/, فوتبال جهان, ليگ قهرمانان اروپا/عملكرد يك مربي موقت به نام روبرتو دي متئو

عملكرد يك مربي موقت به نام روبرتو دي متئو

عملكرد يك مربي موقت به نام روبرتو دي متئو

مربي جواني به نام آندره ويلاس بوآس با اميد به اينكه گوارديولا جديدي در چلسي به وجود بيايد به اين باشگاه لندني انتقال داده شد . با گذشت زمان معلوم شد ، جنس ويلاس بواس پرتقالي با پپ متفاوت است .
نتايج نه چندان مطلوب ، براي آبرامويچ غير قابل قبول بود . آنها از كورس قهرماني در ليگ برتر عقب مانده بودند و شاهد رقابت دو تيم منچستري بودند .
 تا تاريخ چهارم مارس 2012 ، آنان پس از شكست در مقابل وست بروم در جايگاه پنجم به سر ميبردند و از حريف اصلي خود براي كسب سهميه ليگ قهرمانان يعني آرسنال ، 3 امتياز عقب بودند و در نتيجه ديگر ، در ناپل در مقابل ناپولي بازي نه چندان خوبي را از خود به نمايش در آوردند و با حساب 3 بر يك مقابل اين تيم شكست خوردند تا همگان شانس كمي براي صعود چلسي به دور بعدي مسابقات قائل شوند .
صبر آبرامويچ به سر آمده بود و پس از شكست برابر وست بروم دست به كار براي اخراج ويلاس بواس شد . اينجا بود كه دستيار بواس يعني روبرتو دي متئو ايتاليايي ، لقب مربي موقت را گرفت و براي بازي برگشت مقابل ناپولي روي نيمكت شيرهاي آبي نشست .
هيچكس تصورش را هم نميكرد اما ، چلسي تحت هدايت ويلاس بواس موفق شده بود ناپولي را با 4 گل در هم بكوبد و راهي دور بعد ليگ قهرمانان شود . شرايط فرق كرده بود ، برخي عقيده بر اين داشتند كه متئو جايگزين مناسبي براي بواس است ، اما برخي هم اين نتيجه را يك جرقه بيشتر نمي دانستند .
آبرامويچ دربه در به دنبال يك مربي نامدار بود اما متئو نتايج پرگلي را در جام حذفي رقم زد ، آنها موفق شدند تا لستر سيتي را با 5 گل در هم بكوبند در گام بعدي در مقابل تيم همشهري يعني تاتنهام هم با همين نتيجه به برتري دست يافتند تا در فينال به مصاف ليورپول بروند .
در ديدار با ليورپول راميرس موفق شد در دقيقه 11 گل نخست آبيها را به ثمر برساند . درآغاز نيمه دوم نيز ديديه دروگبا موفق شد در دقيقه 52 گل دوم چلسي را به ثمر برساند .
بازيكنان داگليش ناميد از كار نايستادند و با گل كارل تعويضي ، يكي از گلهاي خورده را پاسخ دادند . در دقايق پاياني نيز در صحنه اي جنجالي ، كارل توپ را به نظر وارد دروازه كرد اما داور اين ديدار اعتقادي به گل شدن اين توپ نداشت .
در پايان متئو موفق شد اولين جام را براي چلسي به ارمغان بي آورد .
در رقابتهاي ليگ قهرمانان نيز بعد از پشت سر گذاشتن ناپلي بايد به مصاف حريفي از پرتقال به نام بنفيكا ميرفتند .
ياران متئو در پرتقال موفق به برد يك بر صفر شدند و در بازي برگشت در استمفورد بريچ در حالي موفق به شكست 2 بر يك اين تيم پرتقالي شدند كه در دقيقه 85 گل تساوي را از اين تيم سخت كوش كه با يك يار كمتر بازي را دنبال ميكرد ، دريافت كردند .
