//بررسی وضعیت مالی باشگاههای انگلستان و تاثیر پول در فوتبال

بررسی وضعیت مالی باشگاههای انگلستان و تاثیر پول در فوتبال

بررسی خرج باشگاههای برتر انگلستان و تاثیر پول در فوتبال

لیگ برتر انگلستان در فصل ۱۲ – ۲۰۱۱ در حالی با قهرمانی منچستر سیتی به پایان رسید که هزینه های هنگفت این باشگاه با ورود پولهای یکباره به بدنه این تیم ، با ورود مالکان عربی مهمترین عامل قهرمانی این باشگاه میتوان نام برد .
در این مطلب قصد داریم با بیان و توصیف خرجها بین تیمهای نخست ، نگاهی گذرا بر تاثیر پول در پیشرفت یک باشگاه داشته باشیم .
منچستر سیتی با ۱۷۵٫۵۰۰٫۰۰۰ میلیون پوند بیشترین سرمایه گذاری را بین تیمهای لیگ برتری انجام داد .
تیم دوم لیگ انگلستان رقمی معادل ۱۳۹٫۲۰۰٫۰۰۰ میلیون پوند ، نشان داد تا تیم کم خرجی به نظر نمیرسد .
آرسن ونگر در آرسنال ، سنت شکنی نکرد و مانند همه دوره ها به بازیکنان کم نام و نشان روی آورد و اولیت برای جذب هر بازیکنی ، قیمت مناسب آن بازیکن مد نظر بود . آرسنال هم با رقم ۴۷٫۸۰۰٫۰۰۰ میلیون پوند ، به نظر نتیجه مناسبی نصبت به خرج در خرید بازیکنان از خود نمایش داده است .
تیم لندنی تاتنهام که موفق شد آخرین سهمیه لیگ قهرمانان انگلستان را بدست آورد ، رقمی برابر با ۶۲٫۰۰۰٫۰۰۰ میلیون پوند ، این جایگاه را برای خود تثبیت کند .
نیوکاسل هم با رقم ۳۹٫۰۰۰٫۰۰۰ میلیون پوند ، نمایش خوبی از خود به جای گذاشت و موفق شد جایگاه پنجم را از آن خود کند .
فینالیست لیگ قهرمانان این فصل چلسی ، کمتر از سیتی خرج نکرد و رقم ۱۶۰٫۰۰۰٫۰۰۰ میلیون پوند ، نشان از پر ستاره بودن این تیم داد . هر چند که تیم تحت هدایت روبرتو دی متئو جایگاه بهتر از ششمی را نتوانست از آن خود کند اما فراموش نکنیم که بیش از نیمی از فصل این تیم تحت هدایت ویلاس بوآس بود  ،  اما متئو موفق شد قهرمان جام حذفی انگلستان شود و شنبه ۳۰ اردیبهشت در مونیخ ، باید به مصاف بایرن برود تا ارزشهای خود را به آبرامویچ نشان دهد .
نوسان تزریق مالی در بین باشگاهها ، نسبت به جایگاهشان نشان دهنده قدرت و تاثیر گذاری پول در رشد یک باشگاه دارد . هر چند داستان پول در هر کدام از این باشگاهها با یکدیگر متفاوت است ، اما میتوان با تحلیل سپری کردن یک فصل هر کدام از این باشگاهها ، نوع مدیریت ، جذب بازیکنان ، حاشیه ها و … درسهای بسیار مفیدی از چگونگی خرج مناسب در باشگاهها را آموخت و آن را سر لوحه کاری خود قرار داد .

۱۳۹۱-۲-۲۵ ۱۵:۵۳:۳۶ +۰۰:۰۰ اردیبهشت ۲۵ام, ۱۳۹۱|فوتبال ايران|۰ نظر

دیدگاهتان را بنویسید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.