دانلود نرم افزار طراحي تمرين فوتبال SoccerSketch
نرم افزار طراحی تمرین فوتبال SoccerSketch
آبان ۱۸, ۱۳۹۱
ژوره مورينيو
دانلود مستند انقلاب آبی چلسی
آبان ۲۸, ۱۳۹۱

همه شکستهای فوتبال ملی در دوره ریاست کفاشیان

علي كفاشيان

علی کفاشیان

در سالیان شکست تیمهای ملی فوتبال در رده ها و سطوح مختلف ، متهم ردیف اول کسی جز متولی فوتبال ایران یعنی علی کفاشیان نیست ! او که خود بارها اعلام کرده که به اختیار خودش بر مسند ریاست فدراسیون فوتبال ایران نیامده ، پس از گذراندن دوره نخست ریاستش در بار دوم نیز هدایت تاعون زده فدراسیون فوتبال را بر عهده گرفت . طاعونی که پس از جام جهانی در سال ۲۰۰۶ و در پایان کار محمد دادکان در فدراسیون به سراغ فوتبال ایران آمده است . بیماری که انگار با ورود افراد نالایق به فوتبال کشور سرایت کرده است .
پس از بازگشت تیم ملی ایران از آلمان محمد دادکان با حکم علی آبادی رئیس سازمان تربیت بدنی از ریاست فدراسیون فوتبال اخراج شد ؛ اخراجی که حتی تا آستانه تعلیق فوتبال ایران نیز پیش رفت ! پس از حدود یک سال و معلق بودن وضعیت فدراسیون و حذف از جام ملتهای آسیا با هدایت قلعه نویی ، علی کفاشیان در حالی در انتخابات ریاست فدراسیون رای آورد که شخص علی آبادی میل زیادی برای کسب این پست داشت ، اما محدودیتها و ترس از همان تعلیق فوتبال توسط فیفا مانعی شد تا علی آبادی نتواند بر صندلی ریاست فدراسیون تکیه کند و زمینه ای فراهم شود تا عروسک خیمه شب بازی به نام علی کفاشیان کلید درب ریاست فدراسیون را تحویل گیرد ، اما مطیع حرفهای آقای علی آبادی !!! این انتخاب شروعی بر بدبیاریهای فوتبال ایران بود …
پس از حدود پنج سال از ریاست فدراسیون فوتبال با نگاهی به گذشته چیزی جز ناکامی از فدراسیون کفاشیان باقی نمانده … عجیب ترین کارها ، فاسد ترین اعمال ، پرهزینه ترین فدراسیون و هر لقب منفی که به افکار خطور پیدا میکند همراه با فاجعه آور ترین رفتارها در فدراسیون فوتبال کفاشیان رخ داد .
کفاشیان خرابه ای را برای نسل بعد به جای گذاشته … و به همه غیر فوتبالیها میدان داده و حالا سخت ممکن است تا سکان دار فوتبال مردی از جنس فوتبال باشد .
در دوره ریاست کفاشیان در رده بزرگسالان هیچ موفقیتی به چشم نمیخورد . ناکامی در صعود به جام جهانی ۲۰۱۰ آلمان ، شکست در فینال مسابقات غرب آسیا ، حذف در مرحله یک چهارم نهایی جام ملتهای آسیا همراه با بازیهای ضعیف ، و صعود ابهام بر انگیز فوتبال ایران به جام جهانی ۲۰۱۴ پس از شکست برابر ازبکستان از نتایج کفاشیان میباشد .
با نام آوری رده ی امید چیزی جز دسته گل به آب داده فدراسیون بی نظم آقای کفاشیان به یاد نمی آید . در بازیهای المپیک در سال ۲۰۱۰ تیم ملی با وجود ستارگان چون سید مهدی رحمتی ، سید جلال حسینی و خلعتبری به مقام چهارمی بسنده کرد .
شاهکار دیگر فدارسیون کفاشیان استفاده از بازیکن دو اخطاره در برابر بازی با عراق بود که منجر به حرام شدن یک نسل از فوتبال کشور در رده امید بود .
فراموش نکنیم در دوره ریاست کفاشیان در رده امید و بزرگسالان مربیان بزرگی مانند : علی دایی ، افشین قطبی ، غلامحسین پیروانی ، علیرضا منصوریان و حالا کارلوس کیروش همگی ناموفق بوده اند !
