قالب وردپرس

فتح الله زاده جا پای اشتباهات سال گذشته

امروز اخباری مبنی بر پیوستن سیاوش اکبرپور و رضا عنایتی به استقلال منتشر شد . این انتقال در حالی انجام خواهد شد که باشگاه پایتخت نشین هنوز تکلیف انتخاب سرمربیش معلوم نشده است و هیچ اطمینانی مبنی بر حضور مجدد فتح الله زاده برای یک فصل دیگر به عنوان مدیر عاملی این باشگاه وجود ندارد .
هواداران استقلال همواره از علی فتح الله زاده به عنوان بهترین مدیر ورزشی در سالهای گذشته یاد میکنند ، اما نقدهای قابل تاملی نیز بر کردارهای مدیریت او وجود دارد .
در سالهای مدیریت فتح الله زاده به جز خرید بازیکنان نامدار آیا هیچ حسابی روی خرید بازیکنان جوان و عقد قرار داد بلند مدت با آنان دیده شده است ؟ سئوالی که مطرح میشود این است که چرا این مدیر کار آمد با ضربه خوردن از رفتارهای نادرست سالهای گذشته ، باز هم همان تدابیر سالهای گذشته را بر میگزیند ؟ وتنها حاصل این اعمال تنها منجر به موفقیتهای کوتاه مدت میشود ؟
آیا نمیشود به جای دادن دست مزد یک میلیاردی به یک بازیکن همیشه مصدوم و حاشیه ساز یک آکادمی نیمه مدرن برای فوتبال پایه استقلال احداث کرد ؟
آیا نمیشود به جای خرید دو بازیکن ۲۹ ساله و ۳۶ ساله به دنبال عقد قرار داد بلند مدت با بازیکنانی نظیر محسن مسلمان ، آرش افشین ، ایمان موسوی و خیلی از بازیکنان مستعد که کمتر نامی از آنها شنیده شده است ، بسته شود ؟
آیا بازیکن سازی در فوتبال ایران فقط به ملوان و فجر سپاسی و معدود باشگاههای دیگر باید خلاصه شود ؟
آیا استقلال و پرسپولیس هیچ وظیفه ای مبنی بر بازیکن سازی ندارند ؟
چراهایی که در این مطلب منتشر شده است بی ربط با نداشتن پشتوانه حضور یک مدیر عامل برای سالهای متمادی در یک باشگاه نیست .
فوتبال یک فصلی ، مدیر عامل فصلی ، مربیان فصلی و چرخشی ، قرار دادهای فصلی حاصلی جز موفقیتهای کوتاه و فصلی نیز نخواهد داشت .
این اعمال همیشه نه تنها در این باشگاه بلکه در مدیریت سرخ پوشان نیز مشاهده میشود و اینگونه مدیریت به باشگاههای دیگر نیز تثری داده شده است .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از محصولات فروشگاه پرس 90 دیدن کنید
تاکنون بیش از 1500 نفر از محصولات آموزشی فروشگاه پرس 90 استفاده کرده اند !
ضمانت میکنیم که محصولات ما ، حرفه ای ترین و کارآمد ترین محصولات آموزشی موجود در ایران میباشد .
تلفن تماس مشاوره و سفارش محصول
09119615768