تمرين مهارتهاي پاس و حمايت
تمرینات مهارتهای پاس و حمایت
مهر ۱, ۱۳۹۱
تمرين پاسهاي ترکيبي مثلثي فوتبال
تمرین پاسهای ترکیبی مثلثی در فوتبال پایه
مهر ۶, ۱۳۹۱

چگونه اعتماد به نفس کودکان را افزایش دهیم ؟

چگونه اعتماد به نفس كودكان را افزايش دهيم ؟

چگونه اعتماد به نفس کودکان را افزایش دهیم ؟

هر انسان با توجه به شخصیتی که دارد جنبه های اعتماد به نفسش نیز نسبت با سایر افراد تفاوت دارد . این عزت نفس بر گرفته از آموزه ها و رفتارهای والدین در دوران کودکی است .
برخی از رفتارهای نا صحیح کودکان به عدم توانایی پدر و مادر بر میگردد ! بطوریکه والدینی که خود در انجام کاری ناتوان هستند ، دوست دارند تا فرزندانشان آن کار را حتما انجام دهند که این کردار میتواند تاثیر سو بر بچه ها بگذارد . این در حالی است که کودکان ویژگی رفتار بیولوژیکی و جنسیتی خاص خود را دارند و تنها شباهت در بین آنها این است که برای بقا نیاز به مراقبت والدین دارند و در نهایت آنچه که آنان خواهند شد بستگی به رفتارهایی دارد که در محیطشان رخ میدهد .
شخصیت دادن به کودک یکی از راه های اساسی افزایش عزت نفس میباشد . این شخصیت دادن را میتوان با تشویق کودک در ورزشهای گروهی تقویت کرد . همانگونه که میدانیم از تعداد زیاد کودکانی که در ورزشهای گروهی شرکت میکنند ، تعداد انگشت شماری آینده روشن در آن ورزش را دارند . پس چرا باید کودکان را تشویق به ورزشهای گروهی کرد ؟
پاسخ اینجاست ؛ که شاید کودک نتواند در آن رشته ورزشی موفق باشد اما زندگی جمعی و رفتار با جامعه را فرا میگیرد . شاید آن کودک فوتبالیستی موفق نشود ، اما آیا آن کودک نباید بتواند در محیط تحصیل ، کار و حتی خیابان برخورد صحیح با جامعه را فراگیرد ؟
مدتی است که تلویزیون اینترنتی کهکشان با تولید ویدئوهای گوناگون در زمینه های آموزش ، مستند ، فیلم و … دست به کار جالبی زده و علاقمندان زیادی را به پای تماشا برنامه های این شبکه نشانده است .
یکی از برنامه های زیبایی که در این شبکه تولید شده است ، برنامه روانشناسی و مشاور خانواده با نام دریچه است که توسط خانم شهرزاد پور عبدالله ، پزشک روان درمانگر و مشاور خانواده اجرا میشود که مبحث « چگونه عزت نفس کودکان را افزایش دهیم ؟ » نظر بنده را جلب کرد و از سویی که یک مربی فوتبال باید یک روانپزشک باشد ، احساس کردم که این ویدئو برای مربیان و والدین مفید خواهد بود .
خواهشمندیم تا این سایت مفید را حمایت کنید تا انگیزه دوچندان تولید برنامه ها ، برای عوامل این شبکه به وجود آید .

نام فایل
حجم فایل
لینک دانلود
چگونه اعتماد به نفس کودکان را افزایش دهیم ؟
۴۲ مگابایت
Download

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0

سبد خرید شما

از محصولات فروشگاه پرس 90 دیدن کنید
تاکنون بیش از 1500 نفر از محصولات آموزشی فروشگاه پرس 90 استفاده کرده اند !
ضمانت میکنیم که محصولات ما ، حرفه ای ترین و کارآمد ترین محصولات آموزشی موجود در ایران میباشد .
تلفن تماس مشاوره و سفارش محصول
09119615768