آشنایی با چند تمرین شاداب برای فوتبال پایه

تمرینات شاداب در فوتبال پایه

گاها در برخی مدارس فوتبال به چشم میخورد که مربیان این مکان آموزشی را با پادگان اشتباه میگیرند ! این ضعف بزرگ در عملکرد تدریس برخی از مربیان باعث هنجار در پرورش کودک میشود ، البته مربیانی هم که قادر نیستند سرگرمی و نشاط را با آموزشهای خود تلفیق کنند هم از چنین فاکتوری مستثنا نیستند .
همواره کودک دوست دارد تا هیجان خود را تخلیه کند و صد البته بسیار تمایل او برای کار با توپ به وضوح دیده میشود .
در فایل ویدئویی که در این مطلب قرار دادیم دو نمونه از تمرینات شاداب همراه با نکات آموزشی بسیار را برای علاقمندان آماده کرده ایم .
در تمرین نخست شما با تمرین پسر گاوچران آشنا خواهید شد . برای این کار یک محوطه را با اندازه دلخواه تعیین میکنیم و از کودکان میخواهیم تا از این محوطه عبور کنند و چند بازیکن را که دارای توپ هستند را به عنوان ضربه زننده توپ به بدن بازیکنان قرار میدهیم . کودکی که از داخل این محوطه عبور میکند مانند یک گاو چران سعی میکند تا با جا خالی دادن از اثابت توپ به بدنش جلوگیری کند . توجه داشته باشید که قدرت ضربات توپ مناسب باشد تا به بازیکنی که عبور میکند آسیبی نرسد .
تمرین دوم ، پادشاه حلقه نام دارد . در این تمرین در یک محوطه خاص به هر بازیکن یک توپ میدهیم و از آنها میخواهیم که همراه با حرکت پا به توپ ، توپ بازیکنان درون حلقه را به بیرون بی اندازد و هر کس که توپش به بیرون حلقه رفت از بازی حذف میشود . هر بازیکنی که تا آخرین نفر درون حلقه ماند به عنوان پادشاه حلقه لقب میگیرد .
تمرین سوم ، تمرین خرچنگ فوتبال نام دارد . در این تمرین بازیکنان همراه با توپ قصد عبور از محوطه را دارند و یک بازیکن درون محوطه حضور دارد که با حرکت روی دست و باسن و پا مانند یک خرچنگ مانع از آن میشود که بازیکنان از این محوطه عبور کنند . بازیکن خرچنگ با هر بار زدن توپ بازیکنانی که در حال عبور از محوطه هستند به خرچنگهای درون محوطه اضافه میکند . هر بازیکنی که به عنوان آخرین بازیکن برای عبور از محوطه باقی ماند ، برنده این تمرین است .
در صورتی که بیان ناقص این جانب از ویدئو را متوجه نشدید ، میتوانید فایل ویدئویی زیر را دانلود کنید تا از نحوه مناسبتر این تمرینات مطلع شوید .

بیشتر بخوانید :  تمرین دو در برابر دو سرعتی ، واکنشی

 

نام فایل
حجم فایل
لینک دانلود
تمرین پسر گاو چران و پادشاه حلقه
۲۵ مگابایت
Download
تمرین خرچنگ فوتبال
۲۶ مگابایت
Download

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.