//سومین قهرمانی سپاهان با طعم کرانچار

سومین قهرمانی سپاهان با طعم کرانچار

سومین قهرمانی سپاهان با طعم کرانچار

سپاهان اصفهان به طور متوالی و برای بار سوم قهرمان لیگ برتر ایران شد .
سپاهان در شرایطی در آخرین بازی لیگ به مصاف تیم انتهای جدولی و سقوط کرده مس سرچشمه به میدان می رفت که در هفته گذشته تیم اصغر شرفی موفق به توقف دیگر مدعی لیگ تراکتور سازی ، شده بود .
از سوی دیگر تیمهای تراکتور و سپاهان ۶۶ امتیازی با یک امتیاز کمتر نسبت به تیم سپاهانی و با تفاضل گل ( تراکتور ۲۳ – استقلال ۲۲ ) کمتر نسبت به این تیم کورسویی را برای تبریزیها و آبیهای پایتخت گشوده بود .
درصد برای تحقق پیوستن به قهرمانی زرد پوشان به حدی برای سپاهان بالا بود که اما و اگرها شرمسار از این اختلاف بودند .
استقلال در تهران به مصاف تیم نفت تهران میرفت که با گل آرش برهان در دقیقه ۳ موفق به گلزنی برای آبی پوشان شد ، در همین دقیقه در ورزشگاه یادگار امام تیم تبریزی نیز با فلاویو لوپز موفق به گشودن تیم ملوان شد .
در دقیقه ۶ این بازی نیز محمد حسن ابراهیمی موفق شد دروازه را برای بار دوم باز کند و در تهران در دقیقه ۱۸ گوران یرکویچ موفق شد گل دوم آبیها را به ثمر برساند . در همین دقیقه مهاجم مس سرچشمه مجید جاجلان بهترین موقعیت تک به تک مس را به هدر داد تا ضربان قلب و استرس کرانچار در فولاد شهر را افزایش دهد .
هر بیننده این بازی بدون شک از درخشش محمد خزایی دروازه بان جوان مس به وجد می آمد و گویی این بازیکن جوان یک تنه وظیف توقف کردن تیم صدر نشین لیگ را داشت .
بازی با همین نتایج در نیمه نخست به پایان رسید .
در نیمه دوم در تبریز حملات تراکتور فروکش کرده بود ، و در استقلال نیز توپ و میدان در اختیار نفت قرار داشت ، اما در فولاد شهر بازیکنان سپاهان با حمایت هواداران زرد پوش خود حملات خود را افزایش دادن و موقعیت را یکی پس از دیگری محمد خزایی به کمک مدافعین مس منحدم میکردم .
پس از گذر زمان از دقیقه ۸۰ چه در تبریز ، چه در تهران و فولاد شهر بازیها فروکش کرد و قلعه نویی در بین سرخپوشان و مظلوم در بین آبی پوشان شاهد قهرمانی کرانچار در بین زرد جامگان بودند .
بی میلی در حمله ، بین بازیکنان سپاهان به قدری نمایان بود که در دقایق پایانی هیچ زرد پوشی علاقه ای به توپ گیری از خزایی که دیگر روی اعصاب هوادران سپاهان بود و حتی با لیزر مورد آزار قرار میگرفت از خود نشان نمی دادند .
در پایان آرش برهانی در آزادی موفق شد گل بی ثمر و زیبایی را برای استقلال در دقیقه ۹۳ به ثمر برساند که قطع شدن تصویر بازی سپاهان و مس و رفتن تلویزیون صدا و سیما به تهران ، اعصاب هر بیننده ، حتی استقلالیها را سوهان میکشید .
در دقایق پایانی تبریکها به سوی کرانچار آغاز شد و همه این مربی کروات را در آغوش میگرفتند و در همین خوش و بش ها داور این دیدار سوت پایانی را در دقیقه ۹۵ دمید تا سپاهان همراه با کرانچاری که در گذشته از پرسپولیس اخراج شده بود ، قهرمانی لیگ برتر یازدهم را برای اصفهانیها به ارمغان آورد .
در زیر جدول لیگ برتر ، فصل ۹۱ – 90 را مشاهده میکنید .

جدول لیگ برتر در پایان هفته آخر

۱۳۹۱-۲-۲۲ ۱۷:۴۵:۳۶ +۰۰:۰۰ اردیبهشت ۲۲ام, ۱۳۹۱|فوتبال ايران|۰ نظر

دیدگاهتان را بنویسید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.