///بر فرض پرسپوليس يا استقلال هم قهرمان شود ، چه اتفاق مثبتي رخ خواهد داد ؟

بر فرض پرسپوليس يا استقلال هم قهرمان شود ، چه اتفاق مثبتي رخ خواهد داد ؟

بر فرض پرسپوليس يا استقلال هم قهرمان شود ، چه اتفاق مثبتي رخ خواهد داد ؟

شكست پرسپوليس تهران از فجر سپاسي در شب اول هفته دوم ليگ دوازدهم و شكست استقلال از سايپا كرج در شب دوم اين رقابتها ، باعث شد تا هواداران اين دو تيم را به دور از كوريهايي كه براي هم ميخوانند ، به فكر فرو ببرد .
در ساليان گذشته باشگاههاي سرخ آبي پر هزينه ترين باشگاههاي كشور بوده اند و همواره بدور از آنكه حتي يك بازيكن از رده هاي پايه را در تيم بزرگسالان محك بزنند ، فقط به نخبگاني كه در باشگاههايي نظير فجر سپاسي ، ملوان و استان خوزستان و معدود باشگاههاي ديگر پرورش يافتند چشم دوخته اند .
بدون شك هيچ كس از فوتبالي زيبايي كه فجر سپاسي و سايپا در بازي مقابل پرسپوليس و استقلال انجام دادند،  نميتواند بگذرد و بدور از تعصبات تيمي هواداران دو تيم را به تحسين وا ميدارد . اين كيفيت فوتبال در تيمهاي جوان و كم خرج ثمره اي جزترك اين بازيكنان به باشگاههاي ثروتمند پايتختي براي باشگاههاي پرورش دهنده فوتبال نخواهد داشت .
همه ميدانيم ؛ كه شانس قهرماني تيمهايي مانند فجر و ملوان در ليگ برتر بسيار اندك است ، اما به راستي در روزهايي كه پولها روانه دو باشگها سرخ آبي ميشود و حداكثر در ليگ برتر يا جام حذفي قهرمان ميشوند چه اتفاق مثبتي براي فوتبال كشورمان را رقم زده اند ؟ حال و روز اين دو باشگاه پر طرفدار در جام باشگاههاي آسيا چگونه است ؟
بدون شك وجود مديران فصلي و مربيان مقطعي باعث ميشود تا دروازه باني 31 ساله و از كشور بيگانه و آن هم به عنوان دروازه بان دوم به اين فوتبال ورود پيدا كند . آيا نميشود به جاي چنين دروازه باني از گزينه اي جوان و وطني مثلا : شجاع خليل آزاد استفاده نمود ؟ آيا زمان آن نرسيده است كه ايمان صادقي به عنوان دروازه بان دوم در استقلال حضور پيدا كند ؟
آيا اين امكان وجود ندارد به جاي خريد يك هافبك 30 ساله برزيلي از بازيكني نظير محسن مسلمان استفاده كرد و با عقد قرار دادي بلند مدت برنامه ريزي بهتري براي ساليان آتي داشت ؟ آيا كيفيت اين بازيكن از سامان آقا زماني فراتر است ؟
هر دليلي كه در عدم بكارگيري چنين بازيكناني براي مديران ، مربيان و هواداران وجود داشته باشد ، نمونه هاي بيشماري از آنها در فوتبال اروپا وجود دارد كه چنين دلايلي را رد ميكند  . شك نكنيد كه ترس از شكست و از دست دادن جايگاه در باشگاه باعث رخ دادن چنين معظلاتي شده است .
در باشگاهي نظير بارسلونا ، مربي بازيكنان جوان و كم نام و نشان را در بزرگترين و حساسترين ديدارها به ميدان ميفرستد و گاها با وجود بازي نه چندان مناسب ، از سوي هوادارن مورد تشويق قرار ميگيرد . بازيكني نظير كوئنكا در فصل گذشته در الكلاسيكو حضور پيدا ميكند و با وجود نمايش نه چندان جالب از سوي هواداران و مربي ترد نميشود .
بنده شخصا اميدوارم كه وضعيت نابسامان اين دو باشگاه رو به بهبود پيدا كند و هواداران دو تيم را دعوت ميكنم تا به جاي طلب كردن ستارگان گران قيمت از مديران دو تيم ،  صبر را پيشه كنند و نگرش خود را نسبت به فوتبال تغيير دهند . مديراني كه هم اكنون بر مسند كار دو باشگاه قرار دارند ، علي رقم اينكه انسانهاي خوبي هستند ، كاري جز آتش زدن بر خرمن زحمات تيمهاي پايه ، باشگاههاي بازيكن ساز و فوتبال ملي را انجام نمي دهند .

ثبت ديدگاه

تماس با ما

در حال حاضر آنلاین نیستیم . اما نگران نباشید . پیغام خود را بگذارید تا در اسرع وقت به سئوال شما پاسخ دهیم .

خوشحال میشویم سئوال شما را پاسخ بدهیم .

برای شروع گفتگو ، روی دکمه Enter کنید
0

سبد خرید شما

از محصولات فروشگاه پرس 90 دیدن کنید
تاکنون بیش از 1500 نفر از محصولات آموزشی فروشگاه پرس 90 استفاده کرده اند !
ضمانت میکنیم که محصولات ما ، حرفه ای ترین و کارآمد ترین محصولات آموزشی موجود در ایران میباشد .

[button title="ورود به فروشگاه" link="http://www.press90.com/shop/" color="#078cdc" font_color="#ffffff" large="1"]

تلفن تماس مشاوره و سفارش محصول
09119615768