//ستارگانی که در یک قدمی پیوستن به آرسنال بودند !

ستارگانی که در یک قدمی پیوستن به آرسنال بودند !

ستارگانی که در یک قدمی پیوستن به آرسنال بودند

آرسن ونگر در باشگاه آرسنال همیشه سیاستهای خاص خود را در جذب بازیکنان دنبال میکرده است ، و وسواس خاصی در جذب بازیکنان از خود نشان میدهند . با این حال شایعات بسیاری پیرامون این باشگاه در جذب بازیکنان وجود داشته است و اکثرا با منطق ونگر ناخوانی ندارند و به این باشگاه ورود پیدا نمیکنند . لیستی ۶ نفره از کسانی که در یک قدمی آرسنال بودند اما به این باشگاه نپیوستند را آماده کرده ایم که بسیار جالب و قالب تامل است .


۱-زلاتان ابراهیموویچ
او ۱۹ ساله بود، در سال ۲۰۰۰ آرسنال میتوانست با ۳ میلیون او را به خدمت بگیرد. زلاتان در باشگاه مالمو سوئد بازی میکرد، ونگر از او خواست که با تیم تمرین کند تا توانایهای او را ببیند اما او از اینکار خودداری کرد و در نهایت به آژاکس رفت.


۲-ساموئل اتوئو
بازیکن کامرونی مایورکا در سال ۲۰۰۴ مورد توجه ونگر قرار گرفته بود اما در نهایت خود ونگر از رفتار عصبی او به خصوص بعد از شنیدن خبر از ضرب وشتم وکیل خودش که در رسانها پیچید از خرید او منصرف شد و او به بارسا ملحق شد.

۳-پیتر چک
دروازبان بزرگ اسپارتاپراگ در سال ۲۰۰۲ به آرسنال نزدیک بود. باشگاه بر سر قیمت و بندهای قرارداد به توافق رسیده بود که برخی از صاحب نظران باشگاه دیدند که خرید چک در این دوره ضروری نیست. چک به رن رفت ودر نهایت به چلسی پیوست.

۴-دیدیه دروگبا
قیمت دروگبا ۱۰۰ هزار پوند بود. ونگر در سال ۲۰۰۰ زمانی که دروگبا در تیم لومان فرانسه بازی میکرد بازی او را مد نظر داشت. او گفت در حال حاضر آماده نیست باید دید سال بعد آیا او میتواند خود را نشان دهد، اما بعد از انتقال دروگبا ونگر اعتراف کرد که در مورد دروگبا اشتباه کرده بود.

۵-ژابی آلونسو
یکی از ستارهای فوتبال که در سال ۲۰۰۸ به آرسنال نزدیک بود آلونسو بود. موقعی که بینیتز مربی لیورپول تصمیم گرفت او را از لیورپول بیرون کند تا راه رو برای گرت بری هموار کند آلونسو به لندن آمده بود تا قرارداد جدید با آرسنال امضا کند اما بینیتز از مذاکره وی با آرسنال آگاه شد و آلونسو را دوباره برای یک سال اضافی به آنفیلد برد بعد از آن آلونسو به مادرید پیوست.

۶-کریستیانو رونالدو
یکی از بهترین مهاجمان فوتبال در سال ۲۰۰۳ برای ثبت قرارداد با باشگاه آرسنال توافق کرد. ونگر شخصاً پیراهن با نام و شماره به او داد. قیمت او ۴ میلیون بود، حتی ونگر پیشنهاد رسمی به اسپورتینگ داد. اسپورتینگ بازی دوستانه با منچستریونیتد به مناسبت افتتاح استادیوم جدیدش برگزار کرد، رونالدو و هم تیمی هایش منچستر را ۳-۰ شکست دادند. فرگوسن تحت تاثیر رونالدو قرارگرفت و او رو با ۱۶٫۵ ملیون به منچستر آورد. کارلوس کیروش بود که رونالدو رو قانع کرد که به اولدترافورد ملحق شود.

۱۳۹۱-۵-۸ ۱۰:۴۱:۱۶ +۰۰:۰۰ مرداد ۸ام, ۱۳۹۱|فوتبال ايران|۰ نظر

دیدگاهتان را بنویسید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.