//انتقال حامد لک به بشیکتاش در روزهای حرف و حدیث ورود دروازه بان خارجی

انتقال حامد لک به بشیکتاش در روزهای حرف و حدیث ورود دروازه بان خارجی

انتقال حامد لک به بشیکتاش در روزهای حرف و حدیث ورود دروازه بان خارجی

در روزهایی که انتقاد شدید عدم حضور دروازه بانان خارجی از سوی مدیران باشگاهها و پیشکسوتان به سازمان لیگ به گوش میرسد ، خبرهایی مبنی بر انتقال حامد لک دروزاه بان صبای قم و پیوستن علیرضا حقیقی به روبین کازان در ماههای گذشته ، مثالهایی مورد دفاع را برای این قانون ایجاد کرده است .
به گزارش خبرگزاریهای کشور ترکیه ، حامد لک به صورت بازیکن آزاد و با مبلغ قرار داد یک میلیون دلار به باشگاه ترکیه ای بشکیکتاش خواهد پیوست .
به نقل از این خبر گزاریها حامد لک کارت پایان خدمت سربازی دارد و هیچ گونه مشکلی از لحاظ مشمولیت خدمت سربازی ندارد ، او همچنین در این کشور به تحصیل نیز ادامه خواهد داد .
دروازه بانان فعلی بشیکتاش روشتوک رچبر با شماره یک ، کنک گونن با شمار ۹۹ و اوموت کایا با شماره ۹۰ هستند و دروازه بانی که در ترکیب بیشتر قرار میگیرد کنک گونگی است که با ۲۳ سال سن اصلی ترین رقیب لک برای رسیدن به درون چهار چوب این تیم ترک است .
از سوی دیگر به نظر میرسد باشگاه ترک با روشتوک رچبر ۳۸ ساله در فصل بعد قطع همکار کند و رقابت برای رسیدن به دروازه بان اول بین سه دروازه بان جوان یعنی کنک گونک ۲۳ سال ، اوموت کایا ۲۱ ساله و حامد لک که با ۲۱ سال سن ، افقی روشن برای موفقیت را در پیش رو دارد .
به هر حال بدون شک انتقال دروازه بانان جوان به باشگاههای اروپایی در روند بهبود دروازه بانان تیم ملی بسیار کارساز و مفید خواهد بود و طرفداران قانون منع ورود دروازه بانان خارجی ، توجیههای قابل دفاع بسیاری را خواهند داشت و اگر کمی به گذشته باز خواهیم گشت ، خواهیم دید که دیگر تیم ملی کشورمان تنها با یک دروازه بان و ابراهیم میرزاپور به مصاف حریفان نمی رود ! و اگر به نتایج و عملکرد لیگ نگاهی گذرا بی اندازیم درخشش دروازه بانانی مانند : رحمان احمدی در سپاهان ، محسن فروازن در تراکتور سازی ، سید مهدی رحمتی در استقلال ، حامد لک در صبا ، علیرضا حقیقی در روبین کازان ، سوشا مکانی در نفت تهران ، شهاب گردان در ذوب آهن ، شجاع خلیل آزاد در فجر و برخی دیگر از دروازه بانان جوان را خواهیم دید .
از سوی دیگر روند بهبود انتقال دروازه بانان کشورمان به لیگهای خوب و مفیدی مانند روسیه و ترکیه نسبت به بازیکنان سایر پستها نقاط قابل تفکری را در ذهن هر فوتبالدوست ایجاد میکند .
فراموش نکنیم در تاریخ فوتبال کشورمان تنها دو دروازه بان ، یکی مهدی عسگر خانی به السالمیه کویت در سال ۱۳۵۱ و نیما نکیسا به کاوالا یونان در سال ۱۳۷۷ انتقال داده شد ، که در یک نگاه به نام و نشان این باشگاهها ، بی دریغ از ضعیف بودن این تیمها حکایت خواهیم کرد و در مدت وجود چند ساله این قانون فوتبال کشورمان کاری دو برابر را نسبت به طول عمر فوتبالی کشورمان انجام داده است .
شاید عدم ورود دروازه بانان خارجی به لیگ ، به ضرر فوتبال باشگاهی در داخل کشور باشد ، اما با نگاه آمار و ارقام مشاهده میکنیم که برای تیم ملی بسیار مفید بوده است .
در فوتبالی که مسئولان ورزشی با نامهای خارجی و بدون نگاه به کیفیت این بازیکنان و مربیان ، آنها را به ورزش این جامعه می آورند و هزینه های هنگفتی را از بیت المال نسیبشان میکنند وجود چنین قانونی چندان هم به ضرر ورزش کشور نیست .

۱۳۹۱-۲-۲۲ ۰۲:۵۰:۲۵ +۰۰:۰۰ اردیبهشت ۲۲ام, ۱۳۹۱|فوتبال ايران|۰ نظر

دیدگاهتان را بنویسید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.