//قهرمانی دراماتیک منچستر سیتی در لیگ برتر انگلستان

قهرمانی دراماتیک منچستر سیتی در لیگ برتر انگلستان

قهرمانی دراماتیک منچستر سیتی در لیگ برتر انگلستان

هفته پایانی لیگ برتر انگلستان در حالی دنبال میشد که رقابت برای کسب قهرمانی میان دو تیم همشهری منچستر بسیار حساس دنبال میشد ، در حالی که با امتیاز ۸۶ و با احتصاب تفاضل گل جایگاه دو تیم تعیین میشد .
تیم فوتبال من سیتی در ورزشگاه اتحاد میزبان کویک پارک رنجرزی بود که برای بقا با بولتون و استون ویلا رقابت سختی را دنبال میکرد و دیگر مدعی قهرمانی ، من یونایتد در زمین ساندرلند به مصاف این تیم میرفت .
در دقیقه ۲۰ وین رونی موفق شد گل اول را وارد دروازه میگنولت کند و با این گل خیال فرگوسن را تا حدودی از بابت شکست ساندرلند راحت کند .
پیرو این نتیجه زابالتا مدافع کناری من سیتی موفق شد در دقیقه ۳۹ گل اول این دیدار را به ثمر برساند .
دو تیم با همین نتیجه به رختکن رفتند .
نیمه دوم ، نیمه متفاوتی بود ، در حالی که منچستر یونایتد مالک توپ و میدان بود ، در سوی دیگر من سیتی روی اشتباه لسکات و روی فرصت طلبی جبریل سیسه ، گل تساوی را از حریف خود دریافت کرد و باعث شد اضطراب را برای هوادران سیتی حاکم کند .
در دقیقه ۵۵ جویی بارتون ضربه ای را به صورت توز وارد کرد که این حرکت از دید داور مخفی نماند و با کارت قرمز ، این بازیکن را از زمین اخراج کرد تا هوادارن آبی پوش را کمی به ادامه بازی امیدوار سازد ، این پایان کار نبود و اوضاع برای سیتی بسیار خطرناکتر هم دنبال شد ، و مک کی هافبک شماره ۱۲ کیو پی آر موفق شد روی پاس گل ترائوره گل دوم را وارد دروازه جو هارت کند و بقا و قهرمانی در لیگ را تقدیم فرگوسن و یارانش کند .
حملات سیتی پس از دریافت گل دوم افزایش یافت و مانچینی با اضافه کردن دو مهاجم ، ادین ژکو و ماریو بالوتلی حملات را افزایش داد . سیتی مالکیت کامل توپ و زمین را در اختیار داشت به طوری که درصد مالکیت توپ برای سیتی به ۸۰ درصد رسیده بود و بازیکنان کیو پی آر فقط به زیر توپ مینواختند .
از دقیقه ۸۵ هیچ یک از هواداران خوش بین من سیتی باور نداشت که این تیم به بازی باز گردد ، اما در دقیقه ۹۰ این دیدار ادین ژکو سر زن ، روی کرنری که داوید سیلو ارسال کرده بود موفق شد گل تساوی را برای این تیم به ثمر برساند .
امیدها به اتحاد بازگشت ، و در یک حرکت رویایی سرخیو آگوئرو موفق شد گل سوم این دیدار را به ثمر برساند تا هواداران ورزشگاه را بالای سر خود ببرند !!!
با پایان این بازی ، هواداران سیتی به داخل زمین آمدند و جشن قهرمانی را با بازیکنانشان جشن گرفتند .
در آغوش گرفتن و خوشحال بودن جبریل سیسه هم حکایت از بقای این تیم در خطر سقوط  داشت ، چون بولتون در مقابل استوک سیتی نتیجه بهتری از تساوی کسب نکرد و این حکم بر سقوط این تیم به دسته پایین تر میداد .

۱۳۹۱-۲-۲۴ ۱۶:۴۴:۵۲ +۰۰:۰۰ اردیبهشت ۲۴ام, ۱۳۹۱|فوتبال ايران|۰ نظر

دیدگاهتان را بنویسید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.