///زيدان اسطوره اخلاق در فوتبال و دفاع از خانواده و ارزشها

زيدان اسطوره اخلاق در فوتبال و دفاع از خانواده و ارزشها

زيدان اسطوره اخلاق در فوتبال و دفاع از خانواده و ارزشها

در زندگي شايد بتوان با حيله و مكر به موفقيتهاي مقطعي دست پيدا كرد ، اما بدون شك محبوبيت اين چنيني ، توفيقها زودگزر و فراموش شدني در ذهن مردم به خاطر خواهد گذاشت و حتي اين امكان وجود دارد تا علي رغم كسب موفقيت در اذهان عمومي منفور هم به نظر رسد .
بدون شك شما هم قبول خواهيد كرد كه انسان در هر مرحله زندگي ميبايد مقدسات و ارزشهايش ارجعيت داشته باشد به منافعش ، هر چند به ارزش حسرت خوردن تا آخر عمر به آنچه كه دست نخواهد يافت !
زيدان در فينال جام جهانيجام جهاني 2006 در ذهن هر علاقمند به فوتبال بيشتر از آنكه به قهرماني ايتاليا متمركز شود ، به درگيري ماتراتزي و زيدان معطوف خواهد شد . حتما بخاطر داريد كه در فينال جام جهاني 2006 در حالي كه دو تيم با تساوي كار را دنبال ميكردند در شلوغي محوطه جريمه ايتاليا ، ماتراتزي پيراهن زيدان را كشيد و پس از رد و بدل شدن كلماتي ، زيدان با يك ضربه به سينه ماتراتزي ، او را سرنگون كرد تا داور اين ديدار كارت قرمز را به نشانه اخراج شماره 10 فرانسه از جيبش بيرون بكشد .
حركت زيدان يك حركت خاص بود كه توانايي ساخت يك صحنه نوستالژيك در تاريخ جام جهاني را دارد ، اما مردم بدون آنكه بدانند چه ديالوگي ما بين اين دو بازيكن رد و بدل شده است ، حق را به زيدان ميدادند و بر اين باور بودند ، كه حتما ماتراتزي توهيني به زيدان كرده است كه اين چنين ، مرد با اخلاق فرانسه بر افروخته شده .
بعد ها ماتراتزي فاش كرد كه در آن صحنه پس از گرفتن لباس زيدان ، به او گفته بود : « اگر پيراهنم را دوست داري آخر بازي به تو خواهم داد » كه من در پاسخ به او گفتم : « خواهرت را بيشتر ترجيح ميدهم »
زيزو با شنيدن اين توهين ماتراتزي ، از خود واكنش نشان داد و به او ضربه اي وارد كرد كه تا سالها اين حركت از يادها پاك نخواهد شد .
اين آخرين بازي زيدان بود كه ميتوانست با فتح جام جهاني همراه شود ، اما او اخلاق و دفاع از خانواده و ارزشها را ارجع تر دانست . در اين روزها بيشتر اين حركت زيدان به چشم مي آيد چرا كه اين حركت زيدان نه تنها مورد نكوهش قرار نميگيرد ، بلكه مورد تحسين از سوي مردم نيز قرار گرفت .
در زندگي بايد به همه احترام بگذاريم ، اما نبايد بگذاريم تا كسي به ما و ارزشهاي ما توهين كند ، اين درس زيدان به مردم آزاده جهان بود .
اين داستان زيدان زمينه اي را فراهم آورد تا توهين به پيامبران ديني را محكوم كنيم ، چرا كه هر پيامبري پيروان خاص خود را دارد و ارزشهاي بسياري از مردم قلمداد ميشود . در اين روزها مسلمانان بايد بهتر وضعيت آن لحظه زيدان را درك كنند ، و اميدوارم دوستاني كه تظاهرات و جريحه دار شدن احساسات مسلمانان جهان را زير سئوال ميبرند و خود را روشن فكر جلوه ميدهند ، همانگونه كه حركت زيدان را مورد تمجيد قرار ميدادند ، اينبار نيز حركتهاي مسلمانان در سراسر دنيا در پاسخ به توهين كنندگان به صاحت پيامبر گرامي اسلام را درك كنند .

سفارت آمريكا در مصر

ثبت ديدگاه

تماس با ما

در حال حاضر آنلاین نیستیم . اما نگران نباشید . پیغام خود را بگذارید تا در اسرع وقت به سئوال شما پاسخ دهیم .

خوشحال میشویم سئوال شما را پاسخ بدهیم .

برای شروع گفتگو ، روی دکمه Enter کنید
0

سبد خرید شما

از محصولات فروشگاه پرس 90 دیدن کنید
تاکنون بیش از 1500 نفر از محصولات آموزشی فروشگاه پرس 90 استفاده کرده اند !
ضمانت میکنیم که محصولات ما ، حرفه ای ترین و کارآمد ترین محصولات آموزشی موجود در ایران میباشد .

[button title="ورود به فروشگاه" link="http://www.press90.com/shop/" color="#078cdc" font_color="#ffffff" large="1"]

تلفن تماس مشاوره و سفارش محصول
09119615768