///طوفان هريرود قهرمان ليگ افغانستان

طوفان هريرود قهرمان ليگ افغانستان

طوفان هريرود

براي نخستين بار در تاريخ فوتبال افغانستان ليگ اين كشور با تعداد هشت تيم و در مدت يك ماه آغاز شد كه با قهرماني تيم طوفان هريرود به كار خود خاتمه داد . در ديدار پاياني كه در تاريخ جمعه 15 اكتبر در شهر كابل برگزار شد تيم فوتبال طوفان هريرود موفق شد با حساب دو بر يك از سد سيمرغ البرز بگذرد و براي نخستين بار جام را بالاي سر ببرد .
اين مسابقات در حالي با هشت تيم آغاز گرديده بود كه هر تيم نماينده منطقه خاصي از كشور افغانستان بود كه از منطقه غرب ، طوفان هريرود ، از منطقه جنوب غرب ميوند اتلان ، از منطقه جنوب بازهاي سپين غر ، از منطقه جنوب شرق موجهاي اباسين ، از منطقه شمال شرق موجهاي آمو ، از منطقه شمال سيمرغ البرز ، از منطقه مركز عقابهاي هندوكش و از منطقه كابل نيز شاهين آسمايي حضور داشتند ، كه در دو گروه چهار تيمه به رقابت با حريفان پرداختند .
در ديدار پاياني نيز طوفان هريرود در ورزشگاه مملو از تماشاكر شهر كابل با دو گل معروف محمدي و غلام رضا از حريف شمالي خود پيش افتاد ، هرچند در دقايق پاياني با فشاري كه سيمرغ روي دروازه طوفان آورد تنها موفق به جبران يكي از گلها شد و در برابر نماينده غرب بازي را واگذار كرد .
در پايان تيم فوتبال طوفان هريرود براي نخستنين بار قهرماني اين دور از مسابقات را تجربه كرد و برنده جايزه 750 هزار افغاني ( معادل 15 هزار دلار ) اين دور از مسابقات شد . تيم نايب قهرمان سيمرغ نيز جايزه 500 هزار افغاني را دريافت كرد و نماينده جنوب غرب ميوند اتلان به جايزه 250 هزار افغاني دست يافتند .
همچنين حميدالله كريمي عضو تيم طوفان با به ثمر رساندن 11 گل به عنوان آقاي گلي و معروف محمدي يكي از اعضاي همين تيم عنوان بهترين بازيكن اين مسابقات را به خود اختصاص دادند .
از نكات جالب اين بازيها اين بود كه تمامي بازيها در كابل برگزار شد كه حضور بانوان در ورزشگاه نيز آزاد بود . تمامي ديدارها از شبكه تلويزيوني طلوع به صورت مستقيم پخش شد .

ثبت ديدگاه

تماس با ما

در حال حاضر آنلاین نیستیم . اما نگران نباشید . پیغام خود را بگذارید تا در اسرع وقت به سئوال شما پاسخ دهیم .

خوشحال میشویم سئوال شما را پاسخ بدهیم .

برای شروع گفتگو ، روی دکمه Enter کنید
0

سبد خرید شما

از محصولات فروشگاه پرس 90 دیدن کنید
تاکنون بیش از 1500 نفر از محصولات آموزشی فروشگاه پرس 90 استفاده کرده اند !
ضمانت میکنیم که محصولات ما ، حرفه ای ترین و کارآمد ترین محصولات آموزشی موجود در ایران میباشد .

[button title="ورود به فروشگاه" link="http://www.press90.com/shop/" color="#078cdc" font_color="#ffffff" large="1"]

تلفن تماس مشاوره و سفارش محصول
09119615768