انتقاد پروين و حمايت پيشكسوتان از مانوئل ژوزه
انتقاد پروین و حمایت پیشکسوتان از مانوئل ژوزه
مرداد ۴, ۱۳۹۱
دانلود ويدئو خارق العاده از حركات نمايشي
دانلود ویدئو خارق العاده از حرکات نمایشی
مرداد ۶, ۱۳۹۱

بر فرض پرسپولیس یا استقلال هم قهرمان شود ، چه اتفاق مثبتی رخ خواهد داد ؟

بر فرض پرسپوليس يا استقلال هم قهرمان شود ، چه اتفاق مثبتي رخ خواهد داد ؟

بر فرض پرسپولیس یا استقلال هم قهرمان شود ، چه اتفاق مثبتی رخ خواهد داد ؟

شکست پرسپولیس تهران از فجر سپاسی در شب اول هفته دوم لیگ دوازدهم و شکست استقلال از سایپا کرج در شب دوم این رقابتها ، باعث شد تا هواداران این دو تیم را به دور از کوریهایی که برای هم میخوانند ، به فکر فرو ببرد .
در سالیان گذشته باشگاههای سرخ آبی پر هزینه ترین باشگاههای کشور بوده اند و همواره بدور از آنکه حتی یک بازیکن از رده های پایه را در تیم بزرگسالان محک بزنند ، فقط به نخبگانی که در باشگاههایی نظیر فجر سپاسی ، ملوان و استان خوزستان و معدود باشگاههای دیگر پرورش یافتند چشم دوخته اند .
بدون شک هیچ کس از فوتبالی زیبایی که فجر سپاسی و سایپا در بازی مقابل پرسپولیس و استقلال انجام دادند،  نمیتواند بگذرد و بدور از تعصبات تیمی هواداران دو تیم را به تحسین وا میدارد . این کیفیت فوتبال در تیمهای جوان و کم خرج ثمره ای جزترک این بازیکنان به باشگاههای ثروتمند پایتختی برای باشگاههای پرورش دهنده فوتبال نخواهد داشت .
همه میدانیم ؛ که شانس قهرمانی تیمهایی مانند فجر و ملوان در لیگ برتر بسیار اندک است ، اما به راستی در روزهایی که پولها روانه دو باشگها سرخ آبی میشود و حداکثر در لیگ برتر یا جام حذفی قهرمان میشوند چه اتفاق مثبتی برای فوتبال کشورمان را رقم زده اند ؟ حال و روز این دو باشگاه پر طرفدار در جام باشگاههای آسیا چگونه است ؟
بدون شک وجود مدیران فصلی و مربیان مقطعی باعث میشود تا دروازه بانی ۳۱ ساله و از کشور بیگانه و آن هم به عنوان دروازه بان دوم به این فوتبال ورود پیدا کند . آیا نمیشود به جای چنین دروازه بانی از گزینه ای جوان و وطنی مثلا : شجاع خلیل آزاد استفاده نمود ؟ آیا زمان آن نرسیده است که ایمان صادقی به عنوان دروازه بان دوم در استقلال حضور پیدا کند ؟
آیا این امکان وجود ندارد به جای خرید یک هافبک ۳۰ ساله برزیلی از بازیکنی نظیر محسن مسلمان استفاده کرد و با عقد قرار دادی بلند مدت برنامه ریزی بهتری برای سالیان آتی داشت ؟ آیا کیفیت این بازیکن از سامان آقا زمانی فراتر است ؟
هر دلیلی که در عدم بکارگیری چنین بازیکنانی برای مدیران ، مربیان و هواداران وجود داشته باشد ، نمونه های بیشماری از آنها در فوتبال اروپا وجود دارد که چنین دلایلی را رد میکند  . شک نکنید که ترس از شکست و از دست دادن جایگاه در باشگاه باعث رخ دادن چنین معظلاتی شده است .
در باشگاهی نظیر بارسلونا ، مربی بازیکنان جوان و کم نام و نشان را در بزرگترین و حساسترین دیدارها به میدان میفرستد و گاها با وجود بازی نه چندان مناسب ، از سوی هوادارن مورد تشویق قرار میگیرد . بازیکنی نظیر کوئنکا در فصل گذشته در الکلاسیکو حضور پیدا میکند و با وجود نمایش نه چندان جالب از سوی هواداران و مربی ترد نمیشود .
بنده شخصا امیدوارم که وضعیت نابسامان این دو باشگاه رو به بهبود پیدا کند و هواداران دو تیم را دعوت میکنم تا به جای طلب کردن ستارگان گران قیمت از مدیران دو تیم ،  صبر را پیشه کنند و نگرش خود را نسبت به فوتبال تغییر دهند . مدیرانی که هم اکنون بر مسند کار دو باشگاه قرار دارند ، علی رقم اینکه انسانهای خوبی هستند ، کاری جز آتش زدن بر خرمن زحمات تیمهای پایه ، باشگاههای بازیکن ساز و فوتبال ملی را انجام نمی دهند .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0

سبد خرید شما

از محصولات فروشگاه پرس 90 دیدن کنید
تاکنون بیش از 1500 نفر از محصولات آموزشی فروشگاه پرس 90 استفاده کرده اند !
ضمانت میکنیم که محصولات ما ، حرفه ای ترین و کارآمد ترین محصولات آموزشی موجود در ایران میباشد .
تلفن تماس مشاوره و سفارش محصول
09119615768