قالب وردپرس

تمرینات شاداب در فوتبال پایه

گاها در برخی مدارس فوتبال به چشم میخورد که مربیان این مکان آموزشی را با پادگان اشتباه میگیرند ! این ضعف بزرگ در عملکرد تدریس برخی از مربیان باعث هنجار در پرورش کودک میشود ، البته مربیانی هم که قادر نیستند سرگرمی و نشاط را با آموزشهای خود تلفیق کنند هم از چنین فاکتوری مستثنا نیستند .
همواره کودک دوست دارد تا هیجان خود را تخلیه کند و صد البته بسیار تمایل او برای کار با توپ به وضوح دیده میشود .
در فایل ویدئویی که در این مطلب قرار دادیم دو نمونه از تمرینات شاداب همراه با نکات آموزشی بسیار را برای علاقمندان آماده کرده ایم .
در تمرین نخست شما با تمرین پسر گاوچران آشنا خواهید شد . برای این کار یک محوطه را با اندازه دلخواه تعیین میکنیم و از کودکان میخواهیم تا از این محوطه عبور کنند و چند بازیکن را که دارای توپ هستند را به عنوان ضربه زننده توپ به بدن بازیکنان قرار میدهیم . کودکی که از داخل این محوطه عبور میکند مانند یک گاو چران سعی میکند تا با جا خالی دادن از اثابت توپ به بدنش جلوگیری کند . توجه داشته باشید که قدرت ضربات توپ مناسب باشد تا به بازیکنی که عبور میکند آسیبی نرسد .
تمرین دوم ، پادشاه حلقه نام دارد . در این تمرین در یک محوطه خاص به هر بازیکن یک توپ میدهیم و از آنها میخواهیم که همراه با حرکت پا به توپ ، توپ بازیکنان درون حلقه را به بیرون بی اندازد و هر کس که توپش به بیرون حلقه رفت از بازی حذف میشود . هر بازیکنی که تا آخرین نفر درون حلقه ماند به عنوان پادشاه حلقه لقب میگیرد .
تمرین سوم ، تمرین خرچنگ فوتبال نام دارد . در این تمرین بازیکنان همراه با توپ قصد عبور از محوطه را دارند و یک بازیکن درون محوطه حضور دارد که با حرکت روی دست و باسن و پا مانند یک خرچنگ مانع از آن میشود که بازیکنان از این محوطه عبور کنند . بازیکن خرچنگ با هر بار زدن توپ بازیکنانی که در حال عبور از محوطه هستند به خرچنگهای درون محوطه اضافه میکند . هر بازیکنی که به عنوان آخرین بازیکن برای عبور از محوطه باقی ماند ، برنده این تمرین است .
در صورتی که بیان ناقص این جانب از ویدئو را متوجه نشدید ، میتوانید فایل ویدئویی زیر را دانلود کنید تا از نحوه مناسبتر این تمرینات مطلع شوید .

 

نام فایل
حجم فایل
لینک دانلود
تمرین پسر گاو چران و پادشاه حلقه
۲۵ مگابایت
Download
تمرین خرچنگ فوتبال
۲۶ مگابایت
Download

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از محصولات فروشگاه پرس 90 دیدن کنید
تاکنون بیش از 1500 نفر از محصولات آموزشی فروشگاه پرس 90 استفاده کرده اند !
ضمانت میکنیم که محصولات ما ، حرفه ای ترین و کارآمد ترین محصولات آموزشی موجود در ایران میباشد .
تلفن تماس مشاوره و سفارش محصول
09119615768