دانلود مستند انقلاب آبي چلسي

ژوره مورينيو

در ژوئن سال 2003 تاجر يهودي اهل روسيه ، رومن آبرامويچ  باشگاه چلسي را با مبلغ 140 ميليون پوند خريداري كرد . رومن آبرامويچ عاشق موفقيت و كسب جام بود ، اين در حالي بود كه كلوديو رانيري در باشگاه چلسي موفقيت چنداني را كسب نمي كرد !
در دوران ناموفق چلسي همراه با رانيري بود كه مربي جواني به نام ژوزه مورينيو در باشگاه پورتو پرتقال دست با كارهاي بزرگي زده بود . مورينيو موفق شده بود دو بار عنوان قهرماني در دو سال متوالي در ليگ پرتقال ، قهرماني جام حذفي پرتقال ، قهرماني جام يوفا و اوج موفقيت ژوزه در كسب عنوان قهرماني ليگ قهرمانان اروپا همراه با پورتو بود .
باشگاه چلسي ژوزه مورينيو را يك مربي ايده آل ميديد ، نسبت به جذب او اقدام كرد و موفق شدند مورينيو را در سال 2004 روي سر شيرهاي آبي قرار دهند . ژوزه پس از پيوستنش به باشگاه لندني دست به خريدهايي نظير جان تري ، لمپارد ، ديمين داف ، دروگبا ، چك و جو كل زد ، كه با متحول كردن تركيب اين باشگاه توانست در دو سال پياپي ليگ برتر انگلستان را براي چلسي پس از 50 سال به ارمغان بياورد . همچنين كسب جام حذفي انگلستان در سال 2007 و جام اتحاديه در سال 2005 و 2007 از ديگر افتخارات آقاي خاص با شيرهاي آبي لندن بود .
هر چند حضور مورينيو در چلسي انقلابي در فوتبال باشگاهي انگلستان ايجاد كرد و از دو قطبي بودن اين ليگ جلوگيري كرد ، اما رفتارهاي نامناسبي هم از او در برخي موارد ديده ميشد ، رفتارهايي نظير توهين به تماشاچيان حريف و جدال لفظي با بازيكنان، كارشناسان و مربيان ساير تيمها .
به هر حال مرور كارهايي كه مورينيو در چلسي در سالهاي حضورش داشته ميتواند كمكهاي زيادي در عالم مربيگري به جوانان علاقمند داشته باشد . در اين مطلب با قرار دادن مستند انقلاب آبي چلسي به مرور عملكرد مورينيو در باشگاه چلسي خواهيم پرداخت .

نام فايل
حجم فايل
لينك دانلود
مستند انقلاب آبي چلسي
692 مگابايت
Download

2 ديدگاه

 1. سیب جولای 16, 2013 در 7:41 ب.ظ- پاسخ دادن

  جان تری قبل از اومدن مورینیو تو چلسی بود لطفا توضیح این بخشو اصلاح کنید

  • admin جولای 16, 2013 در 10:04 ب.ظ- پاسخ دادن

   حرف شما درسته دوست عزيز و حق با شماست .
   متشكريم .

ثبت ديدگاه

تماس با ما

در حال حاضر آنلاین نیستیم . اما نگران نباشید . پیغام خود را بگذارید تا در اسرع وقت به سئوال شما پاسخ دهیم .

خوشحال میشویم سئوال شما را پاسخ بدهیم .

برای شروع گفتگو ، روی دکمه Enter کنید
0

سبد خرید شما

از محصولات فروشگاه پرس 90 دیدن کنید
تاکنون بیش از 1500 نفر از محصولات آموزشی فروشگاه پرس 90 استفاده کرده اند !
ضمانت میکنیم که محصولات ما ، حرفه ای ترین و کارآمد ترین محصولات آموزشی موجود در ایران میباشد .

[button title="ورود به فروشگاه" link="http://www.press90.com/shop/" color="#078cdc" font_color="#ffffff" large="1"]

تلفن تماس مشاوره و سفارش محصول
09119615768