چگونه اعتماد به نفس كودكان را افزايش دهيم ؟

چگونه اعتماد به نفس كودكان را افزايش دهيم ؟

هر انسان با توجه به شخصيتي كه دارد جنبه هاي اعتماد به نفسش نيز نسبت با ساير افراد تفاوت دارد . اين عزت نفس بر گرفته از آموزه ها و رفتارهاي والدين در دوران كودكي است .
برخي از رفتارهاي نا صحيح كودكان به عدم توانايي پدر و مادر بر ميگردد ! بطوريكه والديني كه خود در انجام كاري ناتوان هستند ، دوست دارند تا فرزندانشان آن كار را حتما انجام دهند كه اين كردار ميتواند تاثير سو بر بچه ها بگذارد . اين در حالي است كه كودكان ويژگي رفتار بيولوژيكي و جنسيتي خاص خود را دارند و تنها شباهت در بين آنها اين است كه براي بقا نياز به مراقبت والدين دارند و در نهايت آنچه كه آنان خواهند شد بستگي به رفتارهايي دارد كه در محيطشان رخ ميدهد .
شخصيت دادن به كودك يكي از راه هاي اساسي افزايش عزت نفس ميباشد . اين شخصيت دادن را ميتوان با تشويق كودك در ورزشهاي گروهي تقويت كرد . همانگونه كه ميدانيم از تعداد زياد كودكاني كه در ورزشهاي گروهي شركت ميكنند ، تعداد انگشت شماري آينده روشن در آن ورزش را دارند . پس چرا بايد كودكان را تشويق به ورزشهاي گروهي كرد ؟
پاسخ اينجاست ؛ كه شايد كودك نتواند در آن رشته ورزشي موفق باشد اما زندگي جمعي و رفتار با جامعه را فرا ميگيرد . شايد آن كودك فوتباليستي موفق نشود ، اما آيا آن كودك نبايد بتواند در محيط تحصيل ، كار و حتي خيابان برخورد صحيح با جامعه را فراگيرد ؟
مدتي است كه تلويزيون اينترنتي كهكشان با توليد ويدئوهاي گوناگون در زمينه هاي آموزش ، مستند ، فيلم و … دست به كار جالبي زده و علاقمندان زيادي را به پاي تماشا برنامه هاي اين شبكه نشانده است .
يكي از برنامه هاي زيبايي كه در اين شبكه توليد شده است ، برنامه روانشناسي و مشاور خانواده با نام دريچه است كه توسط خانم شهرزاد پور عبدالله ، پزشك روان درمانگر و مشاور خانواده اجرا ميشود كه مبحث « چگونه عزت نفس كودكان را افزايش دهيم ؟ » نظر بنده را جلب كرد و از سويي كه يك مربي فوتبال بايد يك روانپزشك باشد ، احساس كردم كه اين ويدئو براي مربيان و والدين مفيد خواهد بود .
خواهشمنديم تا اين سايت مفيد را حمايت كنيد تا انگيزه دوچندان توليد برنامه ها ، براي عوامل اين شبكه به وجود آيد .

نام فايل
حجم فايل
لينك دانلود
چگونه اعتماد به نفس كودكان را افزايش دهيم ؟
42 مگابايت
Download

ثبت ديدگاه

تماس با ما

در حال حاضر آنلاین نیستیم . اما نگران نباشید . پیغام خود را بگذارید تا در اسرع وقت به سئوال شما پاسخ دهیم .

خوشحال میشویم سئوال شما را پاسخ بدهیم .

برای شروع گفتگو ، روی دکمه Enter کنید
0

سبد خرید شما

از محصولات فروشگاه پرس 90 دیدن کنید
تاکنون بیش از 1500 نفر از محصولات آموزشی فروشگاه پرس 90 استفاده کرده اند !
ضمانت میکنیم که محصولات ما ، حرفه ای ترین و کارآمد ترین محصولات آموزشی موجود در ایران میباشد .

[button title="ورود به فروشگاه" link="http://www.press90.com/shop/" color="#078cdc" font_color="#ffffff" large="1"]

تلفن تماس مشاوره و سفارش محصول
09119615768