///آيا تيم ملي فوتبال ايران مستحق صعود به جام جهاني است ؟

آيا تيم ملي فوتبال ايران مستحق صعود به جام جهاني است ؟

آيا تيم ملي فوتبال ابران مستحق صعود به جام جهاني است ؟

در روزهايي كه مردم كشورمان سر مست از موفقيتهاي ورزشكاران در رقابتهاي المپيك و در پي آن مسابقات پارا المپيك و از سوي ديگر موفقيت در تيم ملي واليبال مسرور هستند ، عدم وجود كيفيت در مسابقات ليگ برتر و ناكامي تيم ملي فوتبال در برابر لبنان ، مردم را از فوتبال ناميد گردانده و در ذهن هر فوتبالدوستي اين سئوال را مطرح ميكند ، كه چه لزومي دارد تا اين همه پول براي فوتبال خرج شود ؟
بدون شك همه ميدانند ، پولي كه در فوتبال هزينه ميشود بسيار هنگفت است و اين در حالي است كه بازدهي مثبتي نيز از سوي باشگاهها و بازيكنان ارائه نميشود . عذاب آورتر از كسب نتايج ضعيف در تيم ملي ، ضعف در كيفيت فوتبال ارائه شده در تيم ملي است .
كارلوس كيروشكيروش چه تغييراتي در تيم ملي داده است ؟ آيا ليست بازيكنان او با ليست بازيكنان قطبي ، علي دايي و حتي برانكو فرقي ميكند ؟
چرا رودروايستي ها و رنگها در تيم ملي بايد حكم فرما باشد ؟
آيا رضا حقيقي در فجر نمي تواند كيفيتي فراتر از فوتبال نكونام را ارائه دهد ؟ آيا وجود مهاجم نيمكت نشين تيم شانزدهم جدول موثرتر از حضور سيد جلال رافخاهي و يعقوب كريمي است ؟ چرا بايد از سه تيم بالاي جدول ليگ فقط دو بازيكن به تيم ملي دعوت شود ؟ و چرا بايد بازيكنان دعوت شده استقلال و پرسپوليس به تيم ملي ، بيش از 16 تيم ديگر ليگ برتري باشد ؟
با جمع بندي كه نسبت به سئوالات مطرح شده بدست مي آوريم ، تصميمات كارلوس كيروش مستقيما زير سئوال ميرود . كيروش چه فكر ميكند ؟
برخي از منتقدان سريحا ميگويند كه تا دير نشده بايد كيروش اخراج شود و براي 5 بازي باقيمانده گروهي جام جهاني برنامه ريزي كرد ! اما واقعا با اخراج كيروش كارها رو به راه خواهد شد ؟ مگر چهار سال پيش كه عجولانه علي دايي از تيم ملي اخراج شد ، ثمره اي جز نرسيدن به جام جهاني براي فوتبال ملي ما همراه داشت ؟
نبايد خودمان را گول بزنيم ، فوتبال ما مريض تر از اين است كه با بركناري يك مربي همه چيز تغيير كند . ما بيشتر از آنكه در فوتبال باشگاهي و ملي به دنبال ارتقا كيفيت بازي باشيم ، چشمهايمان را بسته ايم و به دنبال نتيجه هستيم . و اين نتيجه گرا بودن چيزي جز ناكامي را چه در باشگاههاي آسيا و چه ملي نخواهد داشت . خريد بازيكنان پا به سن گذاشته در تيمهاي سرخ آبي مصداق بي چون و چرايي از اين قضيه است .
وقتي مهندس و دكتر و سردار مديران ، عامل باشگاهها ميشوند و پيشكسوتان در تخت بيمارستانها پرپر ميشوند ، و وفتي تعداد مربيان ليگ برتر خلاصه ميشود به تعداد خاصي از افرادي كه همواره نتايج نا مطلوبي را در رقابتهاي آسيايي كسب ميكنند چه توقعي بايد از اين فوتبال از درون پوكيده داشت ؟
ژاپن در گروه بي و با برتري بدون شك يكي از مسافران برزيل خواهد بود و كره جنوبي هم با سه بازي و كسب 7 امتياز در گروه آ شانس بالايي در صعود به جام جهاني دارد . بايد خوشحال باشيم كه در گروهي قرار داريم كه تيمهاي شانس دوم براي صعود به جام جهاني هم پا به پاي نتايج ضعيف ما حركت ميكنند . اما با اين حال با اين سبك فوتبال مستحق صعود به جام جهاني نيستيم !

ثبت ديدگاه

تماس با ما

در حال حاضر آنلاین نیستیم . اما نگران نباشید . پیغام خود را بگذارید تا در اسرع وقت به سئوال شما پاسخ دهیم .

خوشحال میشویم سئوال شما را پاسخ بدهیم .

برای شروع گفتگو ، روی دکمه Enter کنید
0

سبد خرید شما

از محصولات فروشگاه پرس 90 دیدن کنید
تاکنون بیش از 1500 نفر از محصولات آموزشی فروشگاه پرس 90 استفاده کرده اند !
ضمانت میکنیم که محصولات ما ، حرفه ای ترین و کارآمد ترین محصولات آموزشی موجود در ایران میباشد .

[button title="ورود به فروشگاه" link="http://www.press90.com/shop/" color="#078cdc" font_color="#ffffff" large="1"]

تلفن تماس مشاوره و سفارش محصول
09119615768