تمرین گلزنی ترکیبی در حول محوطه جریمه
بهمن ۲۳, ۱۳۹۱
بررسی و آموزش سیستم ۳ – ۳ – ۴
بهمن ۲۷, ۱۳۹۱

تمرین یک در مقابل یک با دو دراوزه

تمرين يك در مقابل يك با دو دراوزه

تمرين يك در مقابل يك با دو دراوزه

تمرین یک در برابر یک برای سنین پایه

یکی از شاخص ترین نکات کلیدی در فوتبال نبردهای یک در برابر یک میباشد . نبردهای یک در برابر یک چه در هنگام از پیش رو برداشتن مدافع و چه توپ گیری از مهاجم تضمین کننده برتری یک تیم خواهد بود .
مهمترین نکته در جنگهای یک در برابر یک برای یک مدافع حرکت بدن در برابر مهاجم است . یک مدافع میباید با قرار گیری در برابر مهاجم ، متوجه شود که پای ضعیفتر حریفش کدام پا است و او را با حرکت بدن صحیح یکطرفه کند و نصبت به مهار توپ او اقدام کند . همچنین در هنگام دفاع کردن از هر سمتی که مهاجم حرکت کرد ، مدافع نیز باید بدن خود را به صورت نیم به همان جهت حرکت دهد .
یک مهاجم نیز باید بداند که توپ در اختیار اوست ، پس بنابر این ابتکار عمل نزد اوست ، پس باید با آوردن توپ به چپ و راست ، کاری کند که اولا یک طرفه نشود و در درجه دوم مدافع در حرکتهای بدنش اختلال بی افتد پس بنابر این فضای حرکت را در اختیار خواهد گرفت . این نمونه حرکات را در پا عوض کردنهای رونالدو میتوانید بیابید .
این آموزه ها باید از سنین پایه آغاز شود و بازیکن از همان شروع فوتبال بداند که حرکت بدنش باید به چه سویی باشد و یا در برابر مدافع چه کند .
در این تمرین که مربوط به بازیکنان ۶ تا ۱۰ سال است ، زمینی با دو دروازه در یک سمت طراحی شده است . بازیکنان به دو دسته مدافع در پشت دروازه ها و مهاجم در روبروی دروازه ها قرار گرفته اند . بازیکن مدافع توپ را به بازیکن مهاجم پاس میدهد و سریعا برای دفاع در برابر او قرار میگیرد . مهاجم نیز توپ را میتواند به یکی از دروازه ها گل کند .

نکات مربیگری :
۱ – حرکت با سرعت به سمت حریف
۲ – استفاده از حرکت بدن در برابر حریف
۳ – فرار سریع بعد از ، از پیش رو برداشتن مدافع
۴ – گلزنی

نام فایل
حجم فایل
لینک دانلود
تمرین یک در مقابل یک با دو دراوزه
۸ مگابایت
Download

2 دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0

سبد خرید شما

از محصولات فروشگاه پرس 90 دیدن کنید
تاکنون بیش از 1500 نفر از محصولات آموزشی فروشگاه پرس 90 استفاده کرده اند !
ضمانت میکنیم که محصولات ما ، حرفه ای ترین و کارآمد ترین محصولات آموزشی موجود در ایران میباشد .
تلفن تماس مشاوره و سفارش محصول
09119615768