يك تجربه و انتقاد شخصي از كميته داوران فوتبال ايران

هميشه در فوتبال ايران يكي از نقاط مورد حمله مربيان و مسئولين تيمها به سوي داوري ديدارها بوده است . اين در حالي است كه در كشور ما حمله و انتقاد به داوري بسيار زياد است و از طرفي هم ضعف در قضاوتها يكي از دلايل زمينه سازي انتقادات به سوي داوري است .
نكته كجاست ؟
در داوري بازيهاي در سطح رده هاي سني كه بيشتر از داوران جوان استفاده ميشود ضعفها در داوري به قدري نمايان است كه به سادگي ميتوان مشكلات داور را مورد نقد قرار داد .
نكته اي كه مشاهده ميشود و انسان را به تامل وا ميدارد اين است كه ، دستمزد داوران در اين رده به خوبي پرداخت نميشود ، نه اينكه پول براي داوران وجود نداشته باشد ؛ چون تيمهاي حاضر در اين رقابتها هزينه ورودي كه شامل هزينه داورها ميشود را پرداخت ميكنند ؛ پس چرا اين مبالغ به داوران نمي رسد يا حداقل در دادن اين دستمزدها ، داوران مورد آزار قرار ميگيرند و اصطلاحا امروز بيا ، فردا بيا و… ميشود  .
به شخصه بسيار مشاهده كرده ام كه دوستاني كه در داوري فعاليت ميكنند به همين دليل عدم پرداخت مطالباتشان از داوري فوتبال كنار كشيده اند ، اين در حالي است كه هر كدام از آنان با وجود استعداد فراوان در اول راه از داوري كناره گيري ميكنند و پشيمان از مطالبات چند ساله خود ميشوند و چرخه تربيت داوران ، مورد اخلال قرار ميگيرد .
اين نكته فقط به اينجا ختم نميشود كه حتي تا چند سال گذشته داوران سطح اول فوتبال ايران كه در ليگ برتر فعاليت داشتند با همين مشكلات روبرو بودند .
در رقابتهاي ليگ يك ، دو و سه و زير گروه بزرگسالان هم چنين مشكلاتي وجود دارد .
شايد اطلاعات بنده كافي نباشد اما تا آنجا كه ميدانم در اين رده ها تيمهاي ميزبان هزينه داوري را نقدا پرداخت ميكنند .
نكته اينجاست : چرا دستمزد داوران به موقع پرداخت نميشود ؟!!!
نبود پول  بين داوران ، نبود امنيت ، ورود انسانهاي بي فرهنگ و بي اطلاع به فوتبال مهمترين مشكلات اين قشر مظلوم است . قابل ذكر است در فوتبال رده هاي پايين نبود نظارت صحيح همراه با  وجود اين سه عامل موجب ميشود كه برخي از داوران هم به بي راهه كشيده شوند و معضلات رشوه دامين گير شود .
علاقه اي به زياده گويي ندارم ، اما بي احتراميهاي وحشيانه اي نظير داوراني همچون سعيد شمس عزيز در بازي چوكا تالش و شهرداري دزفول ، وبي احترامي به خانواده رفيعي عزيز در بازي پرسپوليس و داماش و چندين و چند بي احترامي ديگر به داوران موجب شد تا اين مشكلات را عنوان كنم .
اميدوارم روزي فرا رسد تا مشكلات داوري فوتبال ايران برطرف شود .

ثبت ديدگاه

تماس با ما

در حال حاضر آنلاین نیستیم . اما نگران نباشید . پیغام خود را بگذارید تا در اسرع وقت به سئوال شما پاسخ دهیم .

خوشحال میشویم سئوال شما را پاسخ بدهیم .

برای شروع گفتگو ، روی دکمه Enter کنید
0

سبد خرید شما

از محصولات فروشگاه پرس 90 دیدن کنید
تاکنون بیش از 1500 نفر از محصولات آموزشی فروشگاه پرس 90 استفاده کرده اند !
ضمانت میکنیم که محصولات ما ، حرفه ای ترین و کارآمد ترین محصولات آموزشی موجود در ایران میباشد .

[button title="ورود به فروشگاه" link="http://www.press90.com/shop/" color="#078cdc" font_color="#ffffff" large="1"]

تلفن تماس مشاوره و سفارش محصول
09119615768