/, مرور بر تاريخ, مقاله هاي مربيگري/تاريخچه استقلال تهران ، تاج سابق از سال 1323

تاريخچه استقلال تهران ، تاج سابق از سال 1323

تاريخچه استقلال تهران ، تاج سابق از سال 1323

گروهي از دوچرخه سواران نظامي و دانشجو در پي آن شدند تا مكاني را براي گرد همايي برگزينند ، آنان به اين نتيجه رسيدند تا كلوب دوچرخه سواران را براي نام خود انتخاب كنند . كلوب دوچرخه سواران كه در سال 1323 تاسيس شده بود بعدها در رشته هاي ديگر مانند فوتبال ورود پيدا كرد .
 علي دانايي فر كه آن زمان باشگاه نور را رهبري ميكرد پس از برتري مقابل كارگر آبادان مورد توجه دوچرخه سواران قرار گرفت و با مذاكراتي بر اين شد تا تيم نور از اين پس با نام دوچرخه سواران در رقابتهاي ورزشي شركت كند .
از همان ابتدا دوچرخه سواران لباس آبي به تن ميكردند و در رقابتهاي فوتبال ايران با سرباز ، شاهين و دارايي در رقابتهاي فوتبال ايران شركت ميكرد .
اولين بازي رسمي دوچرخه سواران به سال 1328 در 15 اسفند در مقابل شاهين و در ورزشگاه امجديه باز ميگردد كه دوچرخه سواران موفق شدند تا شاهين را در حضور بيست هزار تماشاگر با يك گل شكست دهند .
در سال 1328 پرويز خسرواني امتياز اين باشگاه را خريداري كرد و پس از جمع بنديهاي زياد نام اين باشگاه به تاج تغيير نام پيدا كرد . در آن زمان وجود افرادي مانند اسدالله اعلم ، نخست وزير وقت در هيئت رئيسه اين باشگاه ، سبب شد تا بودجه هاي قابل توجه اي به اين باشگاه سرازير شود .
پس از انقلاب با بررسي و مشورت تني از بازيكنان مانند : كرد نوري ، جلالي و منصور پور حيدري بر اين شد تا نام اين باشگاه به استقلال تغيير نام پيدا كند .
از ديگر نكات قابل توجه در استقلال ميتوان به فعاليت اين باشگاه در فوتبال بانوان نام برد ، به طوري كه اين باشگاه اولين باشگاهي بود كه كلاس تمريني براي بانوان داير كرد .
در تابستان 1387 رئيس كميته بانوان فوتبال ايران از اين باشگاه درخواست كرد تا تيم بانوان را راه اندازي كنند و در ليگ فعاليت داشته باشند .در تابستان همين سال خبر بازي دوستانه ، تيم فوتبال پسران با هدايت عليرضا منصوريان در مقابل تيم دختران استقلال جنجال برانگيز شد و باعث شد تا تيم بانوان انحلال پيدا كند .
از موفقيتهاي قابل ذكر آبي پوشان ميتوان به دو بار قهرماني در رقابتهاي ليگ آسيا به سالهاي 1970 و سال 91-1990 اشاره كرد ، كه وجود دو ستاره بر روي لوگو اين باشگاه بيانگر همين موضوع است .

يك ديدگاه

  1. kerza آوریل 14, 2014 در 9:44 ق.ظ- پاسخ دادن

    پس تیم تاج واقعاً متعلق به حکومت طاغوتی و ستم شاهی بوده!!! برای همینه که الان تیمشون حاضر نیست پرچم کشورجمهوری اسلامی را روی لباسش حک کنه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! تا معلوم شود هنوز به گذشته اش افتخار می کنه!!!!!!!!!

ثبت ديدگاه

تماس با ما

در حال حاضر آنلاین نیستیم . اما نگران نباشید . پیغام خود را بگذارید تا در اسرع وقت به سئوال شما پاسخ دهیم .

خوشحال میشویم سئوال شما را پاسخ بدهیم .

برای شروع گفتگو ، روی دکمه Enter کنید
0

سبد خرید شما

از محصولات فروشگاه پرس 90 دیدن کنید
تاکنون بیش از 1500 نفر از محصولات آموزشی فروشگاه پرس 90 استفاده کرده اند !
ضمانت میکنیم که محصولات ما ، حرفه ای ترین و کارآمد ترین محصولات آموزشی موجود در ایران میباشد .

[button title="ورود به فروشگاه" link="http://www.press90.com/shop/" color="#078cdc" font_color="#ffffff" large="1"]

تلفن تماس مشاوره و سفارش محصول
09119615768