/, فوتبال ايران, ليگ برتر ايران, نقل و انتقالات/انتقال حامد لك به بشيكتاش در روزهاي حرف و حديث ورود دروازه بان خارجي

انتقال حامد لك به بشيكتاش در روزهاي حرف و حديث ورود دروازه بان خارجي

انتقال حامد لك به بشيكتاش در روزهاي حرف و حديث ورود دروازه بان خارجي

در روزهايي كه انتقاد شديد عدم حضور دروازه بانان خارجي از سوي مديران باشگاهها و پيشكسوتان به سازمان ليگ به گوش ميرسد ، خبرهايي مبني بر انتقال حامد لك دروزاه بان صباي قم و پيوستن عليرضا حقيقي به روبين كازان در ماههاي گذشته ، مثالهايي مورد دفاع را براي اين قانون ايجاد كرده است .
به گزارش خبرگزاريهاي كشور تركيه ، حامد لك به صورت بازيكن آزاد و با مبلغ قرار داد يك ميليون دلار به باشگاه تركيه اي بشكيكتاش خواهد پيوست .
به نقل از اين خبر گزاريها حامد لك كارت پايان خدمت سربازي دارد و هيچ گونه مشكلي از لحاظ مشموليت خدمت سربازي ندارد ، او همچنين در اين كشور به تحصيل نيز ادامه خواهد داد .
دروازه بانان فعلي بشيكتاش روشتوك رچبر با شماره يك ، كنك گونن با شمار 99 و اوموت كايا با شماره 90 هستند و دروازه باني كه در تركيب بيشتر قرار ميگيرد كنك گونگي است كه با 23 سال سن اصلي ترين رقيب لك براي رسيدن به درون چهار چوب اين تيم ترك است .
از سوي ديگر به نظر ميرسد باشگاه ترك با روشتوك رچبر 38 ساله در فصل بعد قطع همكار كند و رقابت براي رسيدن به دروازه بان اول بين سه دروازه بان جوان يعني كنك گونك 23 سال ، اوموت كايا 21 ساله و حامد لك كه با 21 سال سن ، افقي روشن براي موفقيت را در پيش رو دارد .
به هر حال بدون شك انتقال دروازه بانان جوان به باشگاههاي اروپايي در روند بهبود دروازه بانان تيم ملي بسيار كارساز و مفيد خواهد بود و طرفداران قانون منع ورود دروازه بانان خارجي ، توجيههاي قابل دفاع بسياري را خواهند داشت و اگر كمي به گذشته باز خواهيم گشت ، خواهيم ديد كه ديگر تيم ملي كشورمان تنها با يك دروازه بان و ابراهيم ميرزاپور به مصاف حريفان نمي رود ! و اگر به نتايج و عملكرد ليگ نگاهي گذرا بي اندازيم درخشش دروازه باناني مانند : رحمان احمدي در سپاهان ، محسن فروازن در تراكتور سازي ، سيد مهدي رحمتي در استقلال ، حامد لك در صبا ، عليرضا حقيقي در روبين كازان ، سوشا مكاني در نفت تهران ، شهاب گردان در ذوب آهن ، شجاع خليل آزاد در فجر و برخي ديگر از دروازه بانان جوان را خواهيم ديد .
از سوي ديگر روند بهبود انتقال دروازه بانان كشورمان به ليگهاي خوب و مفيدي مانند روسيه و تركيه نسبت به بازيكنان ساير پستها نقاط قابل تفكري را در ذهن هر فوتبالدوست ايجاد ميكند .
فراموش نكنيم در تاريخ فوتبال كشورمان تنها دو دروازه بان ، يكي مهدي عسگر خاني به السالميه كويت در سال 1351 و نيما نكيسا به كاوالا يونان در سال 1377 انتقال داده شد ، كه در يك نگاه به نام و نشان اين باشگاهها ، بي دريغ از ضعيف بودن اين تيمها حكايت خواهيم كرد و در مدت وجود چند ساله اين قانون فوتبال كشورمان كاري دو برابر را نسبت به طول عمر فوتبالي كشورمان انجام داده است .
شايد عدم ورود دروازه بانان خارجي به ليگ ، به ضرر فوتبال باشگاهي در داخل كشور باشد ، اما با نگاه آمار و ارقام مشاهده ميكنيم كه براي تيم ملي بسيار مفيد بوده است .
در فوتبالي كه مسئولان ورزشي با نامهاي خارجي و بدون نگاه به كيفيت اين بازيكنان و مربيان ، آنها را به ورزش اين جامعه مي آورند و هزينه هاي هنگفتي را از بيت المال نسيبشان ميكنند وجود چنين قانوني چندان هم به ضرر ورزش كشور نيست .

ثبت ديدگاه

تماس با ما

در حال حاضر آنلاین نیستیم . اما نگران نباشید . پیغام خود را بگذارید تا در اسرع وقت به سئوال شما پاسخ دهیم .

خوشحال میشویم سئوال شما را پاسخ بدهیم .

برای شروع گفتگو ، روی دکمه Enter کنید
0

سبد خرید شما

از محصولات فروشگاه پرس 90 دیدن کنید
تاکنون بیش از 1500 نفر از محصولات آموزشی فروشگاه پرس 90 استفاده کرده اند !
ضمانت میکنیم که محصولات ما ، حرفه ای ترین و کارآمد ترین محصولات آموزشی موجود در ایران میباشد .

[button title="ورود به فروشگاه" link="http://www.press90.com/shop/" color="#078cdc" font_color="#ffffff" large="1"]

تلفن تماس مشاوره و سفارش محصول
09119615768