//حذف تاتنهام از لیگ قهرمانان اروپا پس از قهرمانی چلسی

حذف تاتنهام از لیگ قهرمانان اروپا پس از قهرمانی چلسی

حذف تاتنهام از لیگ قهرمانان اروپا پس از قهرمانی چلسی

لیگ فوتبال انگلستان دارای سه سهمیه مستقیم و یک سهمیه غیر مستقیم در مسابقات لیگ قهرمانان اروپا میباشد . در پایان لیگ برتر این فصل جزیره ، من سیتی ، من یونایتد و آرسنال به عنوان مقام اول تا سوم دست یافتند و مجوز ورود مستقیم به این رقابتها را کسب کردند و تیم تاتنهام نیز موفق شد در جایگاه چهارم قرار گیرد تا شانس رسیدن به این مسابقات را داشته باشد .
همه چیز برای ردنپ و شاگردانش به خوبی پیش رفته بود اما قهرمانی تیم همشهری ، چلسی همه معادلات این مربی را برهم زد ! و با این اوصاف و با قانونی که پس از قهرمانی لیورپول در لیگ قهرمانان اروپا در شرایطی که انگلستان ۵ نماینده در این مسابقات میتوانست داشته باشد ، به تصویب اعضای یوفا رسید که با این قانون در صورت قهرمانی تیمی که نتوانسته است سهمیه لیگ قهرمانان در فصل جاری را کسب کند ، آخرین تیم راه یافته به این مسابقات حذف خواهد شد و تیم قهرمان به جایش در این مسابقات شرکت خواهد کرد .
هری ردنپ سرمربی تاتنهام این قانون را نا عادلانه  خواند و از یوفا و میشائیل پلاتینی خواست تا شرایط راهیابی تاتنهام را در این مسابقات فراهم آورد .
رئیس فرانسوی یوفا ، میشائیل پلاتینی حذف تاتنهام از این مسابقات را عادلانه خواند و گفت : این یک قانون است و آنها قوانین را به خوبی میدانند . شاید در آینده این قانون مورد تحلیل و تغییر قرار گیرد ، اما در حال حاضر انگلستان همان چهار سهمیه را خواهد داشت و امکان افزایش سهمیه این لیگ وجود ندارد .

۱۳۹۱-۳-۴ ۱۰:۵۸:۳۴ +۰۰:۰۰ خرداد ۴ام, ۱۳۹۱|فوتبال ايران|۰ نظر

دیدگاهتان را بنویسید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.