آموزش دريبل و تعويض پا به سبك نيمار در بازيهاي المپيك
آموزش دریبل و تعویض پا به سبک نیمار در بازیهای المپیک
شهریور ۲, ۱۳۹۱
دانلود ويدئو تمرينات حرفه اي تعادلي دروازه باني
دانلود ویدئو تمرینات حرفه ای تعادلی دروازه بانی
شهریور ۸, ۱۳۹۱

آنالیز بازی پرسپولیس و استقلال در دربی ۷۵

آناليز بازي پرسپوليس و استقلال در دربي 75

آنالیز بازی پرسپولیس و استقلال در دربی 75

بدون شک هر بیننده بدون داشتن تخصص در فوتبال به ضعیف بودن دربی ۷۵ اذعان خواهد کرد . هر چند برخی از افراد نیمه نخست را زیباتر تلقی میکردند ، اما باید گفت : در نیمه نخست نیز هیچ کدام از تیمها نتوانستند خطر خاصی را بر روی دروازه حریفانشان به وجود آورند .


ترکیب و تاکتیک پرسپولیس در این دیدار

 

انالیز بازی پرسپولیس

ژوزه مانوئل با توجه به عملکرد بازیکنانش در بازیهای گذشته و نداشتن یک هافبک تدافعی ( مصدومیت سوسا ) تغییرات زیادی را در چینش و ترکیب سرخ پوشان اعمال کرد . او درون چهار چوب از نیلسون استفاده کرد و ریسک دوری  مقطعی شهاب گردان از میادین را نپذیرفت .
با استفاده از حسین ماهینی به عنوان دفاع راست ، سید جلال حسینی و بنگر به عنوان مدافع میانی و نورمحمدی در سمت چپ با چهار مدافع کار خود را آغاز نمود . در این بازی سید جلال حسینی ، بنگر و نورمحمدی به صورت ایستا فعالیت داشتند تا خلا نبود هافبک دفاعی و ضعفهای احتمالی پولادی که به عنوان هافبک تدافعی قرار داشت را بپوشانند .
هر چند ماهینی در سمت راست قادر به حرکت به جلو و نفوذ بود و حرکات ترکیبی از سمت راست با مهدوی کیا انجام میداد .
در میانه میدان علی کریمی و پولادی به عنوان دو هافبک تدافعی فعالیت داشتند اما با این تفاوت که کریمی فضای حرکتی بیشتری برای نفوذ و استفاده از دریبل در اختیار داشت ، که چند بار نیز با چنین حرکاتی موفق شد تا فضای شوت زنی را برای هم تیمیهایش فراهم کند . موقعیت شوت زنی که محمد قاضی در نیمه نخست به بیرون زد شاخص ترین حرکت پایه ریزی شده کریمی از این تاکتیک بود .
مهدوی کیا در سمت راست ، فشنگچی در سمت چپ و غلامرضا رضایی سه بازیکن سرعتی بودند که به محض چرخش توپ در یک سوم زمین استقلال برای تصاحب توپ و پرس اقدام میکردند . غلامرضا رضایی در هر سمت زمین استقلال بازی جریان داشت با سرعت بالای خود برای پرس حرکت میکرد و بسته به هر موقعیت از جناهین مهدوی کیا و فشنگچی در همان سمت برای افزایش فشار در پرس برای توپ گیری به کمک رضایی میشتابیند .
هر چند رضایی درفرصتهای پیش آمده حرکت های پا به توپی را از خود نشان داد .


ترکیب و تاکتیک استقلال در این دیدار


آنالیز بازی استقلال

قلعه نویی در این دیدار تمام تمرکز تیمی اش در فاز حمله را منعطف پشت دفاع و هافبک حریف کرده بود و با توجه به کوتاهی قدی پایین نیلسون و اشتباهات او در خروجها حساب ویژه ای بر روی  سانتر از جناهین باز کرده بود .
قلعه نویی در دفاع نیز با وجود نبود خسرو حیدری از حمودی در دفاع راست ، منتظری و عمران زاده در میانه دفاع و از صادقی به عنوان مدافع چپ بهره میبرد .
در نیمه نخست به خوبی نمایان بود که حمودی ، عمران زاده و صادقی به صورت ایستا فعالیت میکردند و گاها پژمان منتظری حرکات پا به توپ را انجام میداد . این سبک بازی مدافعین استقلال بیشتر به دلیل نفوذهای خوب هافبکها کناری و حرکات مثبت پا به توپ علی کریمی در میانه زمین و حرکتهای سریع رضایی برای پرس  بوده است .
استقلال که بیشترین تمرکزش را برای استفاده از توپهای پشت هافبک های پرسپولیس به خاطر عدم وجود هافبک دفاعی مناسب گذاشته بود اما بکارگیری سید جلال حسینی ، نورمحمدی و بنگر و از طرفی پولادی به عنوان بازیکن ایستا ، تاکتیک استقلالیها به نوعی خنثی گشت .
تاکتیکهای دو تیم برای این بازی چیزی شبیه به این سبک بوده اما در وافع چیزی که بینندگان دیدند منافات بسیاری با این تاکتیکها دارد . پرسپولیس در نیمه نخست توپهای خوبی را تا پشت محوطه استقلال می آورد ، اما تمرکز کافی برای استفاده از موقعیتها را بازیکنان این تیم نداشتند .
انتقال زیاد بازی به جناحین ، بلند شدن توپ ، وقفه بیش از حد در بین بازی نیمه دوم ، ایستا بازی کردن بازیکنان متعددی در دو تیم ، اشباهات متعدد در آستانه رسیدن به محوطه جریمه از دیگر دلایلی بود که از جریان بازی زیبا جلوگیری میکرد .

راهنمای دیاگرام
راهنمای دیاگرام

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0

سبد خرید شما

از محصولات فروشگاه پرس 90 دیدن کنید
تاکنون بیش از 1500 نفر از محصولات آموزشی فروشگاه پرس 90 استفاده کرده اند !
ضمانت میکنیم که محصولات ما ، حرفه ای ترین و کارآمد ترین محصولات آموزشی موجود در ایران میباشد .
تلفن تماس مشاوره و سفارش محصول
09119615768