///تاريخچه فوتبال و چگونگي شكل گيري قوانين فوتبال

تاريخچه فوتبال و چگونگي شكل گيري قوانين فوتبال

تاريخچه فوتبال و چگونگي شكل گيري قوانين فوتبال

در مورد تاريخچه فوتبال اطلاعات چنداني وجود ندارد ، اما مطالبي را بر اساس گمان از تاريخ ميتوان به تاريخچه فوتبال پيوند داد .
فوتبالي كه در حال حاضر ما از تلويزيون نگاه ميكنيم و گاه بازي ميكنيم به تدريج رشد كرده است ، ولي گفته ميشود قبل از ميلاد مسيح اين بازي به اشكال مختلف و شبيح به اين بازي انجام ميشده است .
در چين هم يك بازي شبيه به فوتبال در قبل تر از ميلاد مسيح يعني 2500 سال قبل انجام ميشده است ، مثال اين نوع بازي را در عكسهاي مصريان ديده ميشود . اما در يونان بازي بسيار مشابه به فوتبال انجام ميشده است كه يونانيان آن را با نام اسپيشكيروز انجام مي دادند ، ايرانيان نيز با اقتباس از روميان فوتبال را تكامل بخشيدند به طوري كه اين ورزش از محبوبيت فراواني ميان مردم برخوادار بوده است ، در آن زمان فوتبال در مرتعها و زمينهاي باز و هموار و با دروازه هاي بزرگ انجام ميشده است .
پايه گذاري فوتبال مدرن از كشور بريتانيا گرفته شده است .جالب است بدانيد در ابتدا ميان علاقمندان فوتبال و راگبي اختلافات زيادي وجود داشت ، اين اختلاف در سال 1863 وقتي كه طرفدارن فوتبال شروع به انجام اين بازي داشتند شكل گرفت ، چون فوتبال با دست بود و راگبي با پا و در عين حال قوانين مثل هم بود . گروه ديگر انجمن راگبي را بنياد كردند ، اما در سال 1871 اين دو رشته از هم جدا شدند .
در سال 1904 فدارسيوني براي برگزاري و نظارت بر بازيهاي فوتبال تاسيس شد ، كه ما امروزه با نام فيفا آن را مي شناسيم .
فوتبال يك بازي تيمي است كه دوتيم با 11 بازيكن در دو لباس متفاوت و بدون شباهت در مقابل هم قرار ميگيرند و هر تيم سعي ميكند توپ را با پا و يا سر به دروازه حريف برساند و تنها كسي كه ميتواند توپ را با دست بگيرد دروازه بان است .
دروازه بان كسي است كه درون دروازه هر تيم جاي ميگيرد و مانع ورود توپ به دروازه ميشود .
همچنين بازيكنان هر تيم با قرار گيري و نظم در جاي مناسب و سعي در كار تيمي تلاش ميكنند تا توپ را به درون دروازه حريف برسانند .
زمين فوتبال به شكل مستطيل و در زميني هموار و در طول 100 تا 110 متر و 70 تا 80 متر عرض و با دروازه اي مستطيل شكل با دوتيرك 2.44 متري عمود بر زمين و با فاصله 7.34 متري از هم قرار دارند .
در جلوي دروازه ها 16.5 متر از خط دروازه ، محوطه اي مستطيل شكل قرار دارد كه با نام محوطه جريمه و يا هجده قدم معروف است ، كه در اين محوطه ، دروازه بانها در محوطه تيم خودشان قادر به گرفتن توپ هستند ، لازم به ذكر است هيچ بازيكني خارج از اين محوطه نمي تواند توپ را لمس كند ، در غير اين صورت خطا Hand رخ داده است .
در صورت خشونت در بازي ، فحاشي ، توهين به داور ، داور ميتواند با كارت زرد رنگ به نشانه اخطار و با كارت قرمز رنگ به نشانه اخراج و خروج از زمين مسابقه بازيكن مجرم را جريمه كند  و اگر بازيكني دو اخطار دريافت كند بايد از زمين مسابقه اخراج شود و اگر بازيكنان هر تيم از 7 نفر كمتر شوند ، بازي به سود تيم مقابل به پايان رسيده است .

ثبت ديدگاه

تماس با ما

در حال حاضر آنلاین نیستیم . اما نگران نباشید . پیغام خود را بگذارید تا در اسرع وقت به سئوال شما پاسخ دهیم .

خوشحال میشویم سئوال شما را پاسخ بدهیم .

برای شروع گفتگو ، روی دکمه Enter کنید
0

سبد خرید شما

از محصولات فروشگاه پرس 90 دیدن کنید
تاکنون بیش از 1500 نفر از محصولات آموزشی فروشگاه پرس 90 استفاده کرده اند !
ضمانت میکنیم که محصولات ما ، حرفه ای ترین و کارآمد ترین محصولات آموزشی موجود در ایران میباشد .

[button title="ورود به فروشگاه" link="http://www.press90.com/shop/" color="#078cdc" font_color="#ffffff" large="1"]

تلفن تماس مشاوره و سفارش محصول
09119615768