فشار روي چلسي افزوده شده بود و تنها يك گل از سوي بنفيكا ، متئو و آرزوهايش را در ليگ قهرمانان به ناكامي ميسپرد . اما بازيكن تعويضي ، ميرلس موفق شد در دقيقه 92 گل برتري چلسي را به ثمر برساند تا نفسي راحت متئو استشمام كند .
بخت نخست قهرماني بارسا ، ديوار بعدي مقابل متئو بود . كمتر كسي فكر ميكرد كه يك مربي موقتي بتواند از صد گوارديولا و مسي و ژاوي بگذرد !
در بازي رفت هر چند متئو موفق شد با تك گل دروگبا از صد پپ عبور كند اما بازي سراسر حمله بارسا و مالكيت 72 درصدي در لندن باز هم بخت اول صعود را براي بارسا قاعل ميشد .
در بازي برگشت در نيوكمپ با تك گلي كه بوسكتس در دقيقه 35 به ثمر رساند و اخراج كاپيتان تري در دقيقه  37  و گل اينستا در دقيقه 43 همگان سعودي راحت را براي بارسا تداعي كنند . اما در دقايق پاياني نيمه نخست راميرس موفق شد با يك ضربه چيپ فني گل سعود را براي متئو به ثمر برساند .
نيمه دوم با حملات بارسا آغاز شد  و موفق شدند در همان دقايق ابتدايي صاحب يك پنالتي شوند .
ليونل مسي پشت اين توپ قرار گرفت اما موفق نشد گل سوم را وارد دروازه پيتر چك كند .
حملات بارسا كماكان دنبال ميشد ، 16 موقعيت گل آبي اناريها حكايت از برتري اين تيم داشت . متئو دست به كار شد و تك مهاجمش يعني دروگبا را از بازي بيرون كشيد و فرناندو تورس را جايگزين كرد .
بارسا در حال حذف از ليگ قهرمانان بود . شرايط از اين بدتر هم شد و در حالي كه بارسا به فكر گل سوم و سعود بود فرناندو تورس يكه و تنها به سوي دروازه والدس ميتاخت و موفق شد در نود و سومين دقيقه گل تساوي را در عمق دروازه كاتالانها كند .
چلسي كه با مورينيو نتوانسته بود رنگ فينال ليگ فهرمانان را ببيند ، اكنون با يك مربي موقت در فينال حاضر بود !
متئو كار خود را به خوبي انجام داده بود و تنها نكته منفي در اين فصل ميتوان از ششمي چلسي در ليگ انگلستان نام برد هر چند كه اكثر بازيهاي اين فصل را ويلاس بواس بر روي نيمكت نشسته بود .
قهرماني در جام حذفي ، و حضور در ليگ قهرمانان اروپا هنوز هم تضميني براي حضور متئو در چلسي نيست ! و آبرامويچ به دنبال آوردن مربياني با نامهايي نظير مورينيهو و گوارديولاست .
آيا در صورت قهرماني چلسي در ديدارشنبه شب در مقابل بايرن ، باز هم متئو جوان از چلسي كنار گذاشته ميشود ؟

ثبت ديدگاه

تماس با ما

در حال حاضر آنلاین نیستیم . اما نگران نباشید . پیغام خود را بگذارید تا در اسرع وقت به سئوال شما پاسخ دهیم .

خوشحال میشویم سئوال شما را پاسخ بدهیم .

برای شروع گفتگو ، روی دکمه Enter کنید
0

سبد خرید شما

از محصولات فروشگاه پرس 90 دیدن کنید
تاکنون بیش از 1500 نفر از محصولات آموزشی فروشگاه پرس 90 استفاده کرده اند !
ضمانت میکنیم که محصولات ما ، حرفه ای ترین و کارآمد ترین محصولات آموزشی موجود در ایران میباشد .

[button title="ورود به فروشگاه" link="http://www.press90.com/shop/" color="#078cdc" font_color="#ffffff" large="1"]

تلفن تماس مشاوره و سفارش محصول
09119615768