کسب نمیکند و سپس در استیل میرود و در آنجا هم تیم راهی لیگ یک میشود . اگر در بدترین حالت حساب کنیم که یاوری از هر باشگاه میانگین ۳۰۰ تا ۴۰۰ میلیون گرفته باشد ، در طول یک فصل با بدترین عملکرد چیزی حدود یک میلیارد کاسب شده است !
این نامها را به یاد داشته باشید هر چند که از این نامها بسیار شنیده اید : امیر قلعه نویی ، پرویز مظلومی ، رسول کربکندی ، محمود یاوری ، غلامحسین پیروانی ، علی دایی ، فیروز کریمی ، حمید درخشان ، حمید استیلی ، علی اصغر مدیر روستا ، عبدالصمد مرفاوی ، محمد احمد زاده ، محمد مایلی کهن و مهدی تار تار کسانی هستند که مدیران ورزشی فقط این نام ها به گوششان رسیده است و در باورشان هیچ کدام از سرمربیان دیگر علم مناسبی ندارند ! بی آنکه نگاهی گذرا به عملکرد این نامها در باشگاه قبلیشان بی اندازند .
آیا علم فوتبال در ایران خلاصه به این چنین نامهایی است ؟ یا بده و بستانهایی در خفا رخ می دهد ؟
برای ما که هر ساله این فیلم تکراری را مشاهده میکنیم ، چیز عادی به نظر نمیرسد .

۱۳۹۱-۲-۲۸ ۱۷:۳۴:۴۴ +۰۰:۰۰ اردیبهشت ۲۸ام, ۱۳۹۱|فوتبال ايران|۰ نظر

دیدگاهتان را بنویسید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.