مقایسه لیگ های مطرح اروپا

در اینجا میخواهیم نگاهی بندازیم به 4لیگ مطرح اروپا و با توجه آمار فشرده ترین لیگ از نظر نزدیکی امتیازات تیمها و سختی بدست اوردن قهرمانی را مشخص کنیم.

1-پرمیر لیگ(لیگ انگلستان):امسال یکی از جذابترین سالهای پریمیر لیگ بود از جمله جذابیت های این لیگ در فصل 2011/2012 میتوان به  رقابت تاتنهام و آرسنال برای راهیابی به لیگ قهرمانان اروپا و از طرف دیگر جدال دو تیم شهر منچستر برای بدست آوردن عنوان قهرمانی نام برد. 
در لیگ انگلستان تیم های اول و دوم هم امتیاز بودند و بر اساس تفاضل گل تیم قهرمان مشخص شد و اختلاف تیم سوم و چهارم هم فقط 1 متیاز بود. در میانه جدول هم تیم ها نزدیک به یکدیگر هستند و فشردگی را کاملا میشود احساس کرد تنها اختلاف امتیازی که در لیگ انگلستان چشمگیر است اختلاف تیم اول با تیم سوم است که به 19 امتیاز رسیده است.

2-بوندسلیگا(لیگ آلمان): وضعیت این لیگ نسبت به لیگ انگلستان در بالای جدول کاملا متفاوت است به طوری که اختلاف تیم های اول و دوم به 8امتیاز رسیده است اما از رتبه سوم تا هفدهم فشردگی کاملا محسوس است.

3-لالیگا (لیگ اسپانیا):لالیگا لیگی است که از همان ابتدا همه میدانند قهرمان یا رئال مادرید است یا بارسلونا شاید بعضی تیم ها در ابتدا پدیده وار ظاهر شوند اما به تدریج همه تیم ها کنار رفته و نام دوتیم باقی میماند!
قهرمان این فصل لایگا تیم رئال مادرید اختلافی9امتیازی با بارسلونای رده دومی دارد ولی این لیگ هم مثله دو لیگ قبل در میانه جدول فشردگی بالایی دارد و این فشردگی در لالیگا تا تیم19 ادامه دارد(اختلاف تیم نوزدهم و بیستم 10 امتیاز است)

4-سری آ(لیگ ایتالیا): میرسیم به لیگ ایتالیا لیگی که امسال رقابت حساسی برای کسب سهمیه لیگ اروپا بین تیم های خود داشت در این لیگ فاصله دو تیم اول و دوم تنها 4 امتیاز است اما فاصله زیادی بین دوتیم دوم و سوم موجود است. ( اختلافی16امتیازی)
نکته ای که امسال در لیگ سری آ مشهود بود همان طور که گفته شد تلاش برای کسب سهمیه لیگ قهرمانان اروپا بود این رقابت بین تیم های سوم تا هشتم تا اخرین روز لیگ ایتالیا ادامه داشت و در نهایت تیم سوم جدول اودنیزه به امتیاز64 رسید تیم چهارم لاتزیو به 62 امتیاز رسید و بدین ترتیب این چهار تیم به لیگ هرمانان اروپا راه یافتند ناپولی با 61 امتیاز پشت سر این دو تیم ایستاد و اینتر میلان با 58 امتیاز به رتبه ششم رسید (ناپولی و اینتر به جام اروپا راه یافتند) در این میان تیم های
آ اس رم و پارما با 56 امتیاز به ترتیب هفتم و هشتم شدند و دستشان به جایی نرسید.

بنابر توضیحاتی که دادیم رتبه بندی لیگ ها بر اساس فشار موجود در هر یک از انها (از نظر نزدیکی امتیازات تیمها و سختی بدست اوردن قهرمانی) به ترتیب ذیل است :
1-پریمیر لیگ(لیگ انگلستان)
2-سری آ(لیگ ایتالیا)
3-بوندسلیگا(لیگ آلمان)
4-لالیگا(لیگ اسپانیا

ثبت ديدگاه

تماس با ما

در حال حاضر آنلاین نیستیم . اما نگران نباشید . پیغام خود را بگذارید تا در اسرع وقت به سئوال شما پاسخ دهیم .

خوشحال میشویم سئوال شما را پاسخ بدهیم .

برای شروع گفتگو ، روی دکمه Enter کنید
0

سبد خرید شما

از محصولات فروشگاه پرس 90 دیدن کنید
تاکنون بیش از 1500 نفر از محصولات آموزشی فروشگاه پرس 90 استفاده کرده اند !
ضمانت میکنیم که محصولات ما ، حرفه ای ترین و کارآمد ترین محصولات آموزشی موجود در ایران میباشد .

[button title="ورود به فروشگاه" link="http://www.press90.com/shop/" color="#078cdc" font_color="#ffffff" large="1"]

تلفن تماس مشاوره و سفارش محصول
09119615768