//فتح الله زاده جا پای اشتباهات سال گذشته

فتح الله زاده جا پای اشتباهات سال گذشته

فتح الله زاده جا پای اشتباهات سال گذشته

امروز اخباری مبنی بر پیوستن سیاوش اکبرپور و رضا عنایتی به استقلال منتشر شد . این انتقال در حالی انجام خواهد شد که باشگاه پایتخت نشین هنوز تکلیف انتخاب سرمربیش معلوم نشده است و هیچ اطمینانی مبنی بر حضور مجدد فتح الله زاده برای یک فصل دیگر به عنوان مدیر عاملی این باشگاه وجود ندارد .
هواداران استقلال همواره از علی فتح الله زاده به عنوان بهترین مدیر ورزشی در سالهای گذشته یاد میکنند ، اما نقدهای قابل تاملی نیز بر کردارهای مدیریت او وجود دارد .
در سالهای مدیریت فتح الله زاده به جز خرید بازیکنان نامدار آیا هیچ حسابی روی خرید بازیکنان جوان و عقد قرار داد بلند مدت با آنان دیده شده است ؟ سئوالی که مطرح میشود این است که چرا این مدیر کار آمد با ضربه خوردن از رفتارهای نادرست سالهای گذشته ، باز هم همان تدابیر سالهای گذشته را بر میگزیند ؟ وتنها حاصل این اعمال تنها منجر به موفقیتهای کوتاه مدت میشود ؟
آیا نمیشود به جای دادن دست مزد یک میلیاردی به یک بازیکن همیشه مصدوم و حاشیه ساز یک آکادمی نیمه مدرن برای فوتبال پایه استقلال احداث کرد ؟
آیا نمیشود به جای خرید دو بازیکن ۲۹ ساله و ۳۶ ساله به دنبال عقد قرار داد بلند مدت با بازیکنانی نظیر محسن مسلمان ، آرش افشین ، ایمان موسوی و خیلی از بازیکنان مستعد که کمتر نامی از آنها شنیده شده است ، بسته شود ؟
آیا بازیکن سازی در فوتبال ایران فقط به ملوان و فجر سپاسی و معدود باشگاههای دیگر باید خلاصه شود ؟
آیا استقلال و پرسپولیس هیچ وظیفه ای مبنی بر بازیکن سازی ندارند ؟
چراهایی که در این مطلب منتشر شده است بی ربط با نداشتن پشتوانه حضور یک مدیر عامل برای سالهای متمادی در یک باشگاه نیست .
فوتبال یک فصلی ، مدیر عامل فصلی ، مربیان فصلی و چرخشی ، قرار دادهای فصلی حاصلی جز موفقیتهای کوتاه و فصلی نیز نخواهد داشت .
این اعمال همیشه نه تنها در این باشگاه بلکه در مدیریت سرخ پوشان نیز مشاهده میشود و اینگونه مدیریت به باشگاههای دیگر نیز تثری داده شده است .

۱۳۹۱-۳-۷ ۱۷:۲۳:۲۳ +۰۰:۰۰ خرداد ۷ام, ۱۳۹۱|فوتبال ايران|۰ نظر

دیدگاهتان را بنویسید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.