قالب وردپرس

ابتدا به آنالیز گل اول تیم فوتبال رئال مادرید که در زمان مورینیهو و در فصل ۲۰۱۴ توسط هیگواین و روی پاس گل مسعوت اوزیل به گل ثمر رسید ، میپردازیم .

اوزیل به داخل حرکت میکند و با کریم بنزما یک و دو میکند . این یک لحظه دشوار برای حریف است تا بتواند هم حفره را پر کند و هم تعادل دفاعی را حفظ کند .

یک مدافع برای مهار مسعوت اوزیل حرکت میکند . در بهترین زمان هیگوآین به داخل فضای خالی و پشت خط دفاعی حرکت میکند . و اوزیل در زمان مناسب با یک پاس هیگوآین را در فضای خالی صاحب توپ میکند .

هیگواین با یک لمس ( کنترل توپ ) به دروازه گل میزند .

 

تمرین : ترکیب یک و دو و پاس سریع نهایی با دو گزینه – نسخه ۱

شرح : در اینجا با استفاده از دو منطقه شروع میکنیم ، اما در میانه زمین دو هافبک میانی داریم . و در کناره ها یک ترکیب تهاجمی با مهاجم گوش و مهاجم هدف داریم . ( بدون دفاع میانی )

مهاجم گوش ( ۱۱ ) همانند شرح آنالیز یک و دو میکند . اما در این لحظه دو گزینه پاس پشت خط دفاعی دارد ( ۷ و یا ۹ ) – گزینه اول ( پاس به ۷ ) برای شوت مستقیم به دروازه .

گزینه دوم مهاجم ( ۹ ) در موقعیت مناسب حرکت میکند ( حرکتی زاویه ای / منحنی شکل ) ؛ بازیکن ۷ میتواند به سمت او حرکت کند و بازیکن ۱۱ در موقعیت دور ، همراه با هافبکهای میانی ( ۶ و ۸ ) به سمت محوطه جریمه نزدیک میشوند .

تمرین را در هر دو سمت اجرا میکنیم . از سمت راست بازیکن ۸ با بازیکن ۷B بازی میکند ، او با بازیکن ۹B یک و دو میکند و به داخل دریبلینگ میکند . بازیکن ۷B دو گزینه دارد . یا به بازیکن ۹B پاس میدهد و یا به بازیکن ۸B پاس دهد که بین مدافعین میانی حریف حرکت کرده است .

نکات مربیگری :

حرکت پشت خط دفاعی به یک حرکت منحنی شکل ( زاویه ای ) از سمت راست برای فرار از آفساید و همچنین برای زمان صحیح دریافت توپ نیاز دارد .

 

تمرین : ترکیب یک و دو و پاس سریع نهایی با دو گزینه – نسخه ۲

شرح : در این نسخه مهاجم گوش ( ۱۱ ) توپ را به بازیکن میانی ( ۶ ) برمیگرداند و او با مهاجم هدف بازی میکند . مهاجم گوش برای دریافت مجدد توپ به داخل حرکت میکند . اما در اولین لحظه به پشت خط دفاعی پاس میدهد .

او دو گزینه دارد :

۱ – پاس به مهاجم به سمت چپ

۲ – پاس بین مدافعین میانی حریف ، برای بازیکن شماره ۷ و شوت به دروازه .

توسعه : بازی ترکیبی یک و دو با پاس آخر در بازی زمین کوچک – SSG

موضوع : توسعه ترکیبات یک و دو و ساخت پاس آخر پشت خط دفاعی

 

شرح : ( ۶ در برابر ۶ + ۳ بازیکن خنثی )

 در زمین ۵۵در ۷۰ متر ، زمین را به سه قسمت تقسیم میکنیم . منطقه میانی ۳۲ در ۵۵ متر و منطقه پایانی ۱۶ در ۵۵ متر . هر تیم ۶ بازیکن داخهل منطقه میانی دارند و با سیستم ۱-۳-۲ بازی میکنند . ۳ بازیکن خنثی نیز با تیمی که مالک توپ باشد بازی میکنند ( یکی در منطقه میانی و یکی در هر کدام از منطقه پایانی ) .

آنها میتوانند با بازیکنان خنثی ترکیبات خوبی را ایجاد کنند . قبل از ارسال پاس به منطقه پایانی باید یک ، یک و دو ( با بازیکن خنثی در میانه زمین ) و ترکیبسازی با نفر سوم و سپس میتوانند با یکی از بازیکنان خنثی در منطقه پایانی بازی کنند . در این منطقه او ( مهاجم ) میتواند به دروازه شوت بزند .

یک ترکیبسازی یک – دو با نفر سوم ، سپس میتوان با بازیکن خنثی در منطقه پایانی بازی کرد و پس از آن به هم تیمی در منطقه پایانی پاس آخر را ارسال کرد تا او بتواند به دروازه شوت بزند .

تغییرات در وظایف :

۱ – هیچ مدافعی اجازه ندارد به منطقه پایانی وارد شود ، اما میتوانید تعداد لمس به توپ او ( بازیکن مهاجم ) را محدود کنید .

۲ – در منطقه پایانی ، اگر به مدافعی اجازه ورود دادید باید غیر فعال باشد ( با مهاجم درگیر نشود ) .

۳ – در منطقه پایانی یک مدافع باید کمتر از مهاجم باشد . تعداد لمس به توپ مهاجم را محدود کنید .

۴ – در منطقه پایانی مدافع کاملا فعال باشد و تعداد لمس توپ مهاجم محدود نباشد .

نکات مربیگری :

۱ – تشویق به یک و دو و ترکیبسازی با نفر سوم برای خارج شدن از پرس و حرکت سریعتر به جلو .

۲ – بازیکن مهاجم در منطقه پایانی باید تمرکز بر عملکرد سریع و با دقت داشته باشد .

ترجمه شده توسط : محمد احمدی مقدم

2 دیدگاه ها

 1. محمد محبوبی گفت:

  سلام . ضمن تشکر از کار ارزشمند شما . بنده بنام محمد محبوبی از بوشهر مربی فوتبال با درجه (A) . از طرفی تحلیلگر فوتبال برنامه فوتبالی نشان از صدا و سیمای بوشهر هستم . علاقه مندی بنده کتاب در مورد فوتبال است و ویدیو . روش خرید چگونه است تا اقدام نمایم . ضمن اینکه استدعا دار م محصولات شما از نظر کیفیت قابل ارزش باشند . سپایگزارم
  ارادتمند شما : محمد محبوبی

  • admin گفت:

   با سلام خدمت جناب محبوبی .
   خیلی خوشحالیم که تونستیم رضایت شما دوستان و همکاران عزیز رو بدست بیاریم و این برای ما از هر چیزی با ارزشتر است .
   ما برای هر محصول در فروشگاه دموهایی قرار داده ایم و این نشون میده که علاوه بر اینکه از کیفیت محصولاتمون اطمینان داریم ، هدفمون کمک به همه مشتریان برای اتخاذ بهترین تصمیم هاست .
   لطفا با ما تماس تلفنی بگیرید تا خدمتتون توضیحات بیشتر رو ارائه بدیم …
   ۰۹۱۱۹۶۱۵۷۶۸

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از محصولات فروشگاه پرس 90 دیدن کنید
تاکنون بیش از 1500 نفر از محصولات آموزشی فروشگاه پرس 90 استفاده کرده اند !
ضمانت میکنیم که محصولات ما ، حرفه ای ترین و کارآمد ترین محصولات آموزشی موجود در ایران میباشد .
تلفن تماس مشاوره و سفارش محصول
09119615768