علي كفاشيان
همه شکستهای فوتبال ملی در دوره ریاست کفاشیان
آبان ۲۶, ۱۳۹۱
جلوگيري از پاسهاي بلند از دفاع به حمله
تمرین جلوگیری از پاسهای بلند از دفاع به حمله
آذر ۴, ۱۳۹۱

دانلود مستند انقلاب آبی چلسی

ژوره مورينيو

ژوره مورینیو

در ژوئن سال ۲۰۰۳ تاجر یهودی اهل روسیه ، رومن آبرامویچ  باشگاه چلسی را با مبلغ ۱۴۰ میلیون پوند خریداری کرد . رومن آبرامویچ عاشق موفقیت و کسب جام بود ، این در حالی بود که کلودیو رانیری در باشگاه چلسی موفقیت چندانی را کسب نمی کرد !
در دوران ناموفق چلسی همراه با رانیری بود که مربی جوانی به نام ژوزه مورینیو در باشگاه پورتو پرتقال دست با کارهای بزرگی زده بود . مورینیو موفق شده بود دو بار عنوان قهرمانی در دو سال متوالی در لیگ پرتقال ، قهرمانی جام حذفی پرتقال ، قهرمانی جام یوفا و اوج موفقیت ژوزه در کسب عنوان قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا همراه با پورتو بود .
باشگاه چلسی ژوزه مورینیو را یک مربی ایده آل میدید ، نسبت به جذب او اقدام کرد و موفق شدند مورینیو را در سال ۲۰۰۴ روی سر شیرهای آبی قرار دهند . ژوزه پس از پیوستنش به باشگاه لندنی دست به خریدهایی نظیر جان تری ، لمپارد ، دیمین داف ، دروگبا ، چک و جو کل زد ، که با متحول کردن ترکیب این باشگاه توانست در دو سال پیاپی لیگ برتر انگلستان را برای چلسی پس از ۵۰ سال به ارمغان بیاورد . همچنین کسب جام حذفی انگلستان در سال ۲۰۰۷ و جام اتحادیه در سال ۲۰۰۵ و ۲۰۰۷ از دیگر افتخارات آقای خاص با شیرهای آبی لندن بود .
هر چند حضور مورینیو در چلسی انقلابی در فوتبال باشگاهی انگلستان ایجاد کرد و از دو قطبی بودن این لیگ جلوگیری کرد ، اما رفتارهای نامناسبی هم از او در برخی موارد دیده میشد ، رفتارهایی نظیر توهین به تماشاچیان حریف و جدال لفظی با بازیکنان، کارشناسان و مربیان سایر تیمها .
به هر حال مرور کارهایی که مورینیو در چلسی در سالهای حضورش داشته میتواند کمکهای زیادی در عالم مربیگری به جوانان علاقمند داشته باشد . در این مطلب با قرار دادن مستند انقلاب آبی چلسی به مرور عملکرد مورینیو در باشگاه چلسی خواهیم پرداخت .

نام فایل
حجم فایل
لینک دانلود
مستند انقلاب آبی چلسی
۶۹۲ مگابایت
Download

2 دیدگاه ها

  1. سیب گفت:

    جان تری قبل از اومدن مورینیو تو چلسی بود لطفا توضیح این بخشو اصلاح کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0

سبد خرید شما

از محصولات فروشگاه پرس 90 دیدن کنید
تاکنون بیش از 1500 نفر از محصولات آموزشی فروشگاه پرس 90 استفاده کرده اند !
ضمانت میکنیم که محصولات ما ، حرفه ای ترین و کارآمد ترین محصولات آموزشی موجود در ایران میباشد .
تلفن تماس مشاوره و سفارش محصول
09119615768