قالب وردپرس

تمرین یک در برابر یک برای سنین پایه

یکی از شاخص ترین نکات کلیدی در فوتبال نبردهای یک در برابر یک میباشد . نبردهای یک در برابر یک چه در هنگام از پیش رو برداشتن مدافع و چه توپ گیری از مهاجم تضمین کننده برتری یک تیم خواهد بود .
مهمترین نکته در جنگهای یک در برابر یک برای یک مدافع حرکت بدن در برابر مهاجم است . یک مدافع میباید با قرار گیری در برابر مهاجم ، متوجه شود که پای ضعیفتر حریفش کدام پا است و او را با حرکت بدن صحیح یکطرفه کند و نصبت به مهار توپ او اقدام کند . همچنین در هنگام دفاع کردن از هر سمتی که مهاجم حرکت کرد ، مدافع نیز باید بدن خود را به صورت نیم به همان جهت حرکت دهد .
یک مهاجم نیز باید بداند که توپ در اختیار اوست ، پس بنابر این ابتکار عمل نزد اوست ، پس باید با آوردن توپ به چپ و راست ، کاری کند که اولا یک طرفه نشود و در درجه دوم مدافع در حرکتهای بدنش اختلال بی افتد پس بنابر این فضای حرکت را در اختیار خواهد گرفت . این نمونه حرکات را در پا عوض کردنهای رونالدو میتوانید بیابید .
این آموزه ها باید از سنین پایه آغاز شود و بازیکن از همان شروع فوتبال بداند که حرکت بدنش باید به چه سویی باشد و یا در برابر مدافع چه کند .
در این تمرین که مربوط به بازیکنان ۶ تا ۱۰ سال است ، زمینی با دو دروازه در یک سمت طراحی شده است . بازیکنان به دو دسته مدافع در پشت دروازه ها و مهاجم در روبروی دروازه ها قرار گرفته اند . بازیکن مدافع توپ را به بازیکن مهاجم پاس میدهد و سریعا برای دفاع در برابر او قرار میگیرد . مهاجم نیز توپ را میتواند به یکی از دروازه ها گل کند .

نکات مربیگری :
۱ – حرکت با سرعت به سمت حریف
۲ – استفاده از حرکت بدن در برابر حریف
۳ – فرار سریع بعد از ، از پیش رو برداشتن مدافع
۴ – گلزنی

نام فایل
حجم فایل
لینک دانلود
تمرین یک در مقابل یک با دو دراوزه
۸ مگابایت
Download

2 دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از محصولات فروشگاه پرس 90 دیدن کنید
تاکنون بیش از 1500 نفر از محصولات آموزشی فروشگاه پرس 90 استفاده کرده اند !
ضمانت میکنیم که محصولات ما ، حرفه ای ترین و کارآمد ترین محصولات آموزشی موجود در ایران میباشد .
تلفن تماس مشاوره و سفارش محصول
09119615768