//دروازه های تیمهای ایرانی رو به جهان باز شد

دروازه های تیمهای ایرانی رو به جهان باز شد

دروازه های تیمهای ایرانی رو به جهان باز شد

پس از چند سال ممنوعیت ورود دروازه بانان خارجی به فوتبال ایران که با انتقادات فراوانی همراه بود ، سرانجام امروز در جلسه هیئت رییسه فدراسیون فوتبال و هیات رئیسه سازمان لیگ بر این شد تا دروازه بانان خارجی در فصل بعد مشکلی برای ورود به تیمهای ایرانی نداشته باشند اما با رعایت دستور العمل اجرایی فدراسیون فوتبال .
با توجه به این دستورالعمل دروازه بانانی میتوانند به لیگ ایران وارد شوند که کیفیت لازم را داشته باشد و اگر بازیکن آسیایی یا آفریقایی باشد میباید در تیم ملی کشورش بازی کرده باشد و اگر گلری از آمریکا جنوبی و اروپا بیاید ، باید در لیگ دسته یک کشورهای این دو قاره بازی میکرده است .
همچنین در این جلسه برای تعداد بازیکنهای جذب شده خارجی هر باشگاه ، تعیین شد که هر باشگاه مجاز به جذب چهار بازیکن ، بدین معنی که دروازه بان هم میتواند یکی از این چهار بازیکن باشد .
سقف قرار داد نیز در فصل بعد همان ۳۵۰ میلیون ، همراه با افزایش ۱۰ تا ۱۵ درصدی در نظر گرفته شده است .
شاید قانون منع ورود دروازه بانهای خارجی برای باشگاهها زیان زا بود ، اما در فوتبال ملی هم اکنون دروازه بانان مطمئنی همچون رحمتی ، فروزان ، شهاب گردان ، وحید طالبلو و دروازه بانان جوانی همچون حامد لک ، علیرضا حقیقی و شجاع خلیل آزاد شده ایم .

۱۳۹۱-۲-۳۱ ۱۷:۴۲:۲۴ +۰۰:۰۰ اردیبهشت ۳۱ام, ۱۳۹۱|فوتبال ايران|۰ نظر

دیدگاهتان را بنویسید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.