///مروري بر تاريخ قرمز و مشكي پوشان ميلان

مروري بر تاريخ قرمز و مشكي پوشان ميلان

مروري بر تاريخ قرمز و مشكي پوشان ميلان

باشگاه کريکت ميلان توسط مالکاني انگليسي به نام هربرت کيلبين و آلفرد ادواردس در سال 1899 پايه گذاري شد . ايتاليايي ها که به اين باشگاه  ميلانو ميگفتند اما با توجه به مالکان انگليسي به ميلان تغييرنام کرد .
اين تيم کريکت بعد ها در رشته فو تبال فعاليت خود را آغاز به کار کرد و موفق شدند در سال 1901 جام قهرماني ايتاليا را بالاي سر خود ببرند .
در سال 1908 به دليل امضاي قرار داد با  با زيکنان خارجي باعث شد تا تيم دوم شهر ميلان شکل بگيرد و نام خود را  اينتر ناسيوناله و با معني روايت همين ماجرا ، يعني بين المللي تاسيس شود .
ميلانو در سال 1963 موفق شد تا با برتري مقابل بنفيکا پرتقال مقام قهرماني ليگ قهرمانان را به دست بياورد ، از اين رو اين باشگاه وجه بين المللي کسب کرد و طرفداراني از کل دنيا را به خود جلب کرد .
ميلانو در سال 1980 با توجه به ماجراي توتونرو يا همان شرط بندي راهي سري B شد ، و باعث ايجاد دوران افت اين باشگاه شد ، هر چند كه آنان در همان فصل موفق شدند بار ديگر به سري A باز گردند ، اما موفق نشدند خود را تثبيت كنند و بار ديگر به سري B سقوط كردند .
بالاخره دوران سيلوينيو برلوسكوني شروع شد ، او توانست در سال 1986 ميلان را خريداري كند و آريو ساكي را به عنوان مربي استخدام كرد و ستارگاني همچون ماركو فان باستن ، فرانك روي كارد ، رود گليت هلندي را در تركيب ساكي قرار دهد تا دوراني طلايي را در تاريخ ميلان رقم بزنند به طوري كه آريو ساكي موفق شد در اولين دوره حضورش 8 جام را كسب كند .
پيراهن اين تيم سياه و مشكي همراه با شورت مشكي يا سياه و ورزشگاه خانگي آنان كه همراه با اينتر بازيهايشان را در اين ورزشگاه برگزار مي كنند سين سيرو نام دارد .
لقب اين تيم روسونري به معناي سياه و قرمز است .

ثبت ديدگاه

0

سبد خرید شما

از محصولات فروشگاه پرس 90 دیدن کنید
تاکنون بیش از 1500 نفر از محصولات آموزشی فروشگاه پرس 90 استفاده کرده اند !
ضمانت میکنیم که محصولات ما ، حرفه ای ترین و کارآمد ترین محصولات آموزشی موجود در ایران میباشد .

[button title="ورود به فروشگاه" link="http://www.press90.com/shop/" color="#078cdc" font_color="#ffffff" large="1"]

تلفن تماس مشاوره و سفارش محصول
09119615768