//بررسی بهترین گلزنان لیگهای معتبر اروپایی

بررسی بهترین گلزنان لیگهای معتبر اروپایی

بررسی بهترین گلزنان لیگهای معتبر اروپایی

در حالی اکثر لیگهای معتبر اروپا ، به پایان رسیدند که در این میان ، معدود بازیکنان شاخصی موفق به گلزنیهای پی در پی و یک روند ثابت در این فصل را سپری کردند .
در این مطلب به مرور بهترین گلزنان لیگهای معتبر اروپا میپردازیم .

لیگ برتر انگلستان : در لیگ برتر انگلستان روبین وان پرسی مهاجم شماره ۱۰ این تیم موفق شد با ۳۰ گله زده به عنوان آقای گلی این فصل لیگ انگلستان دست یابد ، هر چند که وان پرسی موفق نشد در دیدار امروز در مقابل وست بروم گلی به ثمر برساند و رکورد تیر هانری را بشکند ، اما در طول این فصل یکی از اصلی ترین ارکان رسیدن آرسنال به مقام سومی این لیگ بود .
وین رونی نیز در تیم منچستر یونایتد موفق شد با تک گلی که در دیدار امروز مقابل ساندرلند به ثمر برساند خود را بیست و هفت گله کند و به عنوان مقام دوم گلزنان لیگ انگلستان دست یابد .
سرخیو آگوئرو با ۲۳ گل و آدبایور و یاکوبو آیگبنی با ۱۷ گل در رتبه های بعدی جای گرفتند .

لالیگا اسپانیا : در لالیگا اسپانیا رقابت برای آقای گلی بین دو ستاره دو تیم رقیب یعنی لیونل مسی از بارسا و کریستیانو رونالدو بود . مهاجم شماره ۷ رئال در حالی که در هفته های گذشته از مسی در گلزنی پیش بود در چند هفته پایانی این رقابت را به مسی وا داد تا مهاجم بارسا با ۵۰ گل آماری خیره کننده از خود به جای بگذارد و رونالدو هم با ۴۵ گل در جایگاه دوم قرار گرفت .
رونالدو در طول مدت حضورش در منچستر یونایتد بیشترین گلی که در یک فصل به ثمر رساند از عدد ۳۱ در فصل ۰۸ – ۲۰۰۷ فراتر نرفته بود .
فالکائو با ۲۳ گل از اتلتیکو مادرید و هیگوآین با ۲۰ گل از دیگر گلزنان این فصل لالیگا بودند .

بوندس لیگا آلمان : در حالی بوندس لیگا آلمان با قهرمانی بورسیا دورتموند به پایان رسید که هونتلار مهاجم شالکه موفق شد در طول این فصل ۲۹ بار دروازه حریفان را باز کند . مهاجم سر زن بایر مونیخ ماریو گومز هم با ۲۶ گل و مهاجم لهستانی دوتموند ، روبرتو لاندوسکی با ۲۲ گل در جایگاه بهترین گلزنان این فصل بوندس لیگا قرار گرفتند . رکورد گلزنی در بوندس لیگا نیز ۳۶ گل در طول فصل میباشد .

سری آ ایتالیا : بانوی پیر پس از سالها دوری از عنوان نخست سری آ ایتالیا موفق شد بار دیگر این عنوان را نصیب خود کند تا ستاره های روی پیراهن خود را به عدد سه برساند .
دراین فصل مهاجم سوئدی میلان زلاتان ابراهیمویچ موفق شد با ۲۸ گل عنوان آقای گلی ایتالیا را نصیب خود کند و در تیم همشهری میلان یعنی اینتر ، دیگو میلیتو خودنمایی کرد و موفق شد همراه با ادیسون کاوانی ۲۳ بار دروازه حریفان را باز کنند . آنتونیو دیناتاله نیز با ۲۲ گل موفق شد نقش بسازایی در این فصل اودینزه از خود به جای بگذارد .

اردیویسی لیگ هلند : در این فصل لیگ هلند جوانی ۲۲ ساله به نام باس دوست موفق شد ۳۴ بار برای هرنوین گلزنی کند تا مقدار بیش از یک سوم گلهای این فصل هرنوین را یک تنه وارد دروازه حریفان کند .
مهاجم گلزن سوریه ایه باشگاه رودا موفق شد ، درخشش قابل توجه ای در این تیم میانه جدولی از خود نشان دهد و در طول این فصل ۲۵ بار گلزنی کند . لوک دی یونگ هم با همین تعداد گل از باشگاه اف سی تون همراه با مهاجم رودا در جایگاه دوم قرار گرفتند .

لاچامپیونه فرانسه : در حالی که دو بازی دیگر از این فصل فرانسه باقی است که مونت پلیه با سه امتیاز اختلاف نسبت به پاری سن ژرمن در جایگاه نخست قرار دارد و تکلیف قهرمانی به دو باز آتی خواهد انجامید .
هم اکنون در جدول گلزنان فرانسه الیویر جیرود از مونت پلیه با ۲۱ گل در صدر قرار دارد . آندرسون ننه با ۱۸ گل از پاریس ژرمن و ادین هازارد از لیل نیز با ۱۷ گل در جایگاه بعدی قرار دارند .

۱۳۹۱-۲-۲۴ ۱۹:۴۶:۴۵ +۰۰:۰۰ اردیبهشت ۲۴ام, ۱۳۹۱|فوتبال ايران|۰ نظر

دیدگاهتان را بنویسید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.