تمرين يك در مقابل يك با دو دراوزه

تمرين يك در برابر يك براي سنين پايه

يكي از شاخص ترين نكات كليدي در فوتبال نبردهاي يك در برابر يك ميباشد . نبردهاي يك در برابر يك چه در هنگام از پيش رو برداشتن مدافع و چه توپ گيري از مهاجم تضمين كننده برتري يك تيم خواهد بود .
مهمترين نكته در جنگهاي يك در برابر يك براي يك مدافع حركت بدن در برابر مهاجم است . يك مدافع ميبايد با قرار گيري در برابر مهاجم ، متوجه شود كه پاي ضعيفتر حريفش كدام پا است و او را با حركت بدن صحيح يكطرفه كند و نصبت به مهار توپ او اقدام كند . همچنين در هنگام دفاع كردن از هر سمتي كه مهاجم حركت كرد ، مدافع نيز بايد بدن خود را به صورت نيم به همان جهت حركت دهد .
يك مهاجم نيز بايد بداند كه توپ در اختيار اوست ، پس بنابر اين ابتكار عمل نزد اوست ، پس بايد با آوردن توپ به چپ و راست ، كاري كند كه اولا يك طرفه نشود و در درجه دوم مدافع در حركتهاي بدنش اختلال بي افتد پس بنابر اين فضاي حركت را در اختيار خواهد گرفت . اين نمونه حركات را در پا عوض كردنهاي رونالدو ميتوانيد بيابيد .
اين آموزه ها بايد از سنين پايه آغاز شود و بازيكن از همان شروع فوتبال بداند كه حركت بدنش بايد به چه سويي باشد و يا در برابر مدافع چه كند .
در اين تمرين كه مربوط به بازيكنان 6 تا 10 سال است ، زميني با دو دروازه در يك سمت طراحي شده است . بازيكنان به دو دسته مدافع در پشت دروازه ها و مهاجم در روبروي دروازه ها قرار گرفته اند . بازيكن مدافع توپ را به بازيكن مهاجم پاس ميدهد و سريعا براي دفاع در برابر او قرار ميگيرد . مهاجم نيز توپ را ميتواند به يكي از دروازه ها گل كند .

نكات مربيگري :
1 – حركت با سرعت به سمت حريف
2 – استفاده از حركت بدن در برابر حريف
3 – فرار سريع بعد از ، از پيش رو برداشتن مدافع
4 – گلزني

نام فايل
حجم فايل
لينك دانلود
تمرين يك در مقابل يك با دو دراوزه
8 مگابايت
Download

2 ديدگاه

  1. Shayan مارس 3, 2014 در 6:32 ب.ظ- پاسخ دادن

    Alaghe be football

  2. Shayan مارس 3, 2014 در 6:33 ب.ظ- پاسخ دادن

    I like football

ثبت ديدگاه

0

سبد خرید شما

از محصولات فروشگاه پرس 90 دیدن کنید
تاکنون بیش از 1500 نفر از محصولات آموزشی فروشگاه پرس 90 استفاده کرده اند !
ضمانت میکنیم که محصولات ما ، حرفه ای ترین و کارآمد ترین محصولات آموزشی موجود در ایران میباشد .

[button title="ورود به فروشگاه" link="http://www.press90.com/shop/" color="#078cdc" font_color="#ffffff" large="1"]

تلفن تماس مشاوره و سفارش محصول
09119615768