قالب وردپرس

ژوره مورینیو

در ژوئن سال ۲۰۰۳ تاجر یهودی اهل روسیه ، رومن آبرامویچ  باشگاه چلسی را با مبلغ ۱۴۰ میلیون پوند خریداری کرد . رومن آبرامویچ عاشق موفقیت و کسب جام بود ، این در حالی بود که کلودیو رانیری در باشگاه چلسی موفقیت چندانی را کسب نمی کرد !
در دوران ناموفق چلسی همراه با رانیری بود که مربی جوانی به نام ژوزه مورینیو در باشگاه پورتو پرتقال دست با کارهای بزرگی زده بود . مورینیو موفق شده بود دو بار عنوان قهرمانی در دو سال متوالی در لیگ پرتقال ، قهرمانی جام حذفی پرتقال ، قهرمانی جام یوفا و اوج موفقیت ژوزه در کسب عنوان قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا همراه با پورتو بود .
باشگاه چلسی ژوزه مورینیو را یک مربی ایده آل میدید ، نسبت به جذب او اقدام کرد و موفق شدند مورینیو را در سال ۲۰۰۴ روی سر شیرهای آبی قرار دهند . ژوزه پس از پیوستنش به باشگاه لندنی دست به خریدهایی نظیر جان تری ، لمپارد ، دیمین داف ، دروگبا ، چک و جو کل زد ، که با متحول کردن ترکیب این باشگاه توانست در دو سال پیاپی لیگ برتر انگلستان را برای چلسی پس از ۵۰ سال به ارمغان بیاورد . همچنین کسب جام حذفی انگلستان در سال ۲۰۰۷ و جام اتحادیه در سال ۲۰۰۵ و ۲۰۰۷ از دیگر افتخارات آقای خاص با شیرهای آبی لندن بود .
هر چند حضور مورینیو در چلسی انقلابی در فوتبال باشگاهی انگلستان ایجاد کرد و از دو قطبی بودن این لیگ جلوگیری کرد ، اما رفتارهای نامناسبی هم از او در برخی موارد دیده میشد ، رفتارهایی نظیر توهین به تماشاچیان حریف و جدال لفظی با بازیکنان، کارشناسان و مربیان سایر تیمها .
به هر حال مرور کارهایی که مورینیو در چلسی در سالهای حضورش داشته میتواند کمکهای زیادی در عالم مربیگری به جوانان علاقمند داشته باشد . در این مطلب با قرار دادن مستند انقلاب آبی چلسی به مرور عملکرد مورینیو در باشگاه چلسی خواهیم پرداخت .

نام فایل
حجم فایل
لینک دانلود
مستند انقلاب آبی چلسی
۶۹۲ مگابایت
Download

2 دیدگاه ها

  1. سیب می‌گه:

    جان تری قبل از اومدن مورینیو تو چلسی بود لطفا توضیح این بخشو اصلاح کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از محصولات فروشگاه پرس 90 دیدن کنید
تاکنون بیش از 1500 نفر از محصولات آموزشی فروشگاه پرس 90 استفاده کرده اند !
ضمانت میکنیم که محصولات ما ، حرفه ای ترین و کارآمد ترین محصولات آموزشی موجود در ایران میباشد .
تلفن تماس مشاوره و سفارش محصول
09119615768