//طوفان هریرود قهرمان لیگ افغانستان

طوفان هریرود قهرمان لیگ افغانستان

طوفان هریرود

برای نخستین بار در تاریخ فوتبال افغانستان لیگ این کشور با تعداد هشت تیم و در مدت یک ماه آغاز شد که با قهرمانی تیم طوفان هریرود به کار خود خاتمه داد . در دیدار پایانی که در تاریخ جمعه ۱۵ اکتبر در شهر کابل برگزار شد تیم فوتبال طوفان هریرود موفق شد با حساب دو بر یک از سد سیمرغ البرز بگذرد و برای نخستین بار جام را بالای سر ببرد .
این مسابقات در حالی با هشت تیم آغاز گردیده بود که هر تیم نماینده منطقه خاصی از کشور افغانستان بود که از منطقه غرب ، طوفان هریرود ، از منطقه جنوب غرب میوند اتلان ، از منطقه جنوب بازهای سپین غر ، از منطقه جنوب شرق موجهای اباسین ، از منطقه شمال شرق موجهای آمو ، از منطقه شمال سیمرغ البرز ، از منطقه مرکز عقابهای هندوکش و از منطقه کابل نیز شاهین آسمایی حضور داشتند ، که در دو گروه چهار تیمه به رقابت با حریفان پرداختند .
در دیدار پایانی نیز طوفان هریرود در ورزشگاه مملو از تماشاکر شهر کابل با دو گل معروف محمدی و غلام رضا از حریف شمالی خود پیش افتاد ، هرچند در دقایق پایانی با فشاری که سیمرغ روی دروازه طوفان آورد تنها موفق به جبران یکی از گلها شد و در برابر نماینده غرب بازی را واگذار کرد .
در پایان تیم فوتبال طوفان هریرود برای نخستنین بار قهرمانی این دور از مسابقات را تجربه کرد و برنده جایزه ۷۵۰ هزار افغانی ( معادل ۱۵ هزار دلار ) این دور از مسابقات شد . تیم نایب قهرمان سیمرغ نیز جایزه ۵۰۰ هزار افغانی را دریافت کرد و نماینده جنوب غرب میوند اتلان به جایزه ۲۵۰ هزار افغانی دست یافتند .
همچنین حمیدالله کریمی عضو تیم طوفان با به ثمر رساندن ۱۱ گل به عنوان آقای گلی و معروف محمدی یکی از اعضای همین تیم عنوان بهترین بازیکن این مسابقات را به خود اختصاص دادند .
از نکات جالب این بازیها این بود که تمامی بازیها در کابل برگزار شد که حضور بانوان در ورزشگاه نیز آزاد بود . تمامی دیدارها از شبکه تلویزیونی طلوع به صورت مستقیم پخش شد .

۱۳۹۱-۷-۲۹ ۱۶:۰۵:۰۴ +۰۰:۰۰ مهر ۲۹ام, ۱۳۹۱|فوتبال ايران|۰ نظر

دیدگاهتان را بنویسید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.