انتقال سانگ و مودريچ و تاثير آن بر بارسلونا و رئال مادريد
انتقال سانگ و مودریچ و تاثیر آن بر بارسلونا و رئال مادرید
شهریور ۱۶, ۱۳۹۱
نتايج ضعيف تيم ملي ثمره فوتبال غير اصولي است، كيروش به تقصير است !
نتایج ضعیف تیم ملی ثمره فوتبال غیر اصولی است، کیروش به تقصیر است !
شهریور ۲۲, ۱۳۹۱

آیا تیم ملی فوتبال ایران مستحق صعود به جام جهانی است ؟

آيا تيم ملي فوتبال ابران مستحق صعود به جام جهاني است ؟

آیا تیم ملی فوتبال ابران مستحق صعود به جام جهانی است ؟

در روزهایی که مردم کشورمان سر مست از موفقیتهای ورزشکاران در رقابتهای المپیک و در پی آن مسابقات پارا المپیک و از سوی دیگر موفقیت در تیم ملی والیبال مسرور هستند ، عدم وجود کیفیت در مسابقات لیگ برتر و ناکامی تیم ملی فوتبال در برابر لبنان ، مردم را از فوتبال نامید گردانده و در ذهن هر فوتبالدوستی این سئوال را مطرح میکند ، که چه لزومی دارد تا این همه پول برای فوتبال خرج شود ؟
بدون شک همه میدانند ، پولی که در فوتبال هزینه میشود بسیار هنگفت است و این در حالی است که بازدهی مثبتی نیز از سوی باشگاهها و بازیکنان ارائه نمیشود . عذاب آورتر از کسب نتایج ضعیف در تیم ملی ، ضعف در کیفیت فوتبال ارائه شده در تیم ملی است .
کارلوس کیروشکیروش چه تغییراتی در تیم ملی داده است ؟ آیا لیست بازیکنان او با لیست بازیکنان قطبی ، علی دایی و حتی برانکو فرقی میکند ؟
چرا رودروایستی ها و رنگها در تیم ملی باید حکم فرما باشد ؟
آیا رضا حقیقی در فجر نمی تواند کیفیتی فراتر از فوتبال نکونام را ارائه دهد ؟ آیا وجود مهاجم نیمکت نشین تیم شانزدهم جدول موثرتر از حضور سید جلال رافخاهی و یعقوب کریمی است ؟ چرا باید از سه تیم بالای جدول لیگ فقط دو بازیکن به تیم ملی دعوت شود ؟ و چرا باید بازیکنان دعوت شده استقلال و پرسپولیس به تیم ملی ، بیش از ۱۶ تیم دیگر لیگ برتری باشد ؟
با جمع بندی که نسبت به سئوالات مطرح شده بدست می آوریم ، تصمیمات کارلوس کیروش مستقیما زیر سئوال میرود . کیروش چه فکر میکند ؟
برخی از منتقدان سریحا میگویند که تا دیر نشده باید کیروش اخراج شود و برای ۵ بازی باقیمانده گروهی جام جهانی برنامه ریزی کرد ! اما واقعا با اخراج کیروش کارها رو به راه خواهد شد ؟ مگر چهار سال پیش که عجولانه علی دایی از تیم ملی اخراج شد ، ثمره ای جز نرسیدن به جام جهانی برای فوتبال ملی ما همراه داشت ؟
نباید خودمان را گول بزنیم ، فوتبال ما مریض تر از این است که با برکناری یک مربی همه چیز تغییر کند . ما بیشتر از آنکه در فوتبال باشگاهی و ملی به دنبال ارتقا کیفیت بازی باشیم ، چشمهایمان را بسته ایم و به دنبال نتیجه هستیم . و این نتیجه گرا بودن چیزی جز ناکامی را چه در باشگاههای آسیا و چه ملی نخواهد داشت . خرید بازیکنان پا به سن گذاشته در تیمهای سرخ آبی مصداق بی چون و چرایی از این قضیه است .
وقتی مهندس و دکتر و سردار مدیران ، عامل باشگاهها میشوند و پیشکسوتان در تخت بیمارستانها پرپر میشوند ، و وفتی تعداد مربیان لیگ برتر خلاصه میشود به تعداد خاصی از افرادی که همواره نتایج نا مطلوبی را در رقابتهای آسیایی کسب میکنند چه توقعی باید از این فوتبال از درون پوکیده داشت ؟
ژاپن در گروه بی و با برتری بدون شک یکی از مسافران برزیل خواهد بود و کره جنوبی هم با سه بازی و کسب ۷ امتیاز در گروه آ شانس بالایی در صعود به جام جهانی دارد . باید خوشحال باشیم که در گروهی قرار داریم که تیمهای شانس دوم برای صعود به جام جهانی هم پا به پای نتایج ضعیف ما حرکت میکنند . اما با این حال با این سبک فوتبال مستحق صعود به جام جهانی نیستیم !

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0

سبد خرید شما

از محصولات فروشگاه پرس 90 دیدن کنید
تاکنون بیش از 1500 نفر از محصولات آموزشی فروشگاه پرس 90 استفاده کرده اند !
ضمانت میکنیم که محصولات ما ، حرفه ای ترین و کارآمد ترین محصولات آموزشی موجود در ایران میباشد .
تلفن تماس مشاوره و سفارش محصول
09119615768