/, آنالیز فوتبال, بازیهای خارجی, ترجمه مقاله ها و آناليزها/ایتالیا چگونه می تواند بر اسپانیا غلبه کند و چرا دلبوسکه باید سیلوا را کنار بگذارد ؟

ایتالیا چگونه می تواند بر اسپانیا غلبه کند و چرا دلبوسکه باید سیلوا را کنار بگذارد ؟

آنالیز بازی اسپانیا در مقابل ایتالیا

برای چهارمین بار در هفت دوره قبلی قهرمانی اروپا، بازی فینال بین دو تیمی برگزار می شود که در مرحله مقدماتی هم گروه بودند. انگار یک قرن پیش بود که ایتالیا و اسپانیا در بازی افتتاحیه گروه C در مرحله گروهی ۱-۱ شد. اما دلبوسکه و سزار پراندلی حتما فیلم این بازی را قبل از فینال تماشا کرده و نقاط ضعف و قدرت حریف را شناسایی خواهند کرد.
در کل، تفاوت کلیدی مسابقه گذشته و بازی فینال روز یکشنبه ترکیب ایتالیا خواهد بود. پراندلی بازی  را با ترکیب ۳-۵-۲  شروع کرد که به خوبی توانست  خط هافبک اسپانیا را از کار انداخته و جوردی آلبا و آلوارو آربلوئا را به عقب بکشاند.
پراندلی در بازی مقابل ایرلند ۲ برصفر پیروز میدان شد، او در این مسابقه از ترکیب ۴-۴-۲ استفاده کرد و انتظار می رود در بازی فینال هم از این ترکیب استفاده کند.
ترکیب اسپانیا احتمالا تغیییری نخواهد کرد. در بازی اول، فابرگاس به عنوان مهاجم کاذب (تاکتیک یار نهم فریبنده) استفاده شد- اما بعد از آزمایش فرناندو تورس و آلوارو نگردو در بازی ایتالیا ، این تاکتیک مسمر ثمر واقع نشد. احتمالا فابرگاس سر جای خود برمی گردد. اسپانیا در بازی دور اول با ایتالیا ناامید کننده حاضر شد. اما تاتیک یار نهم فریبنده در بازی با اسپانیا موثرتر واقع شد.
شاید ترکیب ایتالیا تغییر کرده باشد اما جفت خط حمله آن ها تغییر نکرده است.  جفت بسیار کارآمد آنتونیو کاسانو و ماریو بالوتلی بازی فینال را کنار هم خواهند بود مانند دو هفته گذشته.
حرکتهای آن ها در بازی جالب بود. به جای اینکه در مرکز زمین بمانند، آنها دائما از جناحین و پشت دفاع سعی به حمله داشتند. نه تنها این کار آزادی عمل دفاع پوشش را محدود کرد، بلکه هافبک های وسط اسپانیا را از هم گسیخته کرد، بعد از ربودن توپ از سرخیو راموس، بالوتلی باید گل به ثمر برساند. بالوتلی و راموس هر دو به سمت چپ زمین گرایش داشتند و کاسانو هم در همان منطقه توپ میزند.

حرکتهای ماریو بالوتلی و کاسانو

مردی که با توپ های قطری بلند کاسانو و بالوتلی را تغزیه میکند، آندره پیرلو می باشد. قبل از بازی ها، این هافبک وسط یوونتوس به عنوان بازیکن کلیدی ایتالیا شناخته می شد، اما خیلی ها فکر نمی کردند او چنین بازی زیبایی را به نمایش بگذارد. او برای گرفتن جایزه بهترین بازیکن بازی ها  با اینیستا به رقابت باید بپردازد.
در بازی گذشته اسپانیا نتوانسته بود به خوبی از پیرلو مراقبت کند. آن ها ابتدا او  را تحت فشار قرار دارند، اما او توانست از شر این فشارها چند باری خلاص شده  و به کمک آنتانیو دی ناتاله برود.  نزدیک ترین بازکین به پیرلو، ژاوی هرناندز بود که خوب نتوانست از پس پیرلو برآید.
آنالیز بازی پیرلو در برابر ژاوی

درواقع، برای عملکرد دفاعی بهتر در هافبک، ژاوی باید  مراقب ریکاردو مونتولیوو بازیکن جدید میلان باشد، او در بازی با آلمان رابطه شوان استایگر و سامی خدیرا را با توپ گیری های دائم، تکل  و خطاهای به موقع قطع می کرد.  او احتمالا همین کار را در بازی با اسپانیا خواهد کرد که  خط وسط این تیم  این بازی ها زیاد تحت فشار نبوده است.

ریکاردو مونتولیوو در بازی با آلمان و اسپانیا

در مورد اسپانیا، دلبوسکه مربی نیست که با انتخاب های تعجب آور همه را شگفت زده کند ، اما بعد از بازی دادن به نگردو در برابر پرتغال، او می تواند سورپرایز دیگری هم در این بازی ارائه دهد؟
شاید ایتالیا از ترکیب متفاوتی استفاده کند، اما با حضور خوزه ناواس در خط دفاعی اسپانیا قطعا با مشکل مواجه خواهند بود.
داوید سیلوا به جای خود بازگشته است، اما بازی نیمه نهایی مقابل پرتغال نشان داد که اسپانیا هنگامی که بازی را طولانی می کنند بازی جذاب تری خواهند داشت.
بعد از اینکه ناواس و پدرو رودریگز وارد زمین شدند، اسپانیا زمان اضافه بازی را در دست خود گرفت. سیلوا بازیکن خوبی است، اما ناواس تنوع را به خط حمله اسپانیا می آورد و احتمالا نقش پررنگ تری در بازی برابر ایتالیا خواهد داشت.

حرکتهای داوید سیلوا و خسوس ناواس

 

ترجمه شده توسط آقای محمد فراهانی

۲ نظرات

  1. behrad ۲۵ شهریور ۱۳۹۱ از ۱۱:۲۲ ق.ظ پاسخ دادن

    mesl hameshe harf nadare

    • admin ۲۵ شهریور ۱۳۹۱ از ۱۲:۴۰ ب.ظ پاسخ دادن

      ممنون بهراد جان

دیدگاهتان را بنویسید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.