ژوره مورينيو
دانلود مستند انقلاب آبی چلسی
آبان ۲۸, ۱۳۹۱
تغذيه در فوتبال
برنامه تغذیه در روز مسابقه فوتبال
آذر ۶, ۱۳۹۱

تمرین جلوگیری از پاسهای بلند از دفاع به حمله

جلوگيري از پاسهاي بلند از دفاع به حمله

جلوگیری از پاسهای بلند از دفاع به حمله

هر گاه توپ با پاسهای بلند از دفاع به حمله ارسال شود ، یکی از زیانهایی که به کیفیت فوتبال تیمی وارد میکند ، این است که هافبکها از جریان بازی خارج میشوند ! خارج شدن هافبکها از جریان بازی نیز دلیلی است بر افت کیفیت فوتبال و در نتیجه نامطلوب بودن بازی که بدین ترتیب خلاقیت و برنامه ریزی خاصی نیز در پی آن برای باز کردن دروازه حریف نخواهد داشت .
یک مربی باید قدرت و علم آن را داشته باشد که تمریناتی برای تیم خود طراحی کند که ضعفهای تیمی خود را پوشش دهد . یکی از ضعفهایی که به وضوح در تیمها کشورمان مشاهده میشود ، کم حوصلگی و در پی آن بی برنامگی است ، که با ریشه یابی در این تیمها میتوان مشاهده کرد که توپها نیز بیشتر بلند ارسال میشود .
یکی از تمریناتی که جلوگیری میکند از کشیدن توپهای بلند به روی دروازه حریف ، تمرینی است که امروز به ان میپردازیم . . در این تمرین بازیکن فرا میگیرد که چگونه توپ را پله پله تا مهاجمین انتقال دهد .

چگونگی تمرین :
در این تمرین نصف زمین را به دو کانال کناری و  سه باکس میانی تقسیم میکنیم . بازیکنان نیز به دو دسته مهاجمین ( بارنگ آبی ) و مدافعین ( با رنگ قرمز ) جدا میکنیم . دسته مهاجمین با دو هافبک در منطقه یک ، دو هافبک تهاجمی در منطقه دو و دو مهاجم در منطقه سه و همچنین دو هافبک چپ و راست در دو کانال کناری تقسیم میشوند . بازیکنان منطقه یک و دو میتوانند به منطقه سه نیز اضافه شوند اما در صورتی که توپ ابتدا از منطقه یک و دو به منطقه سه رسیده باشد . در دو کانال کناری نیز هیچ بازیکنی به جز هافبکهای دسته مهاجم و مدافعین کناری تیم مدافع حضور ندارند .
تیم مدافع نیز دارای یک گلر درون چهار چوب ، دو مدافع در منطقه سه ، دو هافبک در منطقه دو و یک هافبک نیز در منطقه یک میباشد .
دسته مهاجمین میباید توپ را با استفاده از سانتر به وسیله بازیکنان کناری و همچنین پاسهای مداوم در مناطق یک ، دو و سه به دروازه حریف برسانند و گلزنی کنند .
تیم مدافع نیز به محز گرفتن توپ میباید توپ را درون زمین حفظ کند .

تمرینات فوتبال

نکات کلیدی تمرین :
جلوگیری از ارسال توپهای بلند از دفاع به حمله
تصحیح حرکات اشتباه جایگیری
افزایش صبر در افکار تیمی
پرس مدافعین
حفظ توپ مدافعین

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0

سبد خرید شما

از محصولات فروشگاه پرس 90 دیدن کنید
تاکنون بیش از 1500 نفر از محصولات آموزشی فروشگاه پرس 90 استفاده کرده اند !
ضمانت میکنیم که محصولات ما ، حرفه ای ترین و کارآمد ترین محصولات آموزشی موجود در ایران میباشد .
تلفن تماس مشاوره و سفارش محصول
09119615768