این بی برنامگی و به دنبالش بی برنامگی به رده های جوانان و نوجوانان نیز کشیده شده و با آوردن نام اکبر محمدی برای مقاطعی در هر دو رده جایی برای حمایت از فدراسیون و همکاران کفاشیان باقی نمیگذارد . اکبر محمدی که حتی به عنوان واسطه انتقال بازیکنان نیز قرار میگرفت !
البته در رده نوجوانان علی دوستی آبرو داری کرد و در سال ۲۰۰۸ پس از قهرمانی آسیا و صعود به جام جهانی ۲۰۰۹ با انجام بازیهای خوب حتی از گروه خود بالا آمد . پس از ورود اکبر محمدی به تیم ملی نوجوانان و حذف در مرحله گروهی قهرمانی آسیا ، علی دوستی بار دیگر هدایت نوجوانان ایران را بر عهده گرفت . علی دوستی درفینال مسابقات جام ملتهای آسیا در سال ۲۰۱۲ نتوانست عنوان سال ۲۰۰۸ را تکرار کند ، اما سهمیه ورود به جام جهانی را با نوجوانان به دست آورد .
شیوع این بی نظمی در حدی بود که به رشته های زیر شاخه فدراسیون فوتبال مانند : فوتسال و تیم ملی ساحلی نیز کشیده شد .
در فوتسال تا زمانی که سایه حسین شمس بر سرش بود موفقیتها کسب میشد . دو بار قهرمانی در سالهای ۲۰۰۸ و ۲۰۱۰ و رسیدن به مرحله نیمه نهایی فوتسال در برزیل در سال ۲۰۰۸ از موفقیتهای فوتسال در دوره ریاست کفاشیان بود . با بر سر کار آمدن صانحی نتایج منفی مانند : عدم صعود به فینال در جام ملتهای آسیا در سال ۲۰۱۲ و حذف در مرحله یک هشتم نهایی و انجام بازیهای ضعیف در جام جهانی تایلند در سال ۲۰۱۲ از نتایج ضعیف فدراسیون کفاشیان و البته ترابیان بود .
تبانی ، رشوه خاری ، بی نظمی و … از دیگر مشکلات به وجود آمده در فوتسال بود .
در فوتبال ساحلی دو بار حضور در جام جهانی و دو بار سومی آسیا تجربه شد ، اما تیم ملی ساحلی در سال ۲۰۰۹ به مقام چهارمی دست یافت و از صعود به جام جهانی باز ماند . تخلفات در این کمیته نیز بسیار مشاهده میشد ، طوری که اگر رسیدگیهای لازم انجام میشد شاید فوتبال ساحلی حال و روز بهتری داشت .
در جام باشگاههای آسیا که اصلا حرفی جز نایب قهرمانی ذوب آهن در سال ۲۰۱۰ نزنیم بهتر است . تمامی باشگاهها در آسیا مغلوب حریفان میشدند . کاهش سهمیه باشگاههای آسیا از دیگر دسته گلهای سازمان لیگ و متولی فوتبال این کشور بود .
از دیگر موارد تاسف آمیز فدراسیون کفاشیان میتوان از انتقال امتیاز باشگاههایی نظیر پاس به همدان ، سپاهان نوین به اهواز صعود غیر فوتبالی صنعت نفت آبادان به لیگ برتر و مشکلات در کمیته داوران ، ورود دلالان به رده های بالای فدراسیون ، تصمیم گیری موارد غیر اصولی و غیر فوتبالی نام برد .
در میان هم همه ناکامیهای فدراسیون کفاشیان تنها زنهای فوتبال ایران مردانگی کردند و در فوتبال در سال ۲۰۱۱ قهرمان غرب آسیا شدند ، حضور در مرحله مقدماتی جام ملتهای آسیا و جام جهانی و در فوتسال نیز کسب دو قهرمانی در سالهای ۲۰۰۸ و ۲۰۱۲ عنوانهایی بود که در ویترین خالی و غبار نشسته کفاشیان ، خود نمایی میکند .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0

سبد خرید شما

از محصولات فروشگاه پرس 90 دیدن کنید
تاکنون بیش از 1500 نفر از محصولات آموزشی فروشگاه پرس 90 استفاده کرده اند !
ضمانت میکنیم که محصولات ما ، حرفه ای ترین و کارآمد ترین محصولات آموزشی موجود در ایران میباشد .
تلفن تماس مشاوره و سفارش محصول
09119615768