///انتقام جوانان هندوراسي از توهين ژاوي به فوتبال اين كشور

انتقام جوانان هندوراسي از توهين ژاوي به فوتبال اين كشور

در حدود چهل روز پيش بود ، كه در آغاز مسابقات يورو 2012 ، ژاوي هرناندس هافبك تيم ملي اسپانيا ، اين جام را فراتر از جام جهاني دانست و دليلش را نبود كشورهايي مانند : عربستان و هندوراس عنوان كرد .
در پي اين مصاحبه ژاوي ، انتقادات فراواني از وي در نشريات كشورهاي عربستان و هندوراس صورت گرفت و به نوعي اين دو كشور اين حرف ژاوي را توهين به خود قلمداد كردند .
در روز دوم مسابقات المپيك در قسمت فوتبال تيم فوتبال اسپانيا كه در بازي نخست از حريف آسياييش ، ژاپن با يك گل شكست خورده بود ، در بازي دوم نيز در مقابل حريف آمريكاي مركزي خود ، هندوراس با گل دقيقه 7 بنگسون شكست خورد تا تيم زير 21 سال هندوراس علاوه بر هموار كردن راه صعود به مرحله بعد در گروه  D اين رقابتها ، پاسخي محكم به توهين ژاوي داده باشند .
اين نتيجه موفقيت آميز تيم زير 21 سال هندوراس موجي شادي در كشور به راه انداخت و احساس غرور و احياي حق در بين بازيكنان اين تيم به وجود آورد .
اسطوره اي از فوتبال اسپانيا كه تا 40 روز پيش وجود كشورهايي در جام جهاني  فوتبال را باعث ضعف اين رقابتها ميدانست و تيم اميدهاي كشورش را قهرمان بلامنازع المپيك ميدانست ، هم اكنون شاهد حذف تيم ملي زير 21 سال كشورش به دست جوانان هندوراسي شد . بازيكن و فوتباليستي كه در كارش ادعا وجود داشت ، از اصل اساسي فوتبال جدا گشته است . فوتبال غير قابل پيش بيني است و بايد به همه احترام گذاشت با هر سطح بازي كه حريف دارد .
فراموش نكنيم ، كه وجود فوتبال در كشورهاي كمتر توسعه يافته دليل پيشرفت فني و اقتصادي اين ورزش در كشورهاي توسعه يافته است !

ثبت ديدگاه

تماس با ما

در حال حاضر آنلاین نیستیم . اما نگران نباشید . پیغام خود را بگذارید تا در اسرع وقت به سئوال شما پاسخ دهیم .

خوشحال میشویم سئوال شما را پاسخ بدهیم .

برای شروع گفتگو ، روی دکمه Enter کنید
0

سبد خرید شما

از محصولات فروشگاه پرس 90 دیدن کنید
تاکنون بیش از 1500 نفر از محصولات آموزشی فروشگاه پرس 90 استفاده کرده اند !
ضمانت میکنیم که محصولات ما ، حرفه ای ترین و کارآمد ترین محصولات آموزشی موجود در ایران میباشد .

[button title="ورود به فروشگاه" link="http://www.press90.com/shop/" color="#078cdc" font_color="#ffffff" large="1"]

تلفن تماس مشاوره و سفارش محصول
09119